Żużlowe Grand Prix Szwecji – Malilla

Żużlowe Grand Prix Szwecji – Malilla

Niewielka miejscowość w Szwecji znów będzie gościła najlepszych żużlowców świata. Grand Prix Szwecji odbędzie się w Malilli w lipcu 2023 r. Kto ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu i kolejnych punktów w klasyfikacji generalnej? Poznaj najważniejsze informacje o cyklu Speedway Grand Prix i postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET!

Najważniejsze informacje o Grand Prix Szwecji na żużlu

Obecnym liderem cyklu Speedway Grand Prix jest Bartosz Zmarzlik (20 pkt.), a za nim znajdują się Robert Lambert (18 pkt.) i Fredrik Lindgren (16 pkt.) Jedną z możliwości zdobycia kolejnych punktów w klasyfikacji będzie Grand Prix Szwecji. Kolejna odsłona zawodów z cyklu żużlowego Grand Prix w Szwecji zaplanowana jest 15 lipca 2023 r.

Po raz pierwszy Grand Prix rozegrane było w 1995 r. Przez lata zawody odbywały się w Linkoping. Od tej pory zawodnicy rywalizowali ze sobą regularnie. W 1999 r. po raz pierwszy w historii wygrał zawodnik jadący z dziką kartą – Mark Loram. W latach 2001-2024 zawody rozgrywano w Sztokholmie na Stadionie Olimpijskim. Później imprezy odbywały się w Eskilstuna, Goteborgu, a od 2014 r. – najlepsi żużlowcy świata występują w Malilli. Podczas 27 rund rozegranych w Australii na najwyższym miejscu podium stawali Australijczycy, a sześć – Polacy. Mistrzami zostawali: Tomasz Gollob (1997 r.), Rune Holta (2008 r.), Maciej Janowski (2018 r.) i trzykrotnie Bartosz Zmarzlik (2017 r., 2021 r., 2022 r.) Cztery razy po złoto sięgał Jason Crump.

Gdzie odbędzie się Grand Prix Szwecji na żużlu?

Speedway GP Szwecji rozegrane zostanie 15 lipca 2023 r. Tor w Malilla to niewielki owalny obiekt położony w lesie. Trasa liczy 305 m. Stadion może pomieścić 15 tys. widzów.

SPEEDWAY GP SZWECJI W MALILLA

Piątek

17:00 – Otwarcie Stadionu dla kibiców,
17:00 – Trening
17:00-02:00 – strefa imprez dla kibiców
22:00-02:00 – dyskoteka z DJ

Sobota

14:00 – Otwarcie strefy kibica
17:00 – Otwarcie Stadionu dla kibiców
17:10 – Sesja autografowa SGP
18:48 – Prezentacja
19:04 – Pierwszy wyścig GP Szwecji

Oprócz turnieju wyłaniającego mistrza Szwecji w Malilli odbędzie się Grand Prix, SGP 3 i debiutujące SGP 4. 

Uczestnicy Grand Prix Szwecji na żużlu

Kto otrzyma szansę wystartowania z najlepszymi żużlowcami świata? Na nazwisko zawodnika, który otrzyma dziką kartę podczas GP Szwecji, musimy jeszcze poczekać. Organizatorzy zawodów przyznają ją po finale indywidulanych mistrzostw kraju, a trafi ona do najlepszego żużlowca. Jeśli w rywalizacji krajowej zwyciężą Fredrik Lindgren i Kim Nilsson, wówczas nominację otrzyma najwyżej sklasyfikowany zawodnik spoza Grand Prix. W sezonie 2023 finał odbędzie się 27 czerwca w Malilli. W poprzednim roku tytuł ten zdobył Oliver Berntzon.

