Grand National – dowiedz się więcej o wyścigu konnym typu National Hunt!

Grand National – dowiedz się więcej o wyścigu konnym typu National Hunt!

Grand National to jeden z najważniejszych wyścigów konnych typu National Hunt w Wielkiej Brytanii i najbardziej prestiżowych w Europie. Grand National co roku oglądają i typują osoby, które na co dzień nie interesują się tym sportem. Chcesz się do nich przyłączyć? Skorzystać ze wskazówek z blogu LV BET i postaw swoje zakłady bukmacherskie na wyścigi koni!

Grand National rozgrywany jest co roku na Aintree Racecourse w okolicy Liverpoolu. Według znawców wyścigi w tym miejscu rozgrywane są od 1836 r. Tor założył William Philip Molyneux, który właścicielem tych ziem. Tor ma długość 6 907 m.

Grand National 2022 na Aintree Racecourse

Tegoroczne zmagania na torze w Aintree rozpoczną się w czwartek 7 kwietnia, a zakończą w sobotę 9 kwietnia. Każdy dzień ma swoją nazwę – czwartek to Liverpool’s Day NHS, piątek do Randox Ladies Day, a sobota – Grand National Day. Codziennie możesz postawić swoje typy bukmacherskie na to wydarzenie! Wielka Brytania to przecież kolebka bukmacherki, a wyścigi konne zawsze były uwielbiane przez typerów.

Jak rozpocząć typowanie Grand National? Informacje na ten temat umieszczają już sami organizatorzy wydarzenia na stronie internetowej wyścigu. To udowadnia, że wyścigi konne i bukmacherka są ze sobą bardzo związane. Jak podają, decydując się na typowanie w ostatnich latach warto przyglądać się wcześniejszym zwycięzcom. Okazuje się, że najlepsze zwierzęta i ich forma nie zmienia się tak często. Zagorzali fani nie powinni więc mieć problemu z wytypowaniem najlepszych koni.

Wyścig konny typu National Hunt

Doroczny wyścig Grand National 2021 rozegrany został 10 kwietnia. W Puli nagród znalazło się 750 tys. funtów. W poprzedniej imprezie, w 2019 r.  wynosiła ona aż milion funtów! W 2020 r. Grand National się nie odbył ze względu na pandemię koronawirusa. Wróćmy jednak do ostatniej edycji, która zapisała w historii wyścigu dzięki Rachaeli. Blackmore, która została pierwszą dżokejką triumfującą w tej imprezie. Dosiadała ona Minelli Times.  Trenerem konia był Henry de Bromhead, który odpowiadał również za konia Balko Des Flos, wicemistrza tej imprezy, dosiadanego przez Aidana Colemana. Na podium znalazł się rówież Any Second Now (dżokej: Mark Walsh, trener: Ted Walsh). Kolejne miejsca zajęli:

  • Burrows Saint (dżokej: Patrick Mullins, trener: Willie Mullins)
  • Farclas (dżokej: Jack Kennedy, trener: Mr Denise Foster)
  • Blaklion (dżokej: Harry Skelton, trener: Dan Skleton)
  • Discorama (dżokej: Bryan Cooper, trener: Paul Nolan)
  • Jett (dżokej: Sam Waley-Cohen, trener: Jessica Harrington)
  • Cabaret Queen (dżokej: Sean O’Keeffe, trener: Willie Mullins)
  • Shattered Love (dżokej: Kevin Sexton, trener: Mr Denise Foster)

W sumie do wyścigu przystąpiło 40 koni i dosiadających ich dżokejów. Część uczestników nie ukończyło zmagań. Przed obstawianiem tegorocznej imprezy warto dokładnie przeanalizować ubiegłoroczne wyniki i na nich oprzeć swoje typy bukmacherskie. Nie można jednak pominąć najbardziej aktualnych informacji, jak np. dotyczących kontuzji, formy, zmęczenia. Konie to żywe zwierzęta, które również są nieprzewidywalne. A to sprawia, że typowanie wyścigów jest jeszcze bardziej emocjonujące!

Typy bukmacherskie na Grand National 2022

Zastanawiasz się, jak typować wyścigi konne? W LV BET możesz postawić kilka rodzajów typów, które są ściśle związane z tą dyscypliną. Podstawowym jest oczywiście zakład na zwycięstwo danego konia.  Możesz też wskazać miejsce, które zajmie wskazany koń, zwierzę, które wygra dwie, trzy czy większą ilość gonitw, kolejność koni na mecie czy konie, które znajdą się na mecie jako dwa najszybsze, bez wskazywania zajętych przez nie miejsc. Wszystkie możliwości typowania możesz sprawdzić w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na Grand National 2022

Najbardziej prestiżowy wyścig konny w Europie, czyli Grand National, co roku oglądają i typują nawet osoby, które na co dzień nie interesują się tym sportem. Przyłącz się do nich i rozpocznij swoją przygodę z wyścigami konnymi! Szeroki wybór rynków bukmacherskich i atrakcyjne kursy dostaniesz w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Jesteś gotowy na nowe wyzwania? Grand National 2022 w LV BET czeka właśnie na Ciebie!