Sporting CP – Lask Linz: typy, kursy, zapowiedź (21.10.2026)

Sporting CP – Lask Linz: typy, kursy, zapowiedź (21.10.2026)

Liga Mistrzów
Logo Sporting CP
Sporting CP
VS
2026-10-21 · 21:00
Estádio José Alvalade
Logo Lask Linz
Lask Linz
FAWORYT
1.22
1 WYGRANA
7.00
X REMIS
11.00
2 WYGRANA
Kliknij kurs, aby obstawić w LV BET

Mecz Sporting CP – Lask Linz odbędzie się 21.10.2026 w ramach rozgrywek Liga Mistrzów. Poniżej znajdziesz pełną analizę, statystyki obu drużyn, historię H2H, przewidywane składy oraz aktualne kursy bukmacherskie LV BET na ten mecz.

Sporting CP – Lask Linz: kursy bukmacherskie LV BET

Kursy LV BET na ten mecz
Sporting CP – Lask Linz · kliknij kurs, a kupon złoży się sam
Wynik meczu

1Wygrana Sporting CP1.22XRemis7.752Wygrana Lask Linz10.50

Bramki
Podwójna szansa
18+ | Kursy z dnia publikacji, mogą się zmienić. Graj odpowiedzialnie.

Kursy aktualne na dzień publikacji.
Sprawdź aktualne kursy w LV BET →

Sporting CP – Lask Linz: zapowiedź meczu

W czwartek 21 października 2026 roku o godzinie 21:00 na Estádio José Alvalade w Lizbonie Sporting CP podejmie Lask Linz w ramach UEFA Champions League. Dla gospodarzy to okazja, by potwierdzić, że w Lidze Mistrzów należy do drużyn walczących o awans z najwyższej półki. Goście przyjeżdżają do Lizbony w gorszym nastroju: z jednym zwycięstwem i trzema porażkami na koncie w obecnym sezonie, szukają przełamania, które pozwoli im wrócić do rywalizacji o punkty.

Kto jest faworytem? Kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie w LV BET nie pozostawiają wątpliwości: zwycięstwo Sportingu wyceniono na 1.22, remis na 7.00, a triumf Lasku Linz na 11.00. Przy tak dużej dysproporcji kursów to gospodarze są zdecydowanym faworytem, a rynek przypisuje im ogromną przewagę. Argumentów za Portugalczykami nie brakuje: lepsza forma, większa jakość indywidualna i przewaga własnego boiska. Lask Linz ma jednak swoje atuty, przede wszystkim skuteczność w ofensywie oraz doświadczenie w starciach z mocniejszymi zespołami. Sporting ma w tym meczu znacznie więcej do stracenia, bo każda strata punktów na własnym stadionie może mocno skomplikować plany awansu.

KLUCZOWY FAKT: Sporting CP strzelił gola w każdym z pięciu ostatnich meczów, a w tym czasie zdobył 11 bramek.

Forma i statystyki obu drużyn

Porównanie sił

Sporting CP Lask Linz
Zwycięstwa w sezonie
75%
25%
Siła ataku (śr. gole/mecz)
52%
48%
Solidność obrony
66%
34%

Statystyki sezonowe (ostatnie 5 rozegranych meczów)

Ostatnie mecze
Sporting CP
Z Lens 2:0
Z SC Braga 3:1
R Arouca 2:2
R Famalicao 1:1
Z Galatasaray 3:1
Lask Linz
P Rapid Vienna 0:2
Z First Vienna 2:1
R TSV Hartberg 3:3
P Sturm Graz 1:2
P AEK Athens FC 0:1
Ostatnie 5 rozegranych meczów (wszystkie rozgrywki)
Sporting CP
5
Mecze
3
Wygrane
2
Remisy
0
Porażki
11:5
Bramki
2.2
Śr/mecz
Forma
WRRWW
Lask Linz
4
Mecze
1
Wygrane
0
Remisy
3
Porażki
8:11
Bramki
2.0
Śr/mecz
Forma
PWPP

Historia bezpośrednich spotkań (H2H)

Poprzednie spotkania
2020-10-01
Sporting CP 1 : 4
P
Lask Linz
2019-12-12
Lask Linz 3 : 0
W
Sporting CP
2019-10-03
Sporting CP 2 : 1
W
Lask Linz

Chcesz obstawić ten mecz?

