Historia Eurowizji. Jak typować Eurowizję w zakładach bukmacherskich?

Historia Eurowizji. Jak typować Eurowizję w zakładach bukmacherskich?

Eurowizja była eksperymentem, który został z widzami europejskich telewizji na długie lata. Często krytykowany jest za brak obiektywizmu artystycznego, a jedynie skupianie się na politycznej sytuacji na kontynencie. Mimo to nie brakuje fanów tego wydarzenia i typerów, którzy obstawiają je na długo przed głównym finałem. W tym roku LV BET również przyłącza się do festiwalu i udostępnia najlepsze zakłady bukmacherskie na Eurowizję! 

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja w Turynie.  Koncerty będzie można usłyszeć w hali Pala Alpitour, którą doskonale znają fani hokej na lodzie z igrzysk olimpijskich 2006. Tegoroczne hasło brzmi „The Sound od Beauty”. Imprezę poprowadzą Laura Pausini, Mika oraz Alessandro Cetallan.

Historia Eurowizji

“Eurovision Grand Prix” miało być eksperymentem transmisji telewizyjnej, która prowadzona miała być w wielu krajach jednocześnie. Pomysł padł w 1955 r., a już rok później festiwal stał się faktem. W Lugano wystąpiło siedem krajów, które zaprezentowały po dwa utwory. Z roku na rok ewoluowały zasady, dołączały też kolejne państwa. Obecnie Konkurs Piosenki Eurowizji przeprowadzany jest pod patronatem Europejskiej Unii Nadawców i przystępują do niego wyłącznie reprezentacje krajów zrzeszonych. W 66. edycji festiwalu do rywalizacji przystąpi 41 państw, z czego 36 rozpocznie od półfinałów.

Telewizyjne widowisko muzyczne. Najważniejsze zmiany

Ostatnia znacząca zmiana w organizacji wprowadzona została w 2004 r. Ze względu na wciąż rosnącą ilość uczestników wprowadzono półfinał, a cztery lata później również drugiego półfinału. Uczestniczy w nim maksymalnie 20 uczestników. Połowa z nich przechodzi do finału. Miejsca w nim zapewnione ma państwo organizujące galę oraz tzw. „Wielka Piątka” – Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Francja oraz Włochy. Eurovision Song Contest transmitowana jest w 45 krajach na całym świecie. Występowały na niej takie gwiazdy jak m.in. Julio Iglesias, Celine Dion, ABBA, Ałła Pugaczowa czy Patricia Kaas.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2022. Kto wygra?

Jedno jest pewne – wiadomo, kto nie wygra. Będzie to reprezentacja Rosji, która już dzień po zaatakowaniu Ukrainy została oficjalnie usunięta ze stawki 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Ze względu na sytuację nie wiadomo jeszcze czy powróci w przyszłych edycjach. Rosja podzieliła więc los Białorusi, która została wykluczona w ubiegłym roku. Kraj ten na konkurs wysłał piosenkę popierającą reżim Aleksandra Łukaszenki, za co została zawieszona na trzy lata.

Wśród faworytów tegorocznym zmagań Eurowizji znajdują się Włochy, Malta, Francja i Niemcy. Ciekawostką jest też Polska, która wymieniana jest wśród faworytów. Byłaby to historyczna, bo pierwsza wygrana naszego kraju w Eurowizji.

Jeszcze przed ogłoszeniem polskiego reprezentanta fani wskazywali, że w tym roku nagroda powinna trafić do naszego kraju. Kwalifikacje do telewizyjnego widowiska muzycznego w naszym kraju wygrał Krystian Ochman i to on wykona w Turynie balladę „River”. Rozpocznie od występu w półfinale. Kim jest artysta? To 22-latek, który urodził się pod Waszyngtonem. Do Polski przyjechał na studia i rozwija swoją karierę. Jego dziadek jest słynnym tenorem. Najwyraźniej Krystian Ochman odziedziczył do nim niezwykle umiejętności, bo jego głos zachwyca znawców w Polsce i za granicą. Teraz przed piosenkarzem nowe wyzwanie – już nie tylko Eurowizja Polska, ale rywalizacja europejska! Swoje typy bukmacherskie na tego i innych wykonawców będziesz mógł postawić w LV BET.

Jak obstawiać Eurowizję w zakładach bukmacherskich LV BET?

Przed postawieniem typów bukmacherskich na europejski festiwal piosenki warto odpowiednio się przygotować. A to oznacza poznanie wykonawców, którzy zakwalifikowali się do półfinałów, ich piosenek i przewidywań bukmacherów, innych typerów i muzycznych ekspertów. Niezbędne jest też wewnętrzne wyczucie, co może podobać się jury i publiczności oraz jakie są trendy muzyczne w danym. sezonie. Warto się spieszyć z obstawianiem, bo im wcześniej postawisz kupon tym wyższy kurs możesz otrzymać. Kto tym razem triumfuje? Czy osiągnie sukces jak Maneskin, ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu? Przygotuj się i obstawiaj Eurowizję w zakładach bukmacherskich LV BET!