VALORANT Champions Tour 2022. Poznaj turniej esportowy!

VALORANT Champions Tour 2022. Poznaj turniej esportowy!

Valorant Champions to najważniejszy turniej w roku dla każdego fana tej gry. Porównywany jest do Worldsów w League of Legends, czy też Majora w CS:GO. Kto ma szansę na udział w mistrzowskiej rywalizacji w tym roku? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na Valorant Champions 2022 w LV BET! 

Esporty z roku na rok zyskują na znaczeniu. W 2020 r. do najważniejszych gier dołączyła jeszcze jedna produkcja. Riot Games wypuściła na rynek Valorant. Właśnie trwa drugi sezon mistrzowskiej rywalizacji najlepszych zawodników z całego świata! W LV BET możesz postawić swoje typy bukmacherskie na Valorant!

Mistrzostwa Świata w grze Valorant

W tym roku rozgrywany jest drugi sezon Mistrzostw Świata Valorant. W porównaniu do wcześniejszej edycji Riot wprowadził wiele zmian. W tym roku rywalizacja rozpoczęła się od zawodów VALORANT Masters. Turniej odbył się w dniach 10 – 24 lipca 2022 r. w Kopenhadze. Najlepsze teamy przejdą do walki o mistrzostwo świata, która odbędzie się w Stambule w dniach 2-18 września 2022 r. Turniej odbędzie się z udziałem publiczności.

Podczas Masters wystąpił 12 drużyn z całego świata:

  • Ameryka Północna – XSET, OpTic Gaming
  • Brazylia – LOUD
  • Ameryka Łacińska – Leviatan
  • Europa, region Rosji i Bliski Wschód – FunPlus Phoenix, Fnatic, Guild Esports
  • Korea Południowa – DRX
  • Azja Południowo-wschodnia i Oceania – Paper Rex,  XEPXIA
  • Japonia – Northeption

W głównej rywalizacji w VALORANT Champions wystąpią natomiast o cztery drużyny więcej. Pierwsze 10 zakwalifikuje się na podstawie osiągniętych wyników w ciągu roku, a kolejnych 6 zagra w turnieju ostatniej szansy w sierpniu. Do głównego turnieju już dostały się teamy: OpTic Gaming, XSET, FunPlus Phoenix, Fnatic, LOUD, Leviatan, DRX, ZETA DIVISION, Paper Rex, XERXIA.

Turniej esportowy. Jak grać w Valorant?

Pierwszoosobowa strzelanka, oparta na modelu free-to-play. Mimo że na rynku jest dopiero dwa lata już ma swoich wielkich fanów, a najlepsi z nich spotykają się na mistrzowskich turniejach. W grze Riot Games mecz rozgrywany jest pomiędzy dwoma drużynami. W każdej z nich gra po 5 zawodników. Wybierają oni postacie posiadające wyjątkowe zestawy umiejętności. Rozgrywka toczy się na różnych mapach. Obecnie są to Split, Bind, Heven, Ascent, Icebox, Breezem Fracture oraz Pearl. Do wyboru jest też kilkunastu agentów. Każda postać ma specjalne zdolności, m.in. podpalenia działające jak Mołotow, smoke’i czy flashe, teleportacje czy drony zapewniające wizje. Pozostała rozgrywka jest praktycznie identyczna jak w CS:GO. Rywalizują ze sobą dwie drużyny. Celem jednej jest podłożenie bomby, a drugiej obrona. Nowością jest za to ilość rund, bo w Valorant gra się do 13 wygranych batalii.

Zakłady bukmacherskie na Valorant Champions Tour 2022 w LV BET

To dopiero początek, a już turnieje Valorant 2022 cieszą się wielką popularnością! Możliwości obstawiania najważniejszych rywalizacji na świecie nie mogło więc zabraknąć w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia obstawiania turniejowych meczów. Obecnie możesz typować wynik rywalizacji w Kopenhadze. W grze są dwie drużyny OpTic Gaming oraz FunPlus Phoenix. Kupon bukmacherski wskazujący wygraną tych pierwszych postawisz z kursem 1.95, zaś na drugą drużyną – 1.75. Zakład na zwycięzcę to tylko jedna z możliwości. Co jeszcze możesz typować? Mapy z handicapem, suma map czy zwycięzcy poszczególnych map – z tych możliwości skorzystasz już dziś! Postaw swoje typy na Valorant Championschips Tour 2022 w LV BET już dziś!