Valorant Champions Tour 2023

Valorant Champions Tour 2023

Przed nami trzeci mistrzowski sezon VALORANT! Champions Tour 2023 organizowany przez Riot Games przejdzie prawdziwą rewolucję. Jak będzie wyglądał? Harmonogram i drabinkę rozgrywek poznaliśmy w połowie września 2022 r., a już wkrótce wejdą one w życie. Zobacz, jak będzie wyglądała VALORANT Champions Tour 2023 i obstawiaj wyniki poszczególnych turniejów w zakładach bukmacherskich LV BET!

VALORANT Champions Tour 2023 podstawowe informacje

Riot Games zmieniło sposób współpracy z uczestnikami turniejów. Do najbliższego sezonu przystąpią partnerzy, będzie to więc pewien sposób regulowanej współpracy. Fani esportu znają taki format z np. rozgrywek League of Legends. Już wkrótce do gry przystąpi 30 drużyn partnerskich, które będą podzielone na 3 międzynarodowe ligi, które będą rywalizowały ze sobą w dwóch splitach. Zgodnie z założeniami co tydzień organizowane będą zmagania lanowe. Zawodnicy i teamy z terenów obu Ameryk grać będą w Los Angeles, z regionu EMEA zaś będą rywalizowali w Berlinie, a z regionu Pacyfiku – w Seulu. Zawody w splitach te będą trwały w sumie osiem tygodni i wyłoni regionalnych mistrzów. W czerwcu 2023 r. zaplanowane są zawody Masters, do których przystąpią najlepsze zespoły z lig. Nagrodą w tej imprezie jest bilet na mistrzostwa świata w VALORANCIE. Turniej ostatniej szansy zaś przewidziany jest na lipiec. Zwycięzcy będą mieli ostatnią szansę na awans do głównego turnieju. Pretendenci na mistrzów rywalizować będą w sierpniu. To właśnie w tym miesiącu poznamy Mistrzów VALORANT Champions Tour 2023! Do zakończeniu turnieju zaplanowana jest przerwa w rozgrywkach. To czas, w którym drużyny będą miały możliwość np. testowania zawodników.

Format rozgrywek VALORANT Champions Tour 2023

Riot Games zapowiedział największego międzynarodowego lana w historii VALORANT Champions Tour, ale też od razu zadecydował, że w zbliżającym się sezonie nagnie trochę ustalone zasady. Ligi rozpoczną oficjalne zmagania w połowie lutego i będą one trwały aż trzy tygodnie. Pierwszy konkurs zaplanowany jest w brazylijskim Sao Paulo. Mają się tam stawić wszystkie drużyny partnerskie. W ramach nagrody Riot Games przyzna prawo zorganizowania dodatkowego slotu dla regionu, z którego będzie pochodził zwycięzca.

Do gry na niższym poziomie zawodnicy podejdą w ramach 24 lig regionalnych (Challengers). One również będą działały na trzech terytoriach międzynarodowych. Rywalizacja podzielona zostanie na dwa split, a pierwszy ruszy już w lutym. Na zakończenie sezonu Challengers rozegrany zostanie nowy turniej – Ascension. Ta rywalizacja zaplanowana jest na lipiec 2023 r.

Riot Games po raz kolejny zorganizuje też rozgrywki rywalizacji kobiet, czyli VALORANT Game Changers.

Wszystkie rywalizacje w VALORANT w 2023 r. zakończą się podczas Mistrzostw Świata. To właśnie wtedy poznamy najlepsze drużyny z poszczególnych regionów.

Uczestnicy VALORANT Champions Tour 2023

Pierwsze wydarzenie w ramach VALORANT Championships Tour 2023 rozpocznie się już na początku grudnia 2022 r. kto weźmie udział z poszczególnych zawodach? Znamy już teamy, które dostały się do rywalizacji. W turniejach europejskich zagra osiem zespołów-partnerów. Będą to: Fnatic, Team Liguid, Team Vitality, Karmine Corp, Team Heherics, Giants, Natus Vincere, FUT Esports, BBL Esports, KOI. W Seulu powalczą o zwycięstwo: ZETA DIVISION, DetonatioN Gaming, Gen. G, T1, DRX, Team Secret, Paper Rex, Rex Regum, Qeon, Talon Esports, Global Esports. Do gry z terenu Ameryki dostały się drużyny: Sentinels, 100 Thieves, Cloud9, NRG, Evil Geniuses, FURIA Esports, LOUD, MIBR, KRU Esport, Leviatan.

Kiedy można będzie zobaczyć ich w akcji?

Poznaj terminarz Valorant Champions Tour 2023:

  • 5 grudnia 2022 r. – 14 marca 2023 r. – North America Stage 1 Challengers; North America
  • 18 stycznia – 19 marca 2023 r. – Brazil Stage 2 Challengers; Brazil
  • 21 stycznia – 12 marca 2023 r. – Oceania Stage 2 Challenger; Oceania
  • 14 luty – 5 marca 2023 r. – Kickoff Tournament
  • 26-29 maja 2023 r. – EMEA League; Berlin
  • 26-29 maja 2023 r. – Pacific League; Seoul
  • 26-29 maja 2023 r. – Americas League; Los Angeles

Zakłady na esport i VALORANT Champions Tour 2023 w LV BET

Ligi międzynarodowe to nowość w rozgrywkach esportowych w VALORANcie. Tym bardziej musisz je poznać! Pamiętaj, że najważniejsze mecze możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich. Szeroki wybór rynków dostaniesz w LV BET – w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej tego operatora!

Obstawianie VALORANT Champions Tour 2023 w LV BET

Jakie rynki można obstawiać? Możliwości te nie różnią się zbytnio od oferowanych przez inne gry esportowe. Wśród możliwości znajdziesz m.in. zakład na zwycięzcę, handicapy czy under/over w odniesieniu do wyniku czy rund. Poznaj dostępne możliwości w LV BET – postaw swoje kupony na