Australian Open 2021 – zmiana daty turnieju!

Australian Open 2021 – zmiana daty turnieju!

Pierwszy raz w historii turniej Australian Open nie odbędzie się w styczniu! W ostatnich miesiącach mówiło się o zmianie daty, jednak organizatorzy oficjalnie potwierdzili to dopiero w grudniu. Tegoroczne zmagania w ramach Australian Open potrwają od 8 do 21 lutego. Zmieniło się też miejsce kwalifikacji do turnieju.

Plotki stały się prawdą. Pierwszy wielkoszlemowy turniej w tym roku nie rozpocznie się 18 stycznia. Australian Open 2021 ma nową datę. Mecze będą rozgrywane w dniach 8-21 lutego 2021 r., a kwalifikacje do turnieju przeniesiono poza Antypody – do Dubaju i Dosze. Takie informacje pojawiły się w mediach społecznościowych organizatora.

Przebieg Australian Open 2021

Zmiany wprowadzone z uwagi na epidemię koronawirusa zaczynają się już od kwalifikacji. Odbędą się poza Australią. Kobiety będą rywalizowały w Dubaju, zaś mężczyźni w Dosze. W tym roku zrezygnowano z juniorskich zmagań. W Melbourne wystąpią singliści, debliści i tenisiści na wózkach inwalidzkich. Wszyscy zawodnicy przed przystąpieniem do rozgrywek muszą przejść 14-dniową kwarantannę.

Ze wstępnych informacji wynika, że na trybunach pojawią się kibicie. Ile dokładnie biletów będzie do sprzedaży – nie wiadomo.

Podczas turnieju nie będzie też arbitrów liniowych. Ocenę miejsca lądowania piłki będzie kontrolować nowoczesna technologia – Hawk-Eye Live.

Kto wystartuje na Antypodach?

Dla polskich kibiców najważniejszą informacją jest pewnie ta dotycząca Igi Świątek. Mimo że tenisistka jest obecnie dopiero na 17. pozycji w rankingu WTA to eksperci wskazują ja na jedną z czterech najlepszych zawodniczek świata. W kwalifikacjach zaś odpadły dwie inne Polki: Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa. Magdalena Fręch zaś nie została dopuszczona do kwalifikacji ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19.

8 lutego 2021 r. w Melbourne w biało-czerwonych barwach wystąpią: Iga światek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Jednym z wielkich nieobecnych na Australian Open będzie Roger Federer. Oficjalnie mówi się, że zawodnik nadal jest na rekonwalescencji kolana. Nieoficjalnie zaś, że nie przyjedzie do Australii ze względu na obowiązkową kwarantannę. Nie chce opuszczać rodziny na 5 tygodni, a gdyby zabrał ją ze sobą – żona i czwórka dzieci musieliby spędzić w hotelowym pokoju 2 tygodnie.

Zakłady bukmacherskie w LV BET na Australian Open 2021

Pierwszy w tym roku wielkoszlemowy turniej tenisa ziemnego rozpocznie się 8 lutego, ale Twoja zabawa może rozpocząć się znacznie wcześniej! Wystarczy, że zajrzysz do serwisu bukmachera internetowego LV BET. Będziesz mógł w nim obstawiać wszystkie mecze rozgrywane w Melbourn.  Skorzystaj z atrakcyjnych kursów, szerokiego wyboru wydarzeń oraz rynków i postaw swój szczęśliwy kupon!