Anglia – Senegal na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Anglia – Senegal na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Reprezentacja Anglii zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w fazie grupowej i pokazała, że jest poważnym kandydatem do medali z drużyn ze Starego Kontynentu. Ich rywalem w 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 będzie Senegal. Można powiedzieć, że Lwy Terangi rozpoczęły fazę pucharową wcześniej – już w ostatnim meczu zespół ten musiał toczyć bezpośrednią rywalizację z Ekwadorem o zajęcie drugiego miejsca w grupie A.

Anglia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Synowie Albionu rozpoczęli rywalizację od meczu z Iranem. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną 6-2. Strata dwóch goli to w dużej mierze efekt nadmiernego odprężenia przy wyniku 4-0. W pozostałych meczach Anglicy byli jednak bardziej solidni i zachowali czyste konta. W drugim meczu bezbramkowo zremisowali ze Stanami Zjednoczonymi, a w ostatnim meczu pewnie pokonali Walię 3-0. Anglia z dorobkiem siedmiu punktów i bilansem bramkowym 9:2 pewnie wygrała rywalizacje w grupie B. Drużyna Garetha Southgate’a rośnie nam na jednego z poważniejszych kandydatów do medali pośród zespołów pochodzących z Europy.

Senegal na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Droga Senegalu do 1/8 finału Mistrzostw Świata była dużo trudniejsza. Lwy Terangi rozpoczęły zmagania od porażki 0-2 przeciwko Holandii. W drugim meczu pewnie pokonały Katar 3-1 i jasne stało się, że to ostatni, bezpośredni mecz pomiędzy Senegalem i Ekwadorem zdecyduje o losach drugiego miejsca w grupie A. Po bardzo emocjonującym spotkaniu Senegalczycy zwyciężyli 2-1 pokazując swoje atuty przy stałych fragmentach gry, a także w skonsolidowanej defensywie. Warto zauważyć, że Senegal musiał to spotkanie wygrać – Ekwadorowi do awansu wystarczyłby remis.

Gdzie oglądać transmisję meczu Anglia – Senegal?

Spotkanie Anglia – Senegal w 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 odbędzie się już 4 grudnia o godz. 20:00. Mecz będzie można oglądać na żywo na kanałach Telewizji Polskiej, a mianowicie w TVP 1, TVP 4K oraz TVP Sport. Mecz będzie można oglądać także za pośrednictwem streamu online dostępnego na platformie TVP Sport. Mecz Anglia – Senegal odbędzie się na stadionie Al Bayt Stadium w Al Khor. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale Mundialu z triumfatorem meczu Francja – Polska.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Anglia – Senegal

Chociaż to Anglicy są zdecydowanym faworytem tego meczu, zapowiada się naprawdę dobry, ale i wyrównany pojedynek. Senegal udowodnił na tym turnieju, że potrafi walczyć o długie piłki, a także umie tworzyć zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Jak na zespół, który prawdopodobnie będzie nastawiony defensywnie, są to bardzo ważne atuty, które pozwalają myśleć Senegalczykom o dobrym rezultacie. Z drugiej strony mamy jednak bardzo solidnych Anglików, którzy uzyskali jeden z lepszych bilansów bramkowych w fazie grupowej, a nie była to prosta grupa. Bardzo dobry Mundial rozgrywa zwłaszcza Marcus Rashford, który zaczynał turniej jako rezerwowy napastnik Anglii, a mimo to ma już na koncie trzy bramki. Być może 25-letni zawodnik Manchesteru United wybiegnie na boisko od pierwszych minut także w pojedynku przeciwko Senegalowi.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 i mecz Anglia – Senegal w LV BET

W serwisie bukmacherskim LV BET możesz już typować mecz Anglia – Senegal w 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Kursy dostępne na to spotkanie nie pozostawiają wątpliwości, kto jest zdecydowanym faworytem. Obstawiając zwycięstwo Anglii można liczyć na kurs 1,55 podczas gdy w przypadku Senegalu jest to kurs 7,75. Typując remis można liczyć na kurs w okolicach 4,00. Dużą dysproporcję mamy także w przypadku zakładów na awans. Tutaj szanse Anglii są oceniane kursem 1,18 podczas gdy na Senegal jest to 4,25. Zakłady na mecz Anglia – Senegal w LV BET będzie można obstawiać także w ofercie na żywo.