34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

Kolarze po raz kolejny wyjadą na polskie drogi!

Najważniejsze informacje o 34. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to polski etapowy wyścig kolarski. Po raz pierwszy rozegrany został w 1990 r. Tradycyjnie odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Jego organizatorem jest NSZZ “Solidarność” Regionu Łódzkiego oraz Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. Zawody patronuje Polski Komitet Olimpijski. Tegoroczny Wyścig Solidarności i Olimpijczyków umieszczony jest w światowym kalendarzu wyścigów kolarskich Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w grupie wyścigów Europe Tour. Zostanie rozegrany w klasie 2.2 UCI.

Do rywalizacji przystąpi ok. 20-25 zaproszonych zawodowych ekip w 6‑cio osobowych składach. W sumie na trasę wyjedzie więc co najmniej 120 zawodników.

Trasa 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Trasa tegorocznej edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadzi z Łodzi do Stalowej Woli. Rywalizacja rozpocznie się 28 czerwca, a zakończy 1 lipca. Najdłuższy etap w tegorocznej rywalizacji przewidziano czwartego dnia zawodów. Peleton będzie miał do pokonania prawie 220 km, z Pabianic do Kielc.

4. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków będzie miał 5 etapów. W sumie trasa wyniesie około 800 km. Kolarze przejadą przez 3 województwa, 15 powiatów i 10 miast startów.

Przebieg trasy:

  • Łódź – Skierniewice
  • Zgierz – Kutno
  • Koluszki – Sieradz
  • Pabianice – Kielce
  • Ostrowiec Św. – Stalowa Wola

Podsumowanie zeszłorocznego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków odbył się w dniach 29.06 – 2.07.2022 r. Kolarze przejechali przez województwo śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie. W sumie na starcie ma stanęło blisko 150 zawodników z 26 polskich i zagranicznych grup. W przeszłości w tej imprezie triumfowali m.in. Dariusz Baranowski, Tomasz Brożyna, Piotr Wadecki. W ubiegłorocznej imprezie triumfował Belg Timo Kielich (Alpecin-Fenix).

Klasyfikacja końcowa:

1. Timo Kielich (Belgia/Alpecin-Fenix)          17.49,22
2. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) strata 3 s
3. Matus Stocek (Słowacja/ATT Investments)             7
4. Ryan Christensen (Nowa Zelandia/Bolton Equities)   16
5. Thijs de Lange (Holandia/Metec-Solarwatt)          30
6. Toon Vandebosch (Belgia/Alpecin-Fenix)             48

Zwycięzcy pozostałych klasyfikacji:
punktowa – Simon Dehairs (Belgia/Alpecin-Fenix)
górska – Thijs de Lange (Holandia/Metec-Solarwatt)
młodzieżowa – Logan Currie (Nowa Zelandia/Bolton Equities)
drużynowa – Alpecin-Fenix

Harmonogram 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

  1. etap: Łódź – Skierniewice (83 km) – 28 czerwca 2023 r.
  2. etap: Zgierz – Kutno (85,5 km) – 28 czerwca 2023 r.
  3. etap: Koluszki – Sieradz (166,7 km) – 29 czerwca 2023 r.
  4. etap: Pabianice – Kielce (218,6 km) – 30 czerwca 2023 r.
  5. etap: Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola (175,2 km) – 1 lipca 2023 r.

Obstawianie 34. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków to wydarzenie, które na stałe wpisało się do polskiego kalendarza kolarskiego. Peleton znów zawita do łodzi. Który kolarz tym rasem będzie najszybszy? Swoje typy bukmacherskie na tę imprezę możesz postawić w LV BET! Aby postawić pewne kupony warto wcześniej przeprowadzić analizę bukmacherską. Poznaj wcześniejszych faworytów rywalizacji, sprawdź listę startową i formę zawodników. Ułatwić wskazanie zwycięzcy pomogą również wskazania innych typerów oraz ekspertów. Podejmij wyzwanie i postaw swoje szczęśliwe kupony!

Typy i zakłady na 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

Zakład na zwycięzcę, kolarzy, którzy staną na podium czy faworytów poszczególnych rywalizacji – to tylko niektóre typy bukmacherskie dostępne w zakładach bukmacherskich LV BET. Legalny bukmacher umożliwia postawienie swoich kuponów w dwóch miejscach: w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony i przyłączysz się do kolarskiej rywalizacji. Obstawiaj występy kolarzy w LV BET i wygrywaj!