Turniej tenisowy Abu Zabi WTA 500

Turniej tenisowy Abu Zabi WTA 500

Bliski Wschód z roku na rok podbija świat sportu i ściąga do siebie najlepszych sportowców i najważniejsze rozgrywki. Do tych na pewno można zaliczyć tenis i turniej WTA Abu Dhabi 500. Jak będą wyglądały zbliżające się rozgrywki? Kto znajdzie się w gronie faworytek? Poznaj najważniejsze informacje, dzięki którym postawisz pewne typy na tenis w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o turnieju Abu Zabi WTA 500

Abu Dhabi Open, a właściwie Mubadala Abu Dhabi Open to żeński turniej tenisowy kategorii WTA 500, który wchodzi w skład cyklu WTA Tour. Od 2021 r. rozgrywany jest na kortach twardych w Abu Zabi. Turniej został wprowadzony z powodu zawieszenia wszystkich turniejów WTA w Chinach i opóźnienia turniejów w Australii, czego przyczyną była pandemia COVID-19. Po rocznej nieobecności w kalendarzu WTA 2022 w ubiegłym sezonie rozgrywek turniej powrócił, tym razem jako zamiennik dla St. Petersburg Ladie’s Trophy. Rosyjska impreza została zawieszona ze względu na zbrojną inwazję na Ukrainę.

Rejony te coraz bardziej umacniają się na mapie światowego tenisa. W Zatoce Perskiej rozegrane będą również inne turnieje, m.in. Dubai Tennis Championships czy Qatar Total Open.

Kto wygrywał dotychczasowe zmagania WTA Abu Dhabi 500?

Gra pojedyncza:

– 2021 r.: Aryna Sabalenka – Veronica Kudermetova 6-2, 6-2

– 2022 r.: nie odbył się

– 2023 r.: Belinda Bencic – Ludmila Samsonova 1-6, 7-6, 6-4

Gra podwójna:

– 2021 r.: Shuko Aoyame / Ena Shibahara – Hayley Carter / Luisa Stefani 7-6, 6-4

– 2022 r.: nie odbył się

– 2023 r.: Luisa Stefani / Zhang Shuai – Shuko Aoyame / Chan Hao-ching 3-6, 6-2 (10-8)

Na najlepsze tenisistki czeka pula nagród wynosząca ponad 922 tys. dolarów. Pieniądze te będą rozdzielone pomiędzy 32 singlistki i 16 par deblowych. Do zwyciężczyni trafi 12 150 dol., a w rankingu WTA 470. Za zajęcie kolejnych miejsc uczestniczki otrzymają: finalistka 74 161 dol. i 305 pkt., półfinalistki – 43 323 dol. i 185 pkt., ćwierćfinalistki 21 075 pkt. o 100 pkt., 2. runda 11 500 pkt. i 55 pkt., 1. runda 8310 pkt. i 1 pkt.

Data i miejsce turnieju Abu Zabi WTA 500

5 -11 lutego 2024 r. to właśnie w tych dniach tenisistki przystąpią do rywalizacji w Abu Dhabi. Zmagania w poprzednim roku odbyły się na kortach Zayed Sports City International Tennis Centre. W tym miejscu w poprzednich latach organizowany był turniej pokazowy Mubadala World Tennis Championship.

Kto weźmie udział w turnieju Abu Zabi WTA 500?

Do tej pory poznaliśmy tylko jedno nazwisko zawodniczki, która zagra w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Ons Jabeur, Na kolejne trzeba poczekać – na pewno organizatorzy podadzą listę uczestniczek przed imprezą.

Dopiero po ich ogłoszeniu możesz rozpocząć swoją dokładną analizę bukmacherską.

W ubiegłym roku wśród rozstawionych uczestniczek zmagań WTA Abu Dhabi 500 znalazły się: Daria Kasatkina, Belinda Bencic, Jelena Rybakina, Veronika Kudiermietowa, Jelena Ostapenko, Beatriz Haddad Maja, Anett Kontaveit, Ludmiła Samsonowa. Czy poziom tegorocznych zmagań będzie wyższy niż w poprzednich edycjach?Dopiero po ich ogłoszeniu możesz rozpocząć swoją dokładną analizę bukmacherską.

W ubiegłym roku wśród rozstawionych uczestniczek zmagań WTA Abu Dhabi 500 znalazły się: Daria Kasatkina, Belinda Bencic, Jelena Rybakina, Veronika Kudiermietowa, Jelena Ostapenko, Beatriz Haddad Maja, Anett Kontaveit, Ludmiła Samsonowa. Czy poziom tegorocznych zmagań będzie wyższy niż w poprzednich edycjach?

Faworytki turnieju Abu Zabi WTA 500

Ons Jabeur, czyli jedyna pewna na ten moment uczestniczka, na pewno znajdzie się wśród faworytek turnieju. Obecnie zajmuje ona 6. miejsce w rankingu WTA. Jej możliwości pozwalają na określenie jej szans na wygraną jako sporych.

We wcześniejszych edycjach turnieju w Aby Dhabi występowały m.in. Aryna Sabalenka, Veronica Kudermetova, Belinda Bencic czy Ludmila Samsonova. Jeśli do rywalizacji w zbliżającej się edycji dołączą gwiazdy tego pokroju One Jabeur będzie miała rywalki na najwyższym poziomie.

Drabinka turnieju Abu Zabi WTA 500

28S/24Q/16D – tak w skrócie wygląda drabinka zbliżającego się turnieju Mubadala Abu Dhabi Open. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to 9 dni ekscytującej akcji na boisku i poza nim! Poznaliśmy już harmonogram rozgrywek, ale warto pamiętać, że może on ulec zmianie.
Sobota 3 lutego 2024 r.

Kwalifikacje

Niedziela 4 lutego 2024 r

Kwalifikacje

Poniedziałek 5 lutego 2024 r.

Runda 32

Wtorek 6 lutego 2024 r.

Runda 32

Środa 7 lutego 2024 r.

Runda 16

Czwartek 8 lutego 2024 r.

Runda 16

Piątek 9 lutego 2024r.

Ćwierćfinały

Sobota 10 lutego 2024 r.

Półfinały

Niedziela 11 lutego 2024 r.

Finały

Obstawianie turnieju Abu Zabi WTA 500 w LV BET

Tenisowy turniej na Bliskim Wschodzie WTA Abu Dhabi 500 to jedno z wydarzeń, które możesz obstawiać w LV BET. Przed postawieniem swoich typów warto się do tego przygotować. Sprawdzaj na bieżąco rankingi WTA, formę zawodniczek i ich możliwości. Ważne są wyniki końcowe historycznych zmagań, ale też ostatnich wydarzeń. Poznaj też wskazania ekspertów, innych typerów oraz kursy oferowane przez bukmacherów. Wszystkie te informacje poddaj analizie i wyciągnij trafne wnioski, a Twoje kupony będą wyłącznie zwycięskie!

Zakłady bukmacherskie na turniej Abu Zabi WTA 500 w LV BET

Jak skorzystać z oferty legalnego bukmachera LV BET? Wystarczy kilka kliknięć i postawisz swoje szczęśliwe kupony. Po pierwsze: wybierz turniej, który chcesz obstawiać. Po drugie, poznaj rynki i kursy na najbardziej interesujące. Jakie rezultaty osiągną zawodniczki? Twoje typy mogą dotyczyć m.in. najważniejszych meczów, ale też szczególnych etapów turnieju (np. na ćwierćfinał), występów wybranej zawodniczki czy konkretnego wyniku. Poznaj dostępne możliwości w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET i wygrywaj!