Wyścigi konne Grand National 2024

Grand National Randox to dla miłośników koni coś więcej niż tylko największa na świecie gonitwa z przeszkodami. To wydarzenie sportowe, ale też kulturalne. Typerzy w zakładach bukmacherskich LV BET jeszcze przed rozpoczęciem zmagań mogą postawić swoje typy na wyścigi konne.

Najważniejsze informacje o wyścigach konnych Grand National

Początki Grand National sięgają 1839 r. To właśnie wtedy rozegrano pierwsze zmagania na torze wyścigowym Aintree. Od tego czasu impreza ta jest jednym ze stałych wydarzeń w kalendarzu wyścigowym.

Eksperci podkreślają, że Grand National wyróżnia niesamowita trasa, rozciągająca się na około cztery mile i 514 jardów. Tradycyjnie staje na niej z 30 unikalnymi i trudnymi przeszkodami do pokonania. Zmagania oferują trudne skoki, w tym takie przeszkody, jak Becher’s Brook i The Chair. To niezły sprawdzian wytrzymałości dla konia i jeźdźca.

Aintree Racecourse to już kultowe miejsce rozgrywania Grand National. W najbliższsej edycji wyścigi konne rozegrane zostaną 13 kwietnia 2024 r.

Uczestnicy Grand National 2024

Na liście zgłoszeń do najsłynniejszej przeszkodowej gonitwy całego świata Randox Grand National znalazły się 94 konie, w tym 61 z Irlandii. To najwięcej reprezentantów tego państwa w historii.

Wśród zgłoszonych koni są zwycięzcy dwóch poprzednich edycji, czyli Corach Rambler (zwycięzca z 2023 r.) trenowany w Wielkiej Brytanii przez Lucindę Russell oraz Noble Yeats (triumfator z 2022 r.) trenowany w Irlandii przez Emmeta Mullinsa.

Fani liczą na wyjątkowo udane występy koni trenera Gordona Elliotta, który trzy razy wygrywał Grand National. Do najbliższej edycji wyścigu zgłosił aż 26 koni, czyli o cztery więcej niż dotychczasowym rekordzie. Połowę mniej, bo 13 koni, zgłosił trener Willie Mullins. Ten uczestnik zmagań ma na koncie jedno zwycięstwo w liverpoolskim klasyku. Angielscy bukmacherzy stawiają m.in. na Corach Ramblera, który triumfował dwa lata temu, Vanilliera, pod wodzą trenera Gavina Cromwella oraz Mahler Mission, trenowanego przez Johna McConnella.

W Grand National wystartować mogą konie z ratingiem 130 i wyższym. W tym roku liczbę uczestników zmniejszono z 40 do 34. Ma to na celu poprawy bezpieczeństwa wyścigu. Największa liczba biegaczy, jaką kiedykolwiek uwzględniono w głównym wyścigu, wynosiła 66 (1929 r.), zaś najmniejsza to zaledwie 10 koni (1883 r.)

Harmonogram wyścigów konnych Grand National

Zmagania najlepszych koni w legendarnym miejscu w okolicach Liverpoolu będzie można śledzić przez trzy dni, a dokładniej od 11 do 14 kwietnia 2024 r. Grand National to punkt kulminacyjny Grand National Festival Aintree i tradycyjnie odbywa się w sobotnie popołudnie.

11 kwietnia 2024 r. (czwartek)

Dzień otwarcia, godz. 13.45

The Manifesto Novices’ Steeple Chase (Class 1) Grade 1, godz. 14.20

The Jewson Anniversary 4-y-o Juvenile Hurdle (Class 1) Grade 1, godz. 14.55

The Aintree Bowl Steeple Chase (Class 1) Grade 1, godz. 15.30

The William Hill Aintree Hurdle (Class 1) Grade 1, godz. 16.05

The Randox Foxhunters’ Open Hunters’ Steeple Chase, godz. 16.40

The Close Brothers Red Rum Handicap Steeple Chase (Class 1) Grade 3, godz. 17.15

The Goffs UK Nickel Coin Mares’ Standard Open NH Flat (Grade 2)

12 kwietnia 2024 r. (piątek)

Dzień kobiet, godz. 13.45

The Air Charter Services Mildmay Novices’ Steeple Chase (Class 1) Grade 1, godz. 14.20

The William Hill Handicap Hurdle (Class 1) Grade 3, godz. 14.55

The Poundland Top Novices’ Hurdle (Class 1) Grade 1, godz. 14.05

The My Pension Expert Melling Chase (Grade 1), godz. 14.40

The Winners Wear Cavani Sefton Novices’ Hurdle (Class 1) Grade 1, godz. godz. 17.15

The Abersoch Land and Sea Handicap Hurdle (Class 2) (Conditional & Amateur Jockeys)

13 kwietnia 2024 r. (sobota)

The Bridle Road Handicap Hurdle (Class 1) Grade 3, godz. 13.20

The Mersey Novices’ Hurdle (Class 1) Grade 1, godz. 13.55

The William Hill Handicap Steeple Chase (Class 1) Grade 3, godz. 14.30

The JRL Group Liverpool Hurdle (Class 1) Grade 1, godz. 15.05

The Randox Grand National Steeple Chase (Grade 3), godz. 16.00

The Maghull Novices’ Steeple Chase (Class 1) Grade 1, godz. 17.00

The Maghull Novices’ Steeple Chase (Class 1) Grade 1, godz. 17.35

The Weatherbys nhstallions.co.uk Standard Open National Hunt Flat Race (Grade 2)

Obstawianie Grand National w LV BET

Wyścigi konne są nierozłącznie związane z zakładami bukmacherskimi. Najbardziej zagorzali typerzy doskonale o tym wiedzą i wciąż korzystają z możliwości obstawiania zmagań koni na torach.  Aby postawić pewne kupony na Grand National przeprowadź dokładną analizę bukmacherską – przeanalizuj możliwości zwierząt, ale też dżokejów oraz ich trenerów. Sprawdź wyniki historycznych wyścigów, ale też poznaj obecną formę. Porównanie tych informacji pozwoli Ci na postawienie pewnych typów i wygraną w LV BET!

Typy i zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w LV BET

Zakład na zwycięzcę, Top 3, porównanie zawodników H2H – to tylko niektóre z możliwości obstawiania dostępne w zakładach bukmacherskich.  Aby poznać wszystkie dostępne rynki oraz oferowane na nie kursy skorzystaj z serwisu internetowego lub z aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz dostępną tam ofertę i postawisz swoje kupony. Nie zapomnij również skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Nie zwlekaj dłużej i przyłącz się do rywalizacji podczas wyścigów konnych w LV BET!