Strategie zakładów na wyścigi konne

Strategie zakładów na wyścigi konne

Bukmacherka od początku istnienia nierozerwalnie związana jest w wyścigami konnymi. Co prawda dziś nie jest najpopularniejszą dyscypliną do obstawiania, jednak wciąż nie brakuje typerów wybierających ten sport. Co musisz wiedzieć, aby postawić pewne kupony bukmacherskie na wyścigi konne? Poznaj temat wyścigów konnych i rozpocznij obstawianie wyścigów konnych u legalnego bukmachera LV BET.

Podobno pierwszy oficjalny zakład bukmacherski w historii zawarty był właśnie na wyścigi konne i dotyczył konia, który pierwszy wbiegnie na metę. Możliwości obstawiania wyszły z Wielkiej Brytanii i pojawiły się w innych krajach, w tym w Polsce. Warszawski Służewiec stał się centrum życia towarzyskiego, ale też pozwalał na dodatkowe zarobki. Za czasów PRL wyścigi konne były jedynym sposobem na legalne obstawianie. Dziś możliwości te się zmieniły, ale rywalizacja konna wciąż pozostaje jedną z ulubionych wśród profesjonalnych typerów. Jak przygotować się do obstawiania tego sportu?

Poznaj zasady wyścigów konnych

W każdym wyścigu konnym rywalizacja odbywa się pomiędzy dwoma lub większej ilości jeźdźcami. Mają do pokonania określoną odległość. Mają proste zadanie – pokonać jak najszybciej dystans i pokonać jako pierwszy linię mety. Zegar przestaje liczyć czas, gdy koń przekroczy linię końcową łbem. Podczas niektórych wyścigów stosowane są dodatkowe utrudnienia, np. przeszkody na trasie. Aby wyrównać szanse przed startem dżokeje ważeni są wraz z siodłem.

Poznaj konie wyścigowe

W wyścigach udział biorą zwierzęta w wieku od 2 do 4 lat. To istotna informacja, która świadczy o doświadczeniu. W zawodach udział biorą wyłącznie konie o znanym rodowodzie. W Polsce do rywalizacji dopuszczone są konie ras:

– pełnej krwi angielskiej (inaczej folblut lub anglik)

– czystej krwi arabskiej

– półkrwi

– kłusak francuski.

Na torach można zobaczyć wyłącznie zwierzęta odpowiednio przygotowane do wyścigów. Sportowy sukces zapewniają odpowiednie treningi, ale też dieta, higiena i leczenie.

Rodzaje wyścigów konnych

Gonitwy mogą różnić się od wieloma czynnikami, m.in. długością dystansu do pokonania, rodzajem nawierzchni, rasą koni dopuszczonych do rywalizacji czy sposobem poruszania się (chód). Konie mogą ścigać się na płaskiej powierzchni, ale też z przeszkodami, czy zaprzęganymi pojazdami.

Wśród najpopularniejszych rodzajów gonitw konnych wymienia się:

– Flat Racing – standardowy wyścig po płaskim torze, bez przeszkód

– Jump Racing – gonitwa z przeszkodami, najczęściej na dłuższym dystansie

– Boxed Racing – wyścigi sprinterskie na krótkim dystansie.

Rynki na wyścigi konne

W zależności od dostępnych wydarzeń oferta rynków bukmacherskich może się różnić. Standardowo dostaniesz co najmniej kilka różnych możliwości typowania.

Na jakie zakłady możesz liczyć? To przede wszystkim zakłady na zwycięzcę. Zadaniem typera jest wskazanie konia i dżokeja, którzy jako pierwsi przekroczą linię mety. Można też wytypować dwa konie, które dotrą na metę jako pierwsze. Ich kolejność nie ma znaczenia. Zakład ten jest atrakcyjny w wyścigach, w których występują dwaj faworyci.

Podczas obstawiania zakładów dwójka, trójka czy czwórka zadaniem typera będzie wskazanie najszybszych koni, z tym że ważna jest ich kolejność. Znawcy dyscypliny mogą też skorzystać z zakładów wielogonitwowych, czyli polegających na wskazaniu zwycięskich koni w kilku gonitwach.

