Ironman 70.3 Gdynia

Ironman 70.3 Gdynia

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to jedne z największych zawodów triathlonowych w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startują co roku sportowcy z kilkudziesięciu krajów świata. Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja zawodów. Co musisz wiedzieć o triathlonie, aby stawiać pewne typy bukmacherskie na zawody Ironman w LV BET?

Ironman 70.3 w Gdyni – co musisz widzieć?

Zawody triathlonowe rozgrywane są na dystansie IRONMAN 70.3. Zawodnicy występują w Gdańsku, na Kaszubach i w Gdyni. Najpierw do pokonania mają 1,9 km pływania w Zatoce Gdańskiej. Następnie muszą przejechać liczącą 90-kilometrów, pagórkowatą trasę kolarską po kaszubskich drogach. Ostatnim etapem jest 21-kilometrowy bieg po gdyńskich ulicach przy udziale kibiców.

W poprzednich latach w zawodach startowali między innymi Jan Frodeno, Daniela Ryf, Patrick Lange, Timothy O’Donnell, Mirinda Carfrae, Boris Stein, Nils Frommhold. Wystąpiła też czołówka polskich zawodników.

Kiedy się odbędzie Ironman 70.3?

6 sierpnia 2023 r. to właśnie tego dnia rozpoczną się zmagania w tamach triathlonu. Sportowcy wystartują o godz. 9.30.

Kto weźmie udział w Ironman w Gdyni?

Na starcie gdyńskiej rywalizacji co roku można najlepszych sportowców z całej Europy. Występują też polscy celebryci, aktorzy i sportowcy. W zmaganiach udział biorą m.in.: Maciej Dowbor, Tomasz Karolak, Krzysztof Wieszczek, Paweł Korzeniowski, Tomasz Jachimek i wielu innych.

Na oficjalną listę zawodników, którzy przystąpią do tegorocznej rywalizacji, musimy jeszcze poczekać. Wzorem poprzednich lat pojawi się ona zapewne około tygodnia przez zawodami (po zamknięciu list startowych). Można mieć pewność, że na starcie staną najlepsi sportowcy. W ubiegłym roku w rywalizacji PRO gdyńskiego Ironmana znalazło się 47 zawodników, w tym 8 Polaków. Byli to: Kacper Stępniak, Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Bartosz Banach, Miłosz Sowiński, Paulina Kotfica, Ewa Komander oraz Aleksandra Jędrzejewska, która była najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu PTO. Na liście startowej Ironmana w Gdyni znaleźli się również obcokrajowcy, w tym: Sam Long, Markus Liebelt, Alessio Rispoli , Per Wangel, Lukas Seifert, Margie Santimaria, rosie Westonn, Jana Uderstadt, Laura Zimmmermann czy Sarra Svensk.

Historia zawodów Ironman 70.3 w Gdyni

W 2006 r. w Gdyni odbyły się pierwsze oficjalne zawody w aquathlonie. Był to pierwszy krok to powołania rywalizacji w triathlonie. Na trasę po raz pierwszy sportowcy udali się w 2013 r. W weekend 10-13 sierpnia 2013 r. rozegrano pierwszą edycję Herbalife Triathlon Gdynia. W sobotę na starcie aquathlonu stanęło 386 uczestników, zaś na długim dystansie 1006 zawodników. Była to rekordowa frekwencja na zawodach triathlonowych w Polsce, co pokazało, że dalszy rozwój imprezy jest konieczny. Pierwszym triumfatorem został Ukrainiec Wiktor Zjemcew, który pokonał dystans z czasem 4:01:59. W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie zameldowała się olimpijka z Pekinu i Londynu Polka Maria Cześnik, która uzyskała czas 4:22:35.

Czym jest Ironman?

Ironman to zawody triathlonowe, które polegają na pokonaniu trasy pływackiej, rowerowej i biegowej. Uczestnicy zmagań mają do pokonania w sumie 103 km. Składa się na to 1,9 km pływania, 90 km do pokonania rowerem i 21,1 km biegu. Start i meta zaplanowana jest na Plaży Miejskiej w Gdyni.

 • Trasa pływacka: Zatoka Gdańska
 • Trasa rowerowa: 1 pętla po Kaszubach i ul. Gdyni
 • Trasa biegowa: ulice Gdyni i Bulwar Nadmorski (2 pętle)

Zawodników obowiązuje limit czasu – mają 8 godzin na pokonanie całej trasy.

Na najlepszych uczestników zmagań czekają nagrody finansowe.

NAGRODY IRONMAN 70.3 Gdynia

PRO Mężczyźni/ PRO Kobiety

 1. miejsce – 2500 dol.
 2. miejsce – 2000 dol.
 3. miejsce – 1500 dol.
 4. miejsce – 1000 dol.
 5. miejsce – 500 dol.

Harmonogram zawodów (skrócony) Ironman 70.3 w Gdyni:

Piątek, 04 sierpnia 2023 r.

 • 15.00 – Start Kids Aquathlon Gdynia – Plaża Miejska
 • 22.00 – Night Run – Skwer Kościuszki

Sobota, 5 sierpnia 2023 r.

 • 11.00 – start Sprint Triathlon Gdynia (1. seria) – Plaża Miejska
 • 13.00 – start Sprint Triathlon Gdynia oraz sztafet (2. seria) – Plaża Miejska

Niedziela, 6 sierpnia 2023 r.

 • 6.00 – Rolling Start – IRONMAN – Plaża Miejska
 • 9.30 – Rolling Start – IRONMAN 70.3 – Plaża Miejska
 • 13.00 – spodziewany zwycięzca Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – meta na Plaży Miejskiej
 • 14.00 – spodziewany zwycięzca Enea IRONMAN Gdynia – meta na Plaży Miejskiej
 • 17.30 – spodziewany finisz ostatniego zawodnika Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – meta na Plaży Miejskiej
 • 22.00 – spodziewany finisz ostatniego zawodnika Enea IRONMAN Gdynia – meta na Plaży Miejskiej

 Typy i zakłady na Ironmana

LV BET – to legalny bukmacher, z którego oferty możesz skorzystać bez obaw! W jego serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej otrzymasz wyłącznie zakłady bukmacherskie zgodnie z obowiązującym prawem. Bukmacher towarzyszy wszystkim najważniejszym wydarzeniom sportowym na świecie. A to oznacza, że możesz typować wyniki w LV BET i wygrywać!

Obstawianie triathlonu w LV BET

W trafnym obstawianiu triathlonu pomóc może Ci ranking PTO. Kto obecnie należy do czołówki triathlonistów na świecie?

Mężczyźni:

 1. Kristian Blummenfelt
 2. Gustav Iden
 3. Magnus Ditlev
 4. Max Neumann
 5. Sam Laidlow

Kobiety:

 1. Ashleigh Gentle
 2. Lucy Charles-Barclay
 3. Anne Haug
 4. Paula Findlay
 5. Chelsea Sodaro

Gdy znana będzie już pełna lista uczestników gdyńskich zmagań porównaj też ich możliwości, ostatnie wyniki i wyznaczone cele. Te dane ułatwią Ci typowanie triathlonu Ironman 70.3 Gdynia w LV BET!