Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa C | Katar 2022

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa C | Katar 2022

Grupa C podczas Mistrzostw Świata Katar 2022 to polska grupa! Z naszą reprezentacją powalczy Argentyna, Arabia Saudyjska i Meksyk. Czy Polacy mają szanse na wyjście z grupy? Sprawdź nasze typy bukmacherskie na blogu, a następnie postaw swoje typy w zakładach bukmacherskich LV BET!

 1. Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk i Polska – to skład grupy C Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Jakie szanse na wygraną mają uczestnicy?
 2. Polska czy Meksyk? Bukmacherzy wskazują, że będzie to najważniejsze spotkanie w grupie, które wyłoni jednego z finalistów. Problemu z awansem z grupy C nie powinni mieć Argentyńczycy
 3. Poznaj nasze typy bukmacherskie na mecze grupy C. Już dziś możesz rozpocząć obstawianie w LV BET!

Jesień, Katar. Od 21 listopada do 18 grudnia 2022 r. rozegrane zostaną XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022. Do fazy grupowej przystąpią 32 reprezentacje, które zostały podzielone na osiem grup. Tylko dwa najlepsze zespoły z każdej z nich przejdą do dalszych rozgrywek. Czy to się uda Polakom? Na te informacje musimy jeszcze poczekać, ale już dziś możesz postawić swoje typy bukmacherskie na mundial w zakładach bukmacherskich LV BET!

Mistrzostwa Świata grupa C – najważniejsze informacje dla kibica

Losowanie grup, które rozpoczną zmagania w fazie grupowej podczas tegorocznego mundialu, odbyło się 1 kwietnia 2022 r. Do grupy C dostali się Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk oraz Polska. Można spodziewać się, że to właśnie te mecze będą najchętniej oglądane i najczęściej typowane w LV BET!

Drużyna Ranking FIFA Konfederacja FIFA Miejsce w eliminacjach
Argentyna 4 CONMEBOL wicemistrz kwalifikacji
Arabia Saudyjska 49 AFC zwycięzca grupy B 3. rundy kwalifikacji
Meksyk 9 CONCACAF wicemistrz rundy finałowej eliminacji
Polska 26 UEFA zwycięzca barażu ścieżki B

Argentyna

Zawodnicy z tego kraju powalczą o zwycięstwo już po raz 18 w historii. W tym czasie sięgnęli po pięć medali – zdobyli dwa złote (w 1978 r. oraz w 1986 r.) oraz trzy srebrne (w 1930 r., 1990 r. i w 2014 r.) Największa je gwiazdą tej reprezentacji jest oczywiście Lionel Messi. Kibice już zacierają ręce na jego starcie z Robertem Lewandowskim. Argentyńczycy są typowani na zwycięzcę grupy i ich awans jest prawie pewny. Warto pamiętać, że w 2014 r. Argentyna została wicemistrzem świata, a wcześniej rozgrywki zakończyła na 1/8 finału.

Arabia Saudyjska

Reprezentacja tego kraju zadebiutowała na mundialu w 1994 r. i właśnie wtedy zanotowała swoje najlepsze występy. Od tej pory nie udało im się ani razu wyjść z fazy grupowej, a do tego zaliczali srogie porażki, m.in. 0:8 z Niemcami w 2022 r. czy 0:5 z Rosją w 2018 r. Mimo że mistrzostwa nie szły im do tej pory najlepiej to zawodnicy Arabii Saudyjskiej są najbardziej utytułowaną azjatycką drużyną piłkarską, która jest świadoma swoich słabości. Jeśli wygra chociaż z jednym z rywali może sprawić zamieszanie w grupie.

Meksyk

To najbardziej utytułowana drużyna piłkarska Ameryki Północnej. Tegoroczny jej występ na mundialu będzie już 18 podczas mistrzostw świata! Ma też na koncie najwięcej Złotych Pucharów CONCACAF. Jeśli Polacy powalczą o wygraną to właśnie Meksykanie będą ich głównymi konkurentami. A to oznacza jedno – łatwo nie będzie!

Polska

Jakie szanse na awans ma nasza reprezentacja? Według bukmacherów zaskakująco wysokie! Ich głównymi konkurentami mają być zawodnicy z Meksyku, a analizy pokazują, że biało-czerwoni stawią im czoła. Trzeba przyznać, że mamy wyjątkowo mocny skład. Jeśli uda mu się wywalczyć awans to wyjdą z grupy po raz pierwszy od 1986 r.

Stadiony grupy C na mundialu w Katarze

Grupa C rozegra mecze na 3 stadionach: Lusail Stadium, Stadium 974 oraz Education City Stadium.

Lusail Stadium 

 • Miejscowość: Lusajl
 • Pojemność: 80 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, finał

Stadium 974 

 • Miejscowość: Doha
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Education City Stadium

 • Miejscowość: Ar-Rajjan
 • Pojemność: 43 350
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał

Terminarz meczów grupy C:

 • Argentyna – Arabia Saudyjska (22 listopada, godz. 11:00, Lusail Stadium)
 • Meksyk – Polska (22 listopada, godz. 17:00, Stadium 974)
 • Polska – Arabia Saudyjska (26 listopada, godz. 14:00, Education City Stadium)
 • Argentyna – Meksyk (26 listopada, godz. 20:00, Lusail Stadium)
 • Polska – Argentyna (30 listopada, godz. 20:00, Stadium 974)
 • Arabia Saudyjska – Meksyk (30 listopada, godz. 20:00, Lusail Stadium)

Typy bukmacherów i kursy na grupę C na Mistrzostwach Świata 2022

Bez wątpienia tegoroczna grupa C będzie najbardziej interesującą dla polskich kibiców. Jej mocnym faworytem jest Argentyna. Reprezentanci tego kraju nie powinni mieć problemów z awansem. Bukmacherzy wskazują, że znacznie większa rywalizacja szykuje się wśród drużyn mających szansę na zajęcie drugiego miejsca. Nie powinni się wśród nich znaleźć piłkarze z Arabii Saudyjskiej. A to oznacza jedno – decydującą walkę o awans w meczu Polska – Meksyk! Już dziś możesz postawić na to spotkanie swój typ w LV BET. Co ciekawe, analitycy bukmachera obu zespołom przyznali takie same szanse na wygraną. Kupon na każdą z nich postawisz z kursem 2.7. Jeszcze mniej prawdopodobny jest zaś remis, na który otrzymasz kurs 3.1.

Zakłady bukmacherskie na faworytów grupy C w LV BET

A na kogo Ty postawisz swoje kuponu bukmacherskie w LV BET? Typuj mecze uczestników grupy C podczas mundialu już dziś! Największym zaskoczeniem dla typerów byłaby sytuacja, w której mecz wygrają reprezentanci Arabii Saudyjskiej. Każda strata punktu, szczególnie przez Meksyk i Polskę, może okazać się kluczowa. Kto wygra mundial 2022? Typuj Mistrzostwa Świata w Katarze w LV BET!