Japonia – Chorwacja na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Japonia – Chorwacja na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Faza grupowa Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 przyniosła nam kilka naprawdę dużych niespodzianek. Jedną z nich jest bez wątpienia Japonia, która sensacyjnie wygrała rywalizację w grupie E przyczyniając się do odpadnięcia reprezentacji Niemiec. W 1/8 finału czeka nas niezwykle interesujący mecz Japonia – Chorwacja. Patrząc na dyspozycję zawodników z kraju kwitnącej wiśni, Chorwacja absolutnie nie może spodziewać się prostego meczu.

Japonia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Wygrać z Niemcami, aby następnie przegrać z Kostaryką i wygrać z Hiszpanią – oto przepis reprezentacji Japonii na pierwsze miejsce w grupie. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że Hiszpania przegrywająca z Japonią w ostatnim meczu nie starała się specjalnie przeszkadzać swoim rywalom, wiedząc, że drugie miejsce w grupie paradoksalnie daje teoretycznie łatwiejsze starcie w 1/8 finału. Tym samym, Japonia wygrała z Niemcami 2-1, przegrała z Kostaryką 0-1 i wygrała z Hiszpanią 2-1. Sześć punktów wystarczyło, aby awansować z pierwszego miejsca. Z kolei reprezentacja Niemiec drugi Mundial z rzędu kończy już na fazie grupowej.

Chorwacja na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Drugie miejsce w grupie Chorwacja za pewne wzięłaby w ciemno przed rozpoczęciem Mundialu. Chorwaci raczej nie spodziewali się jednak tego, że pierwsze miejsce w grupie zajmie Maroko, a Belgia pożegna się z rywalizacją na fazie grupowej. Reprezentacja Chorwacji zaczęła rywalizację od bezbramkowego remisu z Maroko, a następnie pokonała Kanadę 4-1. W ostatnim meczu ponownie bezbramkowo zremisowała, tym razem z Belgią. Pięć punktów i bilans bramowy 4:1 wystarczył do zajęcia drugiego miejsca i do zameldowania się w 1/8 finału Mistrzostw Świata.

Gdzie oglądać transmisję meczu Japonia – Chorwacja?

Mecz Japonia – Chorwacja w 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia na stadionie Al Janoub Stadium w Al Wakrah. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na kanałach Telewizji Polskiej, a konkretniej na TVP 1 oraz TVP Sport. Mecz będzie można oglądać także przez Internet za pośrednictwem darmowego streamu dostępnego na stronie internetowej TVP Sport. Początek meczu Japonia – Chorwacja zaplanowano na 16:00.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Japonia – Chorwacja

Chorwacja to aktualni wicemistrzowie świata. Choć dość pewnie wykonali zadanie awansowania z grupy, drużyna ta nie przypomina już tej, która cztery lata temu sięgała po srebrny medal. Chorwacji brakuje już nieco tej waleczności oraz szybkości, choć wciąż potrafi zagrozić swoim rywalom błyskawicznym kontratakiem. Z drugiej strony mamy jednak Japonię, która również doskonale radzi sobie z kontrowaniem swoich przeciwników. Mamy zatem dwa zespoły, które będą musiały znaleźć odpowiedni sposób zbilansowania prób ofensywnych przy zachowaniu żelaznej defensywy. Japonia i Chorwacja dwukrotnie mierzyły się przeciwko sobie w Mistrzostwach Świata. W 1998 roku wygrała Chorwacja, a 2006 roku padł bezbramkowy remis. Patrząc na ostatnie wyniki tych zespołów, także i tym razem ciężko oczekiwać dużej liczby bramek.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 i mecz Japonia – Chorwacja w LV BET

Zakłady bukmacherskie na mecz Japonia – Chorwacja można już obstawiać w serwisie legalnego bukmachera LV BET. Faworytem spotkania jest Chorwacja, ale kursy nie są aż tak rozbieżne, jak w innych meczach 1/8 finału Mistrzostw Świata. Wygraną Chorwacji można obstawić po kursie 2,10; remis po kursie 3,25; natomiast zwycięstwo Japonii po kursie 4,10. Z kolei zakłady na awans prezentują się następująco: 1,47 na awans Chorwacji oraz 2,70 na awans Japonii. Zakłady na mecze 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 będzie można obstawiać w LV BET także w ofercie na żywo.