Jakie znaczenie mają statystyki i analizy w obstawianiu zakładów sportowych?

Jakie znaczenie mają statystyki i analizy w obstawianiu zakładów sportowych?

Matematyka i zakłady bukmacherskie mają ze sobą wiele wspólnego. Połączenie to sprawdzi się w przypadku każdej powtarzalnej gry, która ma określone zasady działania. Da się ją poddać wszelkiego rodzaju analizom i wskazać, jakie mogą być rozwiązania kolejnych starć. Czy statystyki i analizy pomogą w postawieniu pewnych typów bukmacherskich? Poznaj najważniejsze informacje o tych możliwościach w LV BET!

Obstawianie na chybił-trafił jest możliwe. Może zrobić to każdy i w dowolnym momencie. Takie typy są jednak obarczone bardzo dużym ryzykiem i wygrana jest jedynie dziełem przypadku i szczęścia typera. Warto jednak sięgnąć po inne możliwości, a szczególnie – wyliczenia prawdopodobieństwa. Niezależnie od dyscypliny sportowej, czy to piłka nożna, tenis, koszykówka czy hokej, możesz przeprowadzić analizę możliwości poszczególnych zawodników czy drużyn. A to pozwoli Ci na zminimalizowanie ryzyka i pewną wygraną.

Czy warto analizować statystyki?

Wielu doświadczonych typerów odpowie krótko – to podstawa! Analizę warto przeprowadzić przez każdym meczem, który chcesz obstawić. To przede wszystkim przegląd możliwości drużyny i zawodników, ich kondycji, umiejętności i możliwości.  Pod uwagę warto wziąć wszelkie detale i dostępne dane. Nawet najlepszy typer nie jest bowiem w stanie przewidzieć, które z nich będą miały znaczenie dla ostatecznego wyniku starcia.

Jakie czynniki warto poddać analizie?  To m.in.:

– forma sportowca lub drużyny. W drugim przypadku warto przyjrzeć się wszystkim zawodnikom, ale kluczowi są Ci najsilniejsi. Dla przykładu: jeśli podczas meczu piłki nożnej zabraknie podstawowego napastnika i autora goli w ostatnich spotkaniach można spodziewać się, że drużyna znacznie obniży loty. A to przełoży się na wynik i kupony bukmacherskie

– pozycja w tabeli – ligowej, rozgrywek, turnieju itd.

– historia wcześniejszych spotkań – zarówno uczestników starcia, jak i w ostatnich występach. Ważna jest analiza H2H

– kontuzje – zarówno trwające, jak i przebyte

– styl gry zawodnika, drużyny – ważna jest np. taktyka drużyny piłkarskiej, umiejętności, indywidualne nawyki

– czynniki niezależne lub nieprzewidywalne – jak pogoda, miejsce rozgrywek, samopoczucie.

Statystyka a bukmacherka

Profesjonalni typerzy wiedzą, że gromadzenie danych statystycznych to norma. To ciężka, codzienna praca, często wykonywana nawet w sytuacji, gdy typer nie obstawia danego meczu. Podczas analizy ważne jest pozyskanie informacji, ale przede wszystkim – umiejętność ich dalszego przeanalizowania i wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Pierwszym z wymiernych informacji jest średnia arytmetyczna. Pozwali ona bliżej spojrzeć na średni wynik zespołu na jeden mecz. Jakie dane musisz posiadać?

X = (x1 + x2 + x3…)/n

Gdzie:

X to niewiadoma,

x to ilość bramek w poszczególnych meczach

n to liczba wszystkich spotkań branych pod uwagę.

Oprócz średniej ważna jest też mediana. To określenie wartości środkowej w uporządkowanym ciągu liczb. Odrzucane są najmniejsze wartości oraz największe. Przykład?

