Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków

Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków

Na przełomie czerwca i lipca na polskie drogi wyjadą czołowi polscy kolarze. Odbędzie się wtedy Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków. Peleton przejedzie przez 5 województw. Dowiedz się więcej na blogu LV BET i postaw swoje typy bukmacherskie na kolarstwo!

33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków odbędzie się w dniach 29.06 – 2.07.2022 r. Kolarze wyjadą na szosy województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Organizatorzy przewidują, że udział wezmą czołowi polscy kolarze, ale też liczne ekipy zagraniczne. W sumie na starcie ma stanąć około 120 zawodników.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to polski etapowy wyścig kolarski. Po raz pierwszy rozegrany został w 1990 r. Od 2001 r. odbywa się na przełomie czerwca i lipca).

Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga, ale też cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku to impreza kategorii 2.2 UCI. Organizatorami wyścigu są NSZZ “Solidarność” Regionu Łódzkiego oraz Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. Patronuje mu Polski Komitet Olimpijski.

Z założenia w imprezie udział biorą polskie grupy kolarskie, ale też zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams.

Polski etapowy wyścig kolarski

Trasa tegorocznej edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadzi z Żor do Łodzi.

Rywalizacja rozpocznie się 29 lipca i wyruszy do Katowic. Najdłuższy etap w tegorocznej rywalizacji przewidziano trzeciego dnia zawodów. Kolarze będą mieli do pokonania dystans prawie 210 km.

Harmonogram Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków:

  • 1 etap – 29.06.2022 r. Żory – Katowice (92,5 km)
  • 2 etap – 29.06.2022 r. Tarnowskie Góry – Sosnowiec (125,8 km)
  • 3 etap – 30.06.2022 r. Jaworzno – Nowy Sącz (209,9 km)
  • 4 etap – 01.07.2022 r. – Mielec – Tarnobrzeg (142,8 km)
  • 5 etap – 02.07.2022 r. – Kielce – Łódź (201,8 km)

Kto okaże się najlepszy w tej rywalizacji? Odpowiedź na to pytanie poznamy za pewien czas. Obecnie nie jest znana jeszcze oficjalna lista startowa.

W ubiegłym roku odbyła się 32. edycja Wyścigu. Od 23 do 26 czerwca kolarze pokonali ponad 741 km, jadąc z Pabianic do Stalowej Woli. Impreza kategorii 2.2 była częścią UCI Europe Tour 2021. W klasyfikacji generalnej triumfował Czech Jan Barta z teamu Elkov–Kasper. Zespół ten został wyróżniony w klasyfikacji drużynowej.

Znacznie bardziej szczęśliwe były występy Polaków w 2020 r. Po złoto sięgnął Stanisław Aniołkowski, zaś po srebro Sylwester Janiszewski.

ProLiga: co to jest?

ProLiga to cykl najważniejszych imprez kolarskich w Polsce. Stworzony został w 2005 r. W organizowanych wydarzeniach udział biorą wyłącznie drużyny zarejestrowane jako zawodowe. W klasyfikacji ProLigi znaleźć można wyścigi jednodniowe, jak i wieloetapowe. Warto pamiętać, że do cyklu tego nie należy wyścig Tour de Pologne. Ten zaliczany jest do najwyższej kategorii wyścigów na świecie – UCI World Tour.

Podczas każdego sezonu prowadzona jest klasyfikacja zawodników ProLigi. Zawodnik, który jest jej liderem zakłada żółtą koszulkę. Pod koniec każdego sezonu najlepsi kolarze są nagradzani.

Zakłady bukmacherskie na Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków w LV BET

Chcesz obstawiać najważniejsze wyścigi UCI Europe Tour? Możesz to zrobić w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie kolarstwa na każdym poziomie. Obok znanych, światowych rywalizacji, jak Tour de France czy Giro d’Italia udostępnia też wybór rynków na polskie wydarzenia. Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków jest jednym z nich. Jak obstawiać kolarstwo? Do stawienia pewnych typów wystarczy się odpowiednio przygotować, a więc przeprowadzić analizę bukmacherską. Dzięki niej Twoje kupony będą szczęśliwe. Przyda Ci się wiedza o dyscyplinie, ale też zawodnikach i zespołach. Pomocne będą wcześniejsze wyniki czy analiza obecnej formy. Przygotuj się do typowania i postaw swoje zakłady bukmacherskie na kolarstwo w LV BET!