Aktualne kursy na Sporting CP vs Lask Linz oraz setki innych meczów znajdziesz w ofercie
LV BET. Pamiętaj o odpowiedzialnej grze.

Sporting CP wchodzi w ten mecz w dobrym rytmie. Bilans w sezonie to trzy zwycięstwa i dwa remisy bez porażki, a stosunek bramek wynosi 11:5. Średnio drużyna zdobywa 2.2 gola i traci 1.0 na mecz. Ostatnio podopieczni wygrali 2:0 na wyjeździe z Lens i 3:1 z SC Braga, co pokazuje, że potrafią wygrywać zarówno w Europie, jak i w lidze. Wcześniej zremisowali 2:2 z Arouca i 1:1 z Famalicao, co było pewnym sygnałem, że koncentracja w defensywie wymaga poprawy. Niepokój budzi kadra: z gry wypadają Z. Debast, N. Santos i R. Zalazar.

Lask Linz ma zdecydowanie słabszy bilans: jedno zwycięstwo i trzy porażki. Zespół zdobywa średnio 2.0 gola, ale traci aż 2.8, co wskazuje na poważne problemy w obronie. Ostatnie wyniki to porażka 0:2 z Rapid Vienna u siebie, wygrana 2:1 z First Vienna, remis 3:3 z TSV Hartberg, przegrana 1:2 ze Sturmem Graz oraz porażka 0:1 z AEK Athens FC. Dla Austriaków największym zmartwieniem są kontuzje: R. Harakate ma problemy z kolanem, a G. Bello i M. Usor są w stanie wątpliwym.

Historia bezpośrednich spotkań (Sporting CP vs Lask Linz)

Bezpośrednie pojedynki obu zespołów nie są częste, ale trzy ostatnie mecze pokazują wyraźną dominację Austriaków. W październiku 2019 roku Sporting wygrał 2:1 na własnym stadionie, jednak w grudniu tego samego roku Lask Linz triumfował 3:0. W październiku 2020 roku goście rozbili gospodarzy 4:1. W trzech meczach padło łącznie 11 bramek, a Lask Linz strzelił ich osiem, co daje średnio ponad trzy gole na spotkanie. To zestawienie może sugerować, że goście nie mają kompleksów wobec Portugalczyków.

Przewidywane sklady i absencje

Poniżej przedstawiamy skład orientacyjny obu drużyn na podstawie ostatnich wyjściowych jedenastek.

Sporting CP (4-3-3)
  • Bramkarz: Kaique Pereira
  • Obrona: G. Inacio, M. Araujo, I. Fresneda, E. Quaresma
  • Pomoc: J. Simoes, S. Altimira, I. Doumbia
  • Atak: L. Suarez, N. Irankunda, G. Catamo
Lask Linz (5-3-2)
  • Bramkarz: L. Jungwirth
  • Obrona: K. P. Molgaard Jorgensen, X. Mbuyamba, J. Tornich, A. Andrade, G. Bello
  • Pomoc: R. Ljubicic, M. Bogarde, S. Horvath
  • Atak: S. Kalajdzic, C. Lang

Najważniejsze absencje po stronie gospodarzy to Z. Debast, N. Santos oraz R. Zalazar. Lask Linz traci R. Harakate, a także K. Cheikne i A. Smakaja, natomiast G. Bello oraz M. Usor są pod znakiem zapytania.

Gdzie oglądać Sporting CP vs Lask Linz?

Mecz można oglądać na kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Sprawdź program TV w dniu meczu, aby nie przegapić pierwszego gwizdka. Spotkanie można także śledzić na żywo przez zakłady live w LV BET. Aktualne kursy live dostępne są od pierwszego gwizdka, a ich zmiany na bieżąco odzwierciedlają to, co dzieje się na boisku.

