Liga Narodów mecz: Walia – Polska

Liga Narodów mecz: Walia – Polska

Ostatnim meczem Biało-Czerwonych w fazie grupowej Ligi Narodów 2022/2023 będzie spotkanie przeciwko reprezentacji Walii. Wiele wskazuje na to, że to te dwa zespoły rozstrzygną między sobą walkę o utrzymanie się w najwyższej dywizji rozgrywek. Dla Polaków będzie to również kolejny bardzo ważny test przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata w Katarze. Sprawdźmy, kto będzie faworytem w meczu Walia – Polska.

Liga Narodów – ogólne informacje

Liga Narodów to rozgrywki zainicjowane w 2018 roku, jako alternatywa dla nudnych meczów towarzyskich. W ramach tych rozgrywek zespoły walczą w kilku dywizjach z równymi sobie rywalami, a w grę wchodzą duże pieniądze plus większy prestiż. W sezonie poprzedzającym Mistrzostwa Europy można było również wywalczyć w ten sposób przepustkę na Euro. Drużyny ze strefy UEFA są podzielone na cztery ligi: A, B, C oraz D. Teoretycznie najmocniejsze zespoły rywalizują w lidze A, w najsłabsze w lidze D. W najwyższej dywizji występuje szesnaście zespołów, w tym również Polska. Są one podzielone na cztery grupy. Zwycięzca grupy awansuje do fazy pucharowej i powalczy o triumf w Lidze Narodów, natomiast zespół z ostatniego miejsca spadnie do niższej ligi. Mecz Walia – Polska może bezpośrednio rozstrzygnąć kwestię spadku z grupy 4 w najwyższej dywizji.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Walia – Polska?

Spotkanie Walia – Polska zostanie rozegrane 25 września na Stadionie Miejskim w Cardiff. Zespół Walii będzie miał okazję zrewanżować się Biało-Czerwonym za porażkę w pierwszym meczu we Wrocławiu. Nasz zespół wygrał wówczas 2-1 i to dzięki temu zwycięstwu wyprzedza Walię w tabeli grupy 4. Walijczycy jak zwykle będą mogli liczyć na głośny doping swoich kibiców, a przed naszymi zawodnikami stoi naprawdę trudne wyzwanie. Warto również zaznaczyć, że trzy dni wcześniej nasz zespół zagra z Holandią na Stadionie Narodowym. Wiele wskazuje na to, że zgrupowanie na Ligę Narodów zostanie rozszerzone także o dwa mecze towarzyskie przed Mundialem w Katarze. Początek meczu Walia – Polska o godzinie 20:45.

Informacje o reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce w grupie 4 z dorobkiem czterech punktów. Nasz zespół wygrywał z Walią u siebie w pierwszej kolejce spotkań, a także remisował na wyjeździe z Holandią. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza wciąż jest w fazie budowy, a celem głównym jest złapanie wysokiej formy przed Mistrzostwami Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie. Reprezentacja Polski traci sześć punktów do liderujących w grupie Holendrów i szanse na awans do fazy pucharowej są czysto iluzoryczne. Wiele wskazuje na to, że mecz Walia – Polska zdecyduje o tym, czy Biało-Czerwoni utrzymają się w najwyższej dywizji Ligi Narodów na kolejną edycję.

Informacje o drużynie Walii

Reprezentacja Walii zajmuje ostatnie miejsce w grupie 4 po trzech porażkach i remisie wywalczonym z Belgią u siebie. Smoki zmierzą się jeszcze z Belgią na wyjeździe, a następnie zakończą zmagania w fazie grupowej meczem z reprezentacją Polski. Jeśli Walia przegra z Belgią, a Polska wywalczy przynajmniej 1 punkt z Holandią w meczu u siebie, wówczas ostatnie spotkanie będzie miało wymiar wyłącznie towarzyski – w takim scenariuszu Biało-Czerwoni utrzymają się w najwyższej dywizji, natomiast Walia spadnie do dywizji B. Jeśli jednak zachowana zostanie różnica trzech punktów, lub Walia zdoła nadrobić stratę, wówczas spotkanie w Cardiff okaże się decydujące.

Szanse Polaków w meczu przeciwko Walii

Biało-Czerwoni na papierze prezentują się dużo mocniej, aniżeli reprezentacja Walii. Nie było tego jednak widać w pierwszym spotkaniu, które było niezwykle wyrównane, a Biało-Czerwoni wygrali 2-1 po trafieniach Kamińskiego i Świderskiego. Dużym plusem było to, że Polacy odwrócili losy spotkania, ponieważ pierwszego gola zdobyli Walijczycy. Rewanż będzie jednak trudniejszy, biorąc pod uwagę, że Walijczycy będą walczyć przed własną publicznością. Bukmacherzy spodziewają się niezwykle wyrównanego spotkania, o czym świadczą kursy bukmacherskie. Nieznacznym faworytem jest jednak reprezentacja Polski.

Celem naszego zespołu na pewno jest utrzymanie się w najwyższej dywizji Ligi Narodów, a o ile nie uda się powiększyć przewagi nad Walią po meczu z Holandią, wówczas to właśnie bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami okaże się decydujący. Jeśli Walijczycy wygraliby jedną bramką i oba zespoły miałyby tyle samo punktów, wówczas decydujący okazałby się bilans bramek. Na ten moment to Walijczycy posiadają korzystniejszy bilans. Mamy jednak nadzieję, że kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza zdoła w ostatnich dwóch spotkaniach utrzymać się w najwyższej lidze, nawet jeśli priorytetem są przygotowania do Mundialu.

Typy i zakłady na mecz Walia – Polska?

Zakłady bukmacherskie na mecz Walia – Polska będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Na ten moment kursy są bardzo wyrównane, ale wpływ na ich ostateczny kształt przed meczem będą miały oczywiście spotkania w ramach piątek kolejki: Polska mierzy się z Holandią u siebie, natomiast Walia gra na wyjeździe z Belgią. Nieznacznym faworytem tego spotkania będzie reprezentacja Polski, która mimo wszystko ma większe szanse na to, aby utrzymać się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Obstawiając zakłady na mecz Walia – Polska w LV BET można liczyć na atrakcyjne promocje oraz bonusy. Spotkanie na pewno będzie także dostępne w ofercie zakładów live.