Jeśli ilość bramek danej drużyny w ostatnich spotkaniach wygląda:

0, 2, 4, 3, 4, 4, 1

to uporządkowanie wygląda następująco:

0, 1, 2, 3, 4, 4, 4

Mediana wyniesie więc 3.  To ważna dane do obstawienia zakładów over/under.

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę podczas analizy bukmacherskiej?

  • liczba strzelonych bramek / uzyskanych punktów – to szerokie zagadnienie. Pod uwagę trzeba wziąć bowiem ostatnie spotkania, ale też historyczne wyniki. Niezwykle istotna jest też historia meczowa drużyn czy zawodników. Analizować je trzeba biorąc pod uwagę rangę wydarzeń – najważniejsze są wszelkiego rodzaju spotkania ligowe oraz turniejowe, mniej miarodajne zaś spotkania towarzyskie. Dane te przeanalizować warto pod względem liczy bramek, informacji o tym, kto je strzelił, w której części spotkania
  • wynik zakończenia rywalizacji – a więc zwycięstwa, remisy i porażki. I znów przede wszystkim sprawdzić należy rangę wydarzenia, ale też miejsce rozegrania spotkania. Historia współzawodnictwa pokaże też motywację do wygrania czy też problem z wygraną z przeciwnikiem
  • skuteczność zawodników – w tym aspekcie pod uwagę warto wziąć wszelkie informacje o występach sportowców, które zmieniają się w zależności od uprawianej dyscypliny W piłce nożnej m.in. są to celne strzały, gole, rzuty wolne, karnych, rożne, żółte kartki, czerwone kartki, czas spędzony na boisku itp.
  • inne dane – wszelkie informacje, które mogą mieć wpływ na wynik spotkania. To m.in. rzuty wolne, karne, wyniki osiągane na własnym boisku czy wpływ dopingu kibiców.

Szczęście w obstawianiu

Skuteczne postawienie typów bukmacherskich to nie tylko dokładna analiza i przygotowanie, ale też… szczęście i intuicja. Nie wszystkie czynniki da się przewidzieć. Historia sportu pokazuje, że nie raz wygrywa słabsza drużyna, dochodzi do kontuzji kluczowego zawodnika czy innej sytuacji, której nie da się przewidzieć.  Statystyki i analizy znacznie minimalizują ponoszone ryzyko, jednak to intuicja i szczęście mają decydujące znaczenie.

W bukmacherce bowiem jest wiele czynników, których nie da się przewidzieć. Wśród nich wymienić można wydarzenia, które odbyły się poza areną rywalizacji, a mimo to mają wpływ na poprawę lub obniżenie kondycji całego zespołu. Wśród nich wymienić można kontuzje, problemy finansowe klubu czy zawodnika, ale też etap rozgrywek czy okienka transferowe. Wielu typerów sprawdza też prognozę pogody. Czynniki atmosferyczne są jednak niemożliwe do przewidzenia.

Stawianie zakładów sportowych w LV BET

Postawienie kuponów w zakładach bukmacherskich LV BET jest bardzo łatwe. Wystarczy kilka kliknięć, aby wskazać swój typ i skorzystać z atrakcyjnych kursów. Możesz to zrobić zarówno w serwisie internetowym, jak i w aplikacji mobilnej. Warto, aby Twoje wskazania były przede wszystkim przemyślane i odwzorowały wyniki analizy. Statystyki w zakładach bukmacherskich mają duże znaczenie i mogą przesądzić o Twojej wygranej.

Typowanie sportów w LV BET

Zakład na zwycięzcę, na dokładny wynik spotkania, na zawodników, poszczególne połowy, gemy, rundy itd., najlepszego zawodnika turnieju, żółte czy czerwone kartki i wiele innych – to tylko niektóre z rynków dostępnych w LV BET! Na najważniejsze wydarzenia sportowe dostaniesz do wyboru nawet kilkaset możliwości obstawiania. Tylko od Ciebie zależy, z których skorzystasz! Zakłady bukmacherskie LV BET czekają właśnie na Ciebie!