Nasze typy na Sporting CP vs Lask Linz

Przy kursie 1.22 na zwycięstwo gospodarzy stawiamy na pewne zwycięstwo Sportingu, ale kluczowe jest tu odpowiednie zarządzanie stawką. Portugalczycy są zdecydowanie lepsi na papierze, grają u siebie i strzelają w każdym z ostatnich pięciu spotkań. Lask Linz traci średnio 2.8 gola na mecz, więc gospodarze mają szansę na wysokie zwycięstwo. Problemy kadrowe gości dodatkowo osłabiają ich możliwości w defensywie. Warto jednak pamiętać, że Austriacy potrafią zaskakiwać, czego dowodem są wyniki z trzech ostatnich bezpośrednich spotkań.

Typ główny LV BET
Sporting CP wygra
Kurs: 1.22
Gospodarze mają zdecydowaną przewagę jakościową i strzelają w każdym z ostatnich pięciu meczów. Lask Linz traci średnio 2.8 gola na mecz i zmaga się z absencjami w obronie.
UWAGA: Przy kursie 1.22 potencjalny zysk jest niewielki, dlatego warto rozważyć stawkę w ramach rozsądnego zarządzania bankrollem, a nie pogoni za szybkim odzyskaniem strat.

Całość typów warto traktować jako element szerszej analizy, a nie gwarancję wyniku. Przy wyborze typów bukmacherskich na Ligę Mistrzów zawsze zwracaj uwagę na składy publikowane tuż przed meczem, ponieważ ostatnie zmiany kadrowe mogą wpłynąć na kształt spotkania. Kursy bukmacherskie w LV BET będą się zmieniać wraz z napływem informacji, dlatego warto sprawdzać je przed zawarciem zakładu.

Warunki pogodowe na mecz

Prognoza na okolice godziny meczu w mieście Lisbon: temperatura około 19°C, wilgotność 52%, wiatr 14 km/h, bezchmurnie (szansa opadów 0%). Warunki są komfortowe dla obu drużyn i nie powinny istotnie wpłynąć na styl gry.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

1

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Sporting CP vs Lask Linz?

Mecz Sporting CP vs Lask Linz w ramach UEFA Champions League odbędzie się 21.10.2026 na stadionie Estádio José Alvalade. Sprawdź dokładną godzinę i aktualne kursy na lvbet.pl.

2

Gdzie oglądać mecz Sporting CP vs Lask Linz na żywo?

Mecz Sporting CP vs Lask Linz można oglądać na kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Sprawdź program TV w dniu meczu. Możesz też śledzić przebieg spotkania na żywo przez zakłady live w LV BET.

3

Jakie są kursy na mecz Sporting CP vs Lask Linz?

Kurs na wygraną Sporting CP: 1.22, remis: 7.00, wygraną Lask Linz: 11.00 (LV BET, stan na dzień publikacji). Kursy zmieniają się dynamicznie — sprawdź aktualne na lvbet.pl.

4

Jaki jest typ bukmacherski na Sporting CP vs Lask Linz?

Szczegółową analizę i typ bukmacherski na mecz Sporting CP vs Lask Linz znajdziesz w powyższym artykule. Pamiętaj: każdy typ to ryzyko — obstawiaj odpowiedzialnie.

5

Jak obstawić mecz Sporting CP vs Lask Linz w LV BET?

Mecz Sporting CP vs Lask Linz możesz obstawić w LV BET na lvbet.pl. Dostępne rynki to 1X2, over/under, BTTS, handicapy i wiele innych. Zakłady live dostępne od pierwszego gwizdka. Nowi gracze otrzymują bonus powitalny do 600 PLN.

6

Gdzie obstawiać Ligę Mistrzów z bonusem?

W LV BET możesz obstawiać Ligę Mistrzów z bonusem powitalnym do 600 PLN. Kursy na Sporting CP vs Lask Linz dostępne na lvbet.pl.

Kursy na Sporting CP vs Lask Linz
Sprawdź aktualne kursy i pełną ofertę Liga Mistrzów w LV BET. Dostępne zakłady pre-match i live.

Sprawdź kursy →

18+ | Hazard wiąże się z ryzykiem | Graj odpowiedzialnie

18+ | Treści na tej stronie mają charakter informacyjny i rozrywkowy. Obstawianie zakładów bukmacherskich wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych. Graj odpowiedzialnie. Jeśli czujesz, że hazard staje się problemem, zadzwoń na Telefon Zaufania: 801 889 880 lub odwiedź uzaleznienia.gov.pl. Zakłady bukmacherskie dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich. LV BET posiada zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych.