Europejski Konkurs Piosenki – Eurowizja 2021

Europejski Konkurs Piosenki – Eurowizja 2021

Po roku nieobecności Konkurs Piosenki Eurowizji znów wraca! Tylko czy Polska ma powody do radości? Z nieco zmienionymi zasadami zgłaszani się kolejni reprezentanci krajów starego kontynentu. Nasz kraj będzie reprezentował Rafał Brzozowski. Kto wygra muzyczną rywalizację w tym roku? O tym przekonamy się już wkrótce. Wytypuj swojego kandydata na zwycięzcę tegorocznej Eurowizji w serwisie internetowym LV BET.

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy odbył się w 1956 r. Wykonawcy z różnych krajów śpiewają na żywo wybrane utwory, a następnie są oceniani przez jury. Warunkiem jest zgłoszenie uczestnika przez publiczną stację telewizyjną. Wykonawców z Polski zgłasza więc Telewizja Polska. Z uwagi na pandemię koronawirusa w ubiegłym roku konkurs został odwołany. Impreza ma odbyć się już wkrótce. W tej edycji usłyszymy część piosenek przygotowywanych na ubiegłoroczny konkurs.

Jak będzie wyglądała Eurowizja 2021?

Znamy już reprezentanta tegorocznego konkursu. Organizator, czyli Europejska Unia Nadawców (EBU), dopuścił możliwość pozostawiania zgłoszenia z poprzedniego roku, ale też jego zmiany. Polska Telewizja skorzystała z tej drugiej możliwości. Do Rotterdamu nie pojedzie więc Alicja Szemplińska (piosenkarka, zwyciężczyni m.in. programów „The Voice od Poland” oraz „Szansa na Sukces”). Artystka miała wystąpić w dniach 12-16 maja 2020 r. Rotterdamie z piosenką „Empires”.

Podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji Polskę będzie reprezentował Rafał Brzozowski. Prowadzący programów „Koło Fortuny” i „Jaka to melodia?” będzie miał więc swoją szansę na udział w rywalizacji.

Festiwal Eurowizji ma odbyć się 18 maja, zaś półfinały 20 maja. Zwycięzcę poznamy dwa dni później. Na 22 maja przewidziany jest więc finał. Całość imprezy odbędzie się w Holandii, w Rotterdamie. Konkurs mają poprowadzić Chantal Janzen, Jan Smit i Edsilia Rombley oraz NikkieTutorials. Zachowano zeszłoroczny podział krajów na grupy, ale też slogan i projekt sceny. W tym roku po raz pierwszy artyści będą mogli wystąpić z wgranymi wcześniej chórkami. Z tegorocznej rywalizacji podczas Eurowizji już odpadły cztery kraje. Armenia, Czarnogóra i Węgry sami zrezygnowali z uczestnictwa, a Białoruś została zdyskwalifikowana.

Kim jest Rafał Brzozowski?

Rafał Brzozowski w Rotterdamie ma wykonać piosenkę „The Ride”. Na jego nieszczęście już raz oficjalnie ją wykonał – podczas jednego z finałów programu „The Voice of Kids”. Co prawda możliwość komentowania tego wykonu była od razu niemożliwa, jednak można było postawić łapkę „w górę” i „w dół”. Tych drugich było zdecydowanie więcej.

40-latek jest prezenterem telewizyjnym, a swoją przygodę z wielkim ekranem zaczynał od występów w TVP 2 w programie „The Voice of Poland”. Dziś uchodzi za pupilka TVP. Ale czy faktycznie zostanie głosem polski podczas europejskiego konkursy? Na to musimy poczekać, chociaż rankingi Eurowizji i reakcje słuchaczy pokazują, że jednak mu się to nie uda.

Typy bukmacherskie na Eurowizję w LV BET

Zdaje się, że podobne są też analizy bukmacherów, którzy nie dają Polsce szans na wyjście z półfinałów. W LV BET za faworytów uważani są: Malta (kurs 4.5), Szwajcaria i Francja (5.5) oraz Włochy (9). Faworytką jest Destiny, która wykona piosenkę „Je Me Casse”. Kupon na Polskę postawisz zaś po kursie wynoszącym aż 250. Zajrzyj na stronę internetową www.lvbet.pl lub ściągnij aplikację mobilną i wytypuj zwycięzców Konkursy Piosenki Eurowizji 2021. Aby postawić kupon wystarczy tylko kilka kliknięć.