Wyścigi konne The Travers Stakes

Wyścigi konne The Travers Stakes

Zakłady bukmacherskie od początku są nierozerwalnie związane z wyścigami konnymi. Nawet jeśli nie jesteś ich fanem warto jednak, abyś spróbował swoich sił w obstawianiu tych zawodów. teraz masz do tego świetną okazję! Amerykański wyścig The Travers Stakes możesz obstawiać w LV BET. Poznaj najważniejsze informacje o tej rywalizacji i postaw swoje kupony bukmacherskie na wyścigi konne!  

Najważniejsze informacje o The Travers Stakes

The Travers Stakes to wyścig koni pełnej krwi angielskiej klasy I. Odbywa się na torze wyścigowym Saratoga w Saratoga Springs w stanie New York. Jest nazywany również „Mid-Summer Derby”. to trzeci w rankingu wyścig dla amerykańskich trzylatków według międzynarodowej klasyfikacji. Wyprzedza go tylko Kentucky i Belmont Stakes.

Po raz pierwszy The Travers Stakes odbył się w 1864 r. jest więc najstarszym wyścigiem w Stanach Zjednoczonych przeznaczonych specjalnie dla 3-latków. Impreza nazwana jest na cześć Williama R. Traversa, prezesa starego Saratoga Racing Association. To właśnie do niego należał Kentucky, koń który wygrał pierwszy wyścig Travers. W historii zawody nie odbyły się tylko 6 razy (w 1896 r., 1898 r., 1899 r., 1900 r., 1911 r. i 1912 r.)

W historii zawodów konie ścigały się na różnych dystansach: 

  • 1 mila (2,81 km) – w latach 1864 – 1899
  • 1 mila (2,41 km) – w latach 1890 – 1892
  • 1 mila (2,01 km) – w latach 1893 -1894, 1897 r.
  • 1,12 mili (1,81 km) – w 1895 r. , w latach 1901 – 1903
  • 1 1/4 mili (2,01 km) – od 1904 r. do teraz

Wyścig jest otwarty dla ogierów i wałachów niosących 126 funtów (57,2 kg) oraz klaczek niosących 121 funtów (54,9 km).

Kiedy i gdzie odbędzie się wyścig The Travers Stakes?

154. edycja wyścigu The Travers Stakes zaplanowana jest w sobotę 26 sierpnia 2023 r. Uczestnicy zawodów będą rywalizowali na torze wyścigowych Saratoga. W puli nagród tegorocznych zmagań znalazło się 1,25 miliona dolarów.

Jaka nagroda czeka na zwycięzcę The Travers Stakes?

Najlepsi zawodnicy i najlepsze konie mogą liczyć na specjalną nagrodę, którą jest trofeum Travers, znane jako Man O’War Cup. Zostało ono zaprojektowane przez Tiffany & Co. Pierwszym fundatorem nagrody był Samuel Riddle. Oryginalna pozłacana replika jest co roku prezentowana zwycięzcy przez jednego z członków rodziny Riddle’ów.

Zwycięskie konie zaś również otrzymują nagrodą, którą jest Koc Traversa. To ekstrawagancki, kwiecisty materiał, który ozdobiony jest ponad tysiącem ręcznie tkanych goździków.

Podczas zawodów prezentowany jest też kajak Travers. Od 1961 r. kajak znajdujący się na lokalnym stawie jest pomalowany w barwy aktualnego zwycięzcy.

Typy i zakłady na The Travers Stakes

Wyścigi konne dają dużo możliwości typowania. Z jakich rynków bukmacherskich możesz skorzystać w LV BET? Przede wszystkim z zakładu na zwycięzcę. Twoim zadaniem będzie wskazanie najszybszego konia w gonitwie. Możesz też obstawiać miejsce, które zajmie, np. pierwsze czy drugie miejsce lub skorzystać z tzw. zakładu dwójka. Zadaniem typera jest wskazanie dwóch najszybszych koni, a miejsca, które zajmą są nieistotne.

Podobnie działa zakład trójka i czwórka. Wszystkie dostępne typy znajdziesz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz dostępne wydarzenia, rynki i wysokość oferowanych kursów. Aby postawić kupon wystarczy kilka kliknięć! Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów. Dzięki nim Twoje obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Przekonaj się o tym sam i postaw swoje typy bukmacherskie na wyścigi konne w LV BET już dziś!

Obstawianie wyścigów konnych w LV BET

Wyścigi konne możesz obstawiać zupełnie w ciemno. Typowanie na chybił – trafił wiąże się jednak ze sporym ryzykiem. Odpowiednie przygotowanie pozwala na jego zminimalizowanie. Na co zwrócić uwagę? Niezbędna jest wiedza na temat gonitw konnych. Im szersza – tym łatwiej będzie Ci wskazać zwycięski typ. Analiza bukmacherska powinna dotyczyć zarówno koni, jak i dżokejów. Na osiągane wyniki ma też wpływ tor, na którym odbędzie się gonitwa, a nawet pogoda. Przed obstawianiem warto więc sprawdzić prognozę. Statystyki, własne obserwacje i wnioski przełóż na kupony bukmacherskie. Postaw je w LV BET i wygrywaj. Travers Stake at Saragosa race course wyścigi konne – te możliwości obstawiania czekają na Ciebie!