Turniej golfowy Fortinet Championship

Turniej golfowy Fortinet Championship

Mistrzostwa Fortinet to coroczne wydarzenie w ramach PGA TOUR, w ramach którego najlepsi golfiści spotykają w Napa. Kto tym razem powalczy o zwycięstwo? Poznaj najważniejsze informacje o amerykańskim turnieju golfowym i postaw swoje typy w zakładach bukmacherskich LV BET.

Co warto wiedzieć o Fortinet Championship?

Mistrzostwa Fortinet , wcześniej znane jaki Safeway Open, to profesjonalny turniej golfowy, który wchodzi w skład cyklu PGA Tour. Sponsorowany był przez Fry’s Electronics i od 2007 r. rozgrywany był jako Fry’s Electronics Open na polu Raptor Course Grayhawk Golf Club w Scottsdale w Arizonie. W późniejszych latach został przemianowany na Frys.com Open i przeniesiony do Kalifornii. W październiku 2014 część PGA Tour ustalono, że zawody rozgrywane będą w Napa i Silverado Country Club. Obecna nazwa związana jest ze sponsorem tytularnym – od 2021 r., w ramach sześcioletniej umowy, został nim Fortinet.

Silverado’s North Course – to właśnie tam rozgrywana była coroczna impreza w ramach PGA Tour, która zapoczątkowała obecne Mistrzostwa Fortinet. W latach 1968- 1980 r. nosiła nazwę Kaiser International Open Invitational, później Anheuser-Busch Golf Classis. W 1981 r. turniej przeniesiono do Kingsmill w Williamsburgu w Wirginii, gdzie rozgrywana była do 2002 r.

Kiedy i gdzie się odbędzie Fortinet Championship?

Silverado Resort & Spa, Napa, Kalifornia – to właśnie tam w dniach 11-17 września 2023 r. powalczą najlepsi golfiści świata w ramach kolejnego turnieju Fortinet Championship.

Zaktualizowany przez PGA TOUR Hall of Fame, Johnny’ego Millera, North Course w Silverado Resort and Spa oferuje nieskazitelne, wysadzane drzewami tory wodne, przeprawy wodne i głębokie bunkry, które wymagają wprawnego podejścia. Układ par-72 mierzy 7166 jardów podczas tygodnia turniejowego. Stewart Cink posiada rekord punktacji turnieju na poziomie 21 poniżej par (2020).

Mistrzostwa Fortinet zostały nagrodzone przez PGA TOUR tytułem „Najbardziej przyjaznego dla fanów wydarzenia”. Wpływ na to miała organizacja na najwyższym poziomie – świetna sportowa rywalizacja, ale też dodatkowe atrakcje dla kibiców, w tym rockowe koncerty. W zbliżającej się edycji również nie zabraknie wrażeń!

Harmonogram rozgrywek turnieju Fornitent Championship 2023:

14 września 2023 r.

godz. 7.00 – pierwsza runda mistrzostw Fortinet

15 września 2023 r.

godz. 7.00 – druga runda mistrzostw Fortinet

16 września 2023 r.

godz. 8.00 – trzecia runda mistrzostw Fortinet

17 września 2023 r.

godz. 8.00 – runda finałowa mistrzostw Fortinet

Uczestnicy i faworyci Fortinet Championship

Przez dwa sezony w kalifornijskich mistrzostwach najlepszy był Max Homa. Pokonał najpierw Mavericka McNealy’ego, a rok później Danny’ego Willett’a.

Fortinet Championship

2022 r. Max Homa

2021 r. Max Homa

Safeway Open

2020 r. Stewart Cink

2019 r. Cameron Champ

2018 r. Kevin Tway

Nie jest jeszcze znana dokładna lista zawodników, którzy przystąpią do tegorocznej rywalizacji. Można sądzić, że wystąpią zawodnicy dobrze znani z poprzednich edycji zawodów w Napa, m.in.: Jason Dufner, Ryan Moore, Jimmy Walker, Stewart Cink oraz Cameron Champ, zwycięzca w tym turnieju w 2019 r. W 2022 r. na liście graczy znaleźli się również: Mark Homa, Danny Willett, Taylor Montgomery, Byeong Hun An, Jusin Lower, Rickie Fowler, Nick Taylor, Sahith Theegala, Harris English, Davis Thompson, Brendon Todd, Zac Blair czy Joseph Bramlett.

Harmonogram rozgrywek w ramach PGA Tour

PGA Tour w sezonie 2022/2023 jest 108. edycją PGA Tour oraz 56. po rozłączeniu PGA od PGA of America. Obecny sezon rozpoczął się 15 września 2022 r. Playoffs FedEx Cup zaplanowane są w dniach 10 – 27 sierpnia 2023 r. Sezon zakończy się 19 listopada turniejem w Georgii.

Obecne rozgrywki będą ostatnimi w obecnym formacie. Zmiana nastąpi po 10 latach.

W ramach PGA Tour 2022/2023, po zawodach w Napa, rozegranych zostanie jeszcze 6 turniejów. Będą to:

  • 17 września 2023 r. – Forntinet Championship, Georgia
  • 8 października 2023 r. – Sanderson Farms Championship, Mississippi
  • 15 października 2023 r. – Shiners Children’s Open, Nevada
  • 22 października 2023 r. -Zozo Championships, Japonia
  • 5 listopada 2023 r. – World Wide Technology Championship, Mexico
  • 12 listopada 2023 r. – Burrwefield Bermuda Championship, Bermuda
  • 19 listopada 2023 r. – RSM Classic, Georgia

Typy i zakłady na Fortinet Championship

Mistrzostwa Fortinet PGA Tour golf to jedno z wydarzeń, które możesz obstawiać w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków na mistrzowskie zmagania golfistów. Wśród dostępnych typów znajdziesz możliwość wskazania zwycięzcy całego turnieju, ale też poszczególnych rywalizacji. Ciekawą opcją dla typerów są też zakłady H2H czy under/over. Dostępne rynki i oferowane na nie kursy, poznasz w dwóch miejscach: serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć i postawisz swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na golfa!

Obstawianie turniejów golfowych w LV BET

Pierwszym krokiem w pewnym i trafnym obstawianiu powinno być poznanie dostępnych zakładów na golfa, a kolejnym – poznanie zawodników. Jak najszersze informacje o poszczególnych graczach (w tym o osiąganych wcześniej wynikach, obecnej formie, przebytych kontuzjach i postawionych celach) pozwolą Ci określić szansę zawodnika w kolejnym występie. Warto też sprawdzić warunki na polu golfowym i prognozę pogody. Analiza tych informacji pozwoli Ci postawienie pewnych typów bukmacherskich na Fortinet Championship w LV BET i wygraną!