Valorant Champions 2023

Valorant Champions 2023

Taktyczna strzelanka od Riot Games po raz trzeci w historii wkracza na mistrzowską ścieżkę! Najlepsi zawodnicy świata spotkają się w Stanach Zjednoczonych i powalczą w wielkim finale o wielkie nagrody. Kto ma szasnę na zapisanie się w historii e-sportu? Poznaj najważniejsze informacje o turnieju i obstawiaj Valorant Championships 2023 w LV BET!

Valorant Champions 2023 podstawowe informacje

Fani tej gry czekają tylko na jedno wydarzenie – VALORANT Champions 2023! Pierwszy turniej o mistrzostwo rozegrany został w 2021 r. Zbliżająca się edycja zaplanowana jest w Los Angeles. Stany Zjednoczone będą więc trzecim organizatorem rozgrywek, po Niemczech i Turcji.

VALORANT Champions 2023 odbędzie się 6-26 sierpnia. W mistrzostwach weźmie udział szesnaście drużyn z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Chin.

Rozgrywki wstępne do mistrzowskiego turnieju rozpoczęły się 22 czerwca 2023 r. Dziewięć drużyn, które zajęły drugie miejsce w swoich ligach Challengers, rywalizowały następnie o szansę na awans do turnieju Ascension EMEA. Podzielone na trzy grupy po trzy drużyny będzie rywalizowały o kolejne awanse – najlepsza drużyna z każdej grupy przeszła do półfinałów, a drużyny z drugich miejsc zagrały ze sobą o ostatnie miejsce w półfinale. Faza grupowa rozgrywek odbyła się 22-23 czerwca, a faza play-off 26-27 czerwca. Następnie rozegrana została faza grupowa Ascension (30 czerwca – 4 lipca). Dwa najlepsze teamy z każdej grupy zakwalifikowało się do fazy play-off w lipcu. Te rozpoczęły się na etapie półfinałów i miały strukturę drabinki podwójnej eliminacji. Zwycięzcy półfinałów przeszli do finału górnej drabinki, a zwycięzca zapewnili sobie miejsce w wielkim finale.

Organizatorzy poinformowali, że mistrzowski turniej będzie można oglądać w dziewięciu językach — arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, polskim, portugalskim, hiszpańskim i tureckim. Transmisja będzie dostępna na stronie valorantesports.com/live.

Format rozgrywek Valorant Champions 2023

Na razie niewiele wiadomo o zbliżającym się wydarzeniu. Organizatorzy podali tylko, że VALORANT Champions 2023 odbędzie się w dniach 6 – 26 sierpnia w amerykańskim Los Angeles, a do rywalizacji przystąpi 16 drużyn.

Pierwsza część mistrzostw rozegrana będzie w Shrine Auditorium od 6 do 20 sierpnia 2023 r. Gdy w grze zostaną tylko cztery drużyny zawody przeniosą się na stadion Kia Forum. Tam rozegrana zostanie trzydniowa finałowa część VALORANT Champions 2023. Finałowe zmagania zaplanowane są 26 sierpnia 2023 r.

Uczestnicy Valorant Champions 2023

Tegoroczna edycja mistrzowskiego turnieju VALORANT zmieni format znany z poprzednich dwóch edycji. Do głównej rywalizacji przystąpi szesnaście teamów:

– trzy najlepsze drużyny z VALORANT Champions Tour 2023: Americas League

– trzy najlepsze drużyny z VALORANT Champions Tour 2023: EMEA League

– trzy najlepsze drużyny z VALORANT Champions Tour 2023: Pacific League

– zwycięzca Last Chance dla Europy

– zwycięzca Last Chance dla Ameryki

– zwycięzca Last Chance dla Azji.

Ostatnich czterech uczestników zmagań zostanie wyłonionych w regionalnych eliminacjach.

Obecnie znamy już część zespołów, które zakwalifikowały się do gry. Są to: LOUD, NRG, Evil Geniuses, Paper Rex, DRX, T1, Fnatic, Team Liquid, FUT Esports, Bilibili Gaming i EDward Gaming.

Nagrody na Valorant Champions 2023

W zeszłorocznym VALORANT Champions organizatorzy zaoferowali uczestnikom nagrodę wynoszącą 1 000 000 dolarów. W tym roku będzie to podobna kwota. Jest więc o co walczyć! Ponadto uczestnicy mogą liczyć też na dodatkowe wynagrodzenie pieniężne ze sprzedaży specjalnej kolekcji wydanej przez deweloperów.

Zakłady na esport i Valorant Champions 2023 w LV BET

Zakłady pre-match oraz zakłady live – taką ofertę dostaniesz w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia obstawianie e-sportów, w tym mistrzostw Valorant 2023. Pierwsze kupony postaw jeszcze przed rozpoczęciem zmagań. W LV BET możesz liczyć na szeroki wybór rynków. Nie powinno Cię to dziwić – obecnie Valorant to trzeci największy tytuł esportowy na rynku, obok League of Legends oraz CS:GO. Jakie typy możesz postawić? To przede wszystkim zakład na zwycięzcę meczu, ale też zakłady z handicapem, na dokładny wynik, zwyciezcę mapy, na zwycięzcę, który wygra m.in. jedną mapę czy ich sumę. Wszystkie możliwości poznasz w serwisie internetowym dostępnym bezpośrednio w przeglądarce internetowej lub w aplikacji mobilnej, którą musisz zainstalować na swoim urządzeniu. Nie zapomnij też poznać oferty promocyjnej. To dzięki niej będziesz miał szansę na wyższe wygrane.

Obstawianie Valorant Champions 2023 w LV BET

Pewne obstawianie VALORANT, ale też innych sportów w zakładach bukmacherskich, wymaga odpowiedniego przygotowania. Tylko wtedy zminimalizujesz ryzyko i postawisz tylko pewne typy bukmacherskie na e-sport. Rozpocznij od poznania gry oraz jej zasad. Przeanalizuj też przeciwników – nie tylko możliwości całej drużyny, ale też psozzególnych zawodników. Nieobecność podstawowego gracza, problemy zdrowotne czy trudności z daną mapą mogą zmienić przebieg rywalizacji i faworyta rozgrywki. To powód, dla którego zakłady na żywo w e-soprtach są bardzo atrakcyjne. Możesz reagować na szybką rozgrywkę i nieprzewidziane sytuacje. Pamiętaj, że turnieje Valoranta są na tyle „młode”, że często dochodzi w nich do niespodziewanych zwrotów akcji. Przeanalizuj jak najwięcej dostępnych informacji, a zminimalizujesz ponoszone ryzyko i postawisz pewne typy bukmacherskie na Valorant Championships 2023 w LV BET!