Puchar Świata – Rugby World Cup 2021

Puchar Świata – Rugby World Cup 2021

Mistrzostwa świata w rugby, czyli Rugby World Cup 2021, to dziewiąta edycja Pucharu Świata w Rugby dla kobiet. Na boiska w Nowej Zelandii wyjdą najlepsze zespoły, które powalczą o zwycięstwo! Polscy kibice nie muszą lecieć na inny kontynent, aby poczuć te emocje. Wystarczy, że skorzystają z oferty legalnego bukmachera LV BET i postawią swoje rugby typy na to wydarzenie. 

Najlepsze zawodniczki rugby na świecie wystąpią w Nowej Zelandii, w dwóch miastach – Auckland i Whangarei. To historyczny moment, bo po raz pierwszy w historii rywalizacja odbędzie w na półkuli południowej. Co prawda opóźniona o rok, bo początkowo MŚ w rugby zaplanowane były na 2020 r., ale z uwagi na pandemię koronawirusa rozgrywki zostały przełożone. Tym razem mają się one odbyć w dniach

Krótka historia Rugby World Cup

Po raz ostatni Mistrzostwa Świata w Rugby rozegrane były w 2017 r. w Dublinie i Belfaście. Zawody te ustanowiły dwa rekordy – frekwencji i oglądalności. Rok później organizatorzy ogłosili, że kwalifikacje zmienią swój format – zamiast meczy będą rozgrywane ćwierćfinały. W kolejnym zaś wprowadzono drugą znaczącą zmianę. World Rugby ogłosiło, że z nazwy mistrzostw usunięte zostanie oznaczenie płci (wcześniej rozgrywki nosiły nazwę Pucharu Świata kobiet). Od 2021 r. wszystkie turnieje pucharowe rozgrywane są pod oficjalną nazwą „Puchar Świata w rugby”, wyłącznie z oznaczeniem roku.

Pierwotnie mistrzostwa miały odbyć się w dn. 18 września – 16 października 2020 r. W marcu World Rugby ogłosiło jednak, że ze względu na pandemię koronawirusa turniej zostanie przełożony o rok. Były to wspólna decyzja federacji i rządu Nowej Zelandii.

Uczestnicy MŚ w rugby w 2021 r.

Do rywalizacji zakwalifikowało się bezpośrednio 7 drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w turnieju w Irlandii w 2017 r.  Mistrzowskiego tytułu będzie broniła Nowa Zelandia, wicemistrzami zaś była reprezentacja Anglii, a brązowymi medalistami została drużyna z Francji. W półfinałach wystąpiły również drużyny z USA, Kanady, Australii i Walii. Dwa kolejne zespoły, reprezentujące Południową Afrykę i Fiji, zakwalifikowały się wygrywając Puchar Kobiet w Rugby Afryki i Mistrzostwa Oceanii w Rugby Kobiet. Pozostałe trzy miejsca zostaną zajęte przez zwycięzców Mistrzostw Azji i Europy oraz zwycięzcę turnieju kwalifikacyjnego.

Terminarz Mistrzostw Świata w rugby 2021

18 września 2021 r.

I runda eliminacji

A: Australia – Nowa Zelandia

A: Walia – Zwycięzca barażu

B: USA – Europa 1

B: Azja 1 – Kanada

C: Południowa Afryka – Francja

C: Fiji – Anglia

23 września 2021 r.

II runda eliminacji

A: Zwycięzca barażu – Australia

A: Walia – Nowa Zelandia

B: Kanada – USA

B: Azja 1 – Europa 1

C: Francja – Fiji

C: Anglia – Południowa Afryka

28 września 2021 r.

III runda eliminacji

A: Australia – Walia

A: Nowa Zelandia – Zwycięzca barażu

B: Europa 1 – Kanada

B: USA – Azja 1

C: Fiji – Południowa Afryka

C: Francja – Anglia

3 października 2021 r.

Ćwierćfinały

9 października 2021 r.

Półfinały

16 października 2021 r.

Finał i mecz o III miejsce

Analizy i typy bukmacherskie na Rugby World Cup 2021

Przeprowadź własną analizę bukmacherską, sprawdź typy ekspertów i innych graczy i postaw swój kupon na Puchar Świata w rugby. Dzięki dokładnemu poznaniu możliwości uczestników przyłączysz się do gry!

Zakłady bukmacherskie na Rugby World Cup 2021

Najlepsze możliwości typowania znajdziesz w serwisie internetowym LV BET. Legalny bukmacher udostępni szeroki wybór rynków na to wydarzenie. Skorzystaj z możliwości i zagraj w rugby!