Goodwood Festival of Speed

Goodwood Festival of Speed

To wydarzenie, które rozpala fanów motoryzacji do czerwoności! Na pagórkowatej trasie pojawiają się najlepsi kierowcy w najlepszych pojazdach. To połączenie nowoczesności z historią. Kto ma szanse na wygraną w tym roku? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji i postaw swoje typy bukmacherskie na wyścigi w zakładach LV BET!

Goodwood Festival of Speed- co trzeba wiedzieć?

Goodwood Festival of Speed ​​to coroczny festiwal sportów motorowych, w którym biorą udział nowoczesne i historyczne pojazdy wyścigowe. Rywalizacja odbywa się m.in. w wyścigach górskich. Zawody rozgrywane są na terenie Goodwood House w West Sussex w Anglii. Tradycyjnie rozgrywane są pod koniec czerwca lub na początku lipca. Termin jest zależny m.in.  od sezonu Formuły 1. Umożliwia to fanom zobaczenie maszyn F1, a także samochodów i motocykli z historii wyścigów samochodowych wspinających się na wzgórze.

We wczesnych latach Festiwalu w wydarzeniu uczestniczyło dziesiątki tysięcy osób. Obecnie frekwencja została ograniczona do 150 000 fanów.

Czym jest Goodwood Festival of Speed

Goodwood Festival of Speed to wydarzenie utworzone przez Charlesa Gordona-Lennox, Earla of March and Kinrara.Po raz pierwszy odbyło się w 1993 r. Składa się z kilku rozgrywek, a jego głównym elementem jest wyścig górski. Goodwood Festival of Speed trwa cztery dni i jest największym tego rodzaju wydarzeniem na świecie. W wyścigach udział biorą m.in. kierowcy Formuły 1 i Motocyklowych Mistrzostw Światat. Rywalizują na trasie długości 1,16 mili.

Goodwood Festival of Speed jest dostępny w grze komputerowej Gran Turismo.

Przez kogo zostało utworzone to wydarzenie

Goodwood Festival of Speed powołał do życia Lord March w ​​1993 r. Chciał, aby w ten sposób powróciły wyścigi samochodowe do posiadłości Goodwood, kultowego miejsca w historii brytyjskich wyścigów samochodowych. Po przejęciu posiadłości na początku lat 90. przez Lorda Marcha poczyniono starania o powrót wyścigówek na Goodwood Circuit. Nie udało się jednak pozyskać pozwolenia na występy w tym miejscu, dlatego Lord March zaprosił najlepszych kierowców na własny teren.

Na czym polega Goodwood Festival of Speed

W angielskim wydarzeniu biorą udział najlepsi kierowcy świata. Ich zadaniem jest przejazd wśród uroczych pagórków, które nie są idealnymi warunkami dla sportowych samochodów. Podczas Goodwoood Festival of Speed zobaczyć można najnowsze wyścigowe i szosowe auta i motocykle, ale też historyczne pojazdy. Na trasę wyjeżdżają też bolidy Formuły 1.

Główną atrakcją podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood jest Hill Climb jest wyścig, podczas którego auta ścigają się ze sobą jeden po drugim. Trasa prowadzi pod górę na odcinku 1,86 kilometra. W trakcie wydarzenia odbywają się także wyścigi „mydelniczek”, czyli aut napędzanych grawitacją. Fani mogę też obejrzeć wystawy supersamochodów, czyli Michelin Supercar Paddock. Wyznaczona jest również arena, na której odbywają się pokazy driftingu, czy Pit Land F1. W strefie Formuły 1 pojawiają się najlepsi kierowcy świata. Udział w Festiwalu brali m.in. Lewis Hamilton, Robert Kubica czy Kimi Räikkönen. Kibice mogą spróbować swoich sił w symulatorach bolidów czy przyjrzeć się z bliska pracy mechaników. W ramach Festiwalu Prędkości odbywają się również pokazy lotnicze. Na nie niebie oglądać można klasyczne, brytyjskie myśliwce oraz nisko przelatujące Boeingi 747 czy Airbusy A380.

Kiedy odbędzie się Goodwood Festival of Speed

Jubileuszowy Festiwal Prędkości odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2023 roku.

Kto weźmie udział?

Organizatorzy poinformowali, że w tegorocznym Festiwalu udział wezmą zawodnicy Williams Racing.  Podczas Goodwood Festival of Speed ​​2023 fani będą mogli się zobaczyć się m.in. z Sebastienem Vettelem, Alexem Albonem, Loganem Sargeantem, Jamie Chadwick czy Jensonem Buttonem.

Na trasę wyjedzie zaś zwycięski samochód Williamsa FW08C, którym Keke Rosberg zapewnił sobie mistrzowski tytuł w 1982 r. Za jego kierownicą w piątek zasiądzie Chadwick, w sobotę Logan Sargeant, a w niedzielę Alex Albon.

Sebastian Vettel usiądzie za kierownicą FW14B Nigela Mansella z 1992 r. Na wzgórzu pojawi się również FW19 prowadzony przez Jaquesa Villeneuve’a.

Na wystawie zaś obejrzeć będzie można samochód Williams FW15C Alaina Prosta oraz Williams FW45. Bolid pojawi się w nowych barwach, które użyte będą podczas Grand Prix Singapuru, Japonii i Kataru.

Goodwood Festival of Speed zakłady bukmacherskie

Najlepsze zakłady bukmacherskie na sportową rywalizację znajdziesz w LV BET! To legalny bukmacher, który umożliwia typowanie kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. W jego ofercie nie może zabraknąć zakładów na Goodwood Festival of Speed! Dostępne rynki bukmacherskie na to wydarzenie możesz sprawdzić w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET. Poznasz też kursy, a więc wskazania analityków bukmachera. Poznaj możliwości typowania i postaw swoje kupony bukmacherskie już dziś!

Obstawianie wyścigów samochodowych w LV BET

Legalny bukmacher LV BET umożliwia typowanie Festiwali Prędkości, a Ty możesz wcześniej przygotować się do zabawy! Dzięki odpowiedniej analizie bukmacherskiej możesz zminimalizować ponoszone ryzyko i postawić pewne kupony. Pamiętaj, że nie będzie to standardowa analiza. W rywalizacji udział biorą kierowcy na co dzień startujący w różnych rozgrywkach, a do tego w pojazdach z różnych epok. Sprawdź wyniki wcześniejszej rywalizacji i wskaż przyszłych zwycięzców. Przyłącz się do rywalizacji w ramach Goodwood Festival of Speed i obstawiaj w LV BET!