Speedway Grand Prix 2023 klasyfikacja generalna:

 1. Bartosz Zmarzlik – 20 punktów
  2. Robert Lambert – 18
  3. Fredrik Lindgren – 16
  4. Jason Doyle – 14
  5. Tai Woffinden – 12
  6. Mikkel Michelsen – 11
  7. Dan Bewley – 10
  8. Martin Vaculik – 9
  9. Max Fricke – 8
  10. Jack Holder – 7
  11. Patryk Dudek – 6
  12. Anders Thomsen – 5
  13. Leon Madsen – 4
  14. Maciej Janowski – 3
  15. Kim Nilsson – 2
  16. Matej Zagar – 1

Faworyci Grand Prix Szwecji na żużlu

W ubiegłym roku najlepszym zawodnikiem GP Szwecji został – po raz trzeci w swojej karierze Bartosz Zmarzlik. Była to wyjątkowa edycja, bo właśnie podczas przedostatniej rundy tego cyklu Polak przypieczętował też swój mistrzowski tytuł świata. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Fredrik Lindgren, a trzeci był Maciej Janowski. Tych zawodników zobaczymy na starcie również w tym roku.

Wszystko wskazuje na to, że na uzyskanie najlepszego wynik zbliżającej się rywalizacji znów ma szasnę Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata 2022 dobrze zna to w niewielkiej szwedzkiej miejscowości i ma szansę na zapisanie się w jego historii jako jeden z najlepszych zawodników w tym miejscu. Wysoką formę ma na pewno, bo Polak wygrał już pierwsze występy w tym sezonie.

Na wysokie miejsce w rywalizacji mają też m.in.: Robert Lambert, Fredrik Lindgren, Jason Doyle, Tai Woffinden czy Mikkel Michelsen.

Obstawianie Grand Prix Szwecji na żużlu w LV BET

Zawody żużlowe są bardzo emocjonujące i widowiskowe. Jeśli chcesz stawiać pewne typy bukmacherskie na te imprezy musisz wcześniej się odpowiednio przygotować do typowania. Pod uwagę warto wziąć wiele ogólnych czynników, np. wyniki wcześniejszych zawodów czy możliwości zawodnika. Na wynik każdej rywalizacji wpływają też inne informacje, m.in.:

–  warto stawiać na zawodników startujących z pól A i D. Pole startowe na większości torów ma kluczowe znaczenie

– zwróć uwagę na możliwość wyprzedzania na torze

– opłacalne jest typowanie powyżej/poniżej punktów zawodników 

– przeanalizuj tabelę biegową danego zawodnika 

– sprawdź formę zawodnika w meczach domowych i wyjazdowych 

– oceń ważność zawodów dla wybranego do obstawiania zawodnika.

Jednym z najważniejszych czynników mających na wynik rywalizacji, a szczególnie tych niespodziewanych, są kontuzje zawodników. Warto więc śledzić rozgrywki na bieżąco i obstawiać wszystkie zawody odbywające się w ramach cyklu Speedway Grand Prix. Przeanalizowanie jak najszerszej ilości informacji, porównanie możliwości uczestników żużlowej rywalizacji i wyciągnięcie wniosków pozwoli na postawienie pewnych kuponów bukmacherskich w LV BET!

Typy i zakłady bukmacherskie na Grand Prix Szwecji na żużlu w LV BET

Najważniejszym atutem legalnego bukmachera LV BET są zakłady live na żużel. Świetna oferta dostępna jest na wszystkie turnieje Grand Prix, w tym rozgrywany w Szwecji. Podczas każdego turnieju dostępne jest około 100 rynków. To przede wszystkim klasyczny rynek na zwycięzcę każdego kolejnego wyścigu, ale też znacznie więcej, m.in. na zwycięzcę danej grupy zawodników, najlepszego zawodnika danej narodowości, klubu zwycięzcy czy narodowość zwycięzcy. W LVBET możesz też skorzystać jest bardzo niskiej marży. W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera skorzystasz też z zakładów długoterminowych. Wśród nich będziesz mógł obstawiać zwycięzcę zawodów, najlepszego zawodnika w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix, ale też wskazać najszybszego żużlowca na pierwszym okrążeniu czy na drugim okrążeniu zawodów. A to oznacza, że swoje pierwsze kupony postawisz jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Przez cały sezon możesz też wskazywać przyszłego mistrza cyklu SGP. Poznaj dostępne możliwości w zakładach bukmacherskich LV BET i wygrywaj na żużlu!