Jak pewnie obstawiać wyścigi konne? Zakłady na gonitwy konne

Analizowanie wyścigów konnych wymaga wiele czasu i jest bardzo wymagające. Pod uwagę trzeba wziąć jak największą ilość danych. Jakie informacje pod uwagę powinien wziąć każdy typer? Poznanie koni, dżokejów oraz śledzenie wyścigów to podstawa. Informacje te warto uzupełniać regularnie, bo w innym przypadku ilość danych może przytłoczyć. Niezwykle ważnym czynnikiem jest miejsce wyścigu oraz pogoda. Warto sprawdzić prognozę, ale też sprawdzić, które konie lepiej spisują się w upale, a które w deszczu. Różnicę sprawia też nawierzchnia. Dżokeje mają swoje predyspozycje i upodobania – doświadczeni typerzy wiedzą, na jakich torach radzą sobie najlepiej. Przed samym występem zaś warto przeanalizować ostatnie wyniki dżokeja i konia. Przydadzą się też własne statystyki. Ich uzupełnianie i analizowanie pozwoli na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i stawianie pewnych typów. To pozwoli na osiągnięcie sukcesu i długofalowe wygrane w typowaniu zakładów bukmacherskich na wyścigi konne.

Jakie jeszcze zasady obstawiania wyścigów konnych warto przestrzegać? Oprócz grania po przeprowadzeniu odpowiedniej analizy, warto uzbroić się w cierpliwość. Niepowodzenia, szczególnie na początku przygody z obstawianiem zakładów bukmacherskich na wyścigi konne, są częścią gry. Nie powinny Cię zrażać, a być motywacją do dalszej analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Własna strategia gry i umiejętność postawienia pewnych typów, pozwoli Ci na długofalowe zwycięstwo. Obstawianie warto rozpocząć od najpopularniejszych zawodów. Pozwolą one na bogaty dostęp do gotowych statystyk wykonanych przez innych typerów oraz analiz ekspertów.

Gdzie znaleźć informacje o wyścigach konnych?

Dyscyplina ta jest bardzo popularna wśród typerów, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem wielu informacji o zawodach z udziałem zwierząt. Myśląc o tej dyscyplinie warto regularnie śledzić media społecznościowe, a dokładniej profile stajni, jeźdźców i trenerów. Wśród typerów polecane są też takie strony internetowe jak SkyRacing, The Guardian czy At the Races, gdzie umieszczane są informacje o treningach, wyniki wyścigów konnych i rywalizujących koniach. Przydatne może być też poznanie oferowanych przez bukmachera kursów – to właśnie one odzwierciedlają typy analityków.

Wyścigi konne – tradycyjne czy wirtualne?

W zakładach bukmacherskich LV BET możesz znaleźć wyścigi konne zarówno wśród sportów tradycyjnych, jak i wirtualnych. Oferują one zupełnie inne możliwości obstawiania.

Wirtualne wyścigi konne pozwalają obstawianie gonitw non stop, co jest niewątpliwą zaletą. To nierealna rozgrywka, która prowadzona jest wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości i nie ma nic wspólnego z prawdziwymi rozgrywkami. Przebieg wirtualnej rozgrywki można oglądać w serwisie bukmachera. Podobnie jak statystyki, które są udostępniane w krótkim czasie przed rozpoczęciem zawodów. Mimo wszystko – podczas typowania wirtualnej rywalizacji jest zdecydowanie więcej niewiadomych, a typerzy muszą liczyć na swoje szczęście.

Zakłady bukmacherskie na zakłady wyścigi konne w LV BET

Legalny bukmacher LV BET oferuje szeroki wybór wydarzeń w wyścigach konnych, a na każde z nich ciekawe rynki i atrakcyjne kursy bukmacherskie. Wszystkie możliwości poznasz w dwóch miejscach – w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Z pierwszego skorzystasz bezpośrednio w przeglądarce internetową, zaś aplikację musisz ściągnąć i zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym. Znajdziesz tam idealną ofertę zarówno dla początkujących graczy, jak i tych bardzo doświadczonych. Obok polskich gonitw będziesz mógł stawiać zakłady na prestiżowe wyścigi w Wielkiej Brytanii. Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń poznasz z wyprzedzeniem na blogu sportowym bukmachera LV BET. Znajdziesz tam również najważniejsze informacje o zawodnikach oraz koniach, w tym o faworytach zawodów. Jesteś gotowy na rozpoczęcie przygody z zakładami bukmacherskimi na wyścigi konne? Postaw już dziś swoje szczęśliwe kupony w LV BET!