Aston Villa – Viking: typy, kursy, zapowiedź (21.10.2026)

Aston Villa – Viking: typy, kursy, zapowiedź (21.10.2026)

Liga Mistrzów
Logo Aston Villa
Aston Villa
VS
2026-10-21 · 21:00
Villa Park
Logo Viking
Viking
FAWORYT
1.25
1 WYGRANA
5.75
X REMIS
11.00
2 WYGRANA
Kliknij kurs, aby obstawić w LV BET

Mecz Aston Villa – Viking odbędzie się 21.10.2026 w ramach rozgrywek Liga Mistrzów. Poniżej znajdziesz pełną analizę, statystyki obu drużyn, historię H2H, przewidywane składy oraz aktualne kursy bukmacherskie LV BET na ten mecz.

Aston Villa – Viking: kursy bukmacherskie LV BET

Kursy LV BET na ten mecz
Aston Villa – Viking · kliknij kurs, a kupon złoży się sam
Wynik meczu

1Wygrana Aston Villa1.25XRemis6.502Wygrana Viking11.50

Bramki
Podwójna szansa
18+ | Kursy z dnia publikacji, mogą się zmienić. Graj odpowiedzialnie.

Kursy aktualne na dzień publikacji.
Sprawdź aktualne kursy w LV BET →

KLUCZOWY FAKT: Aston Villa nie przegrała żadnego z pięciu ostatnich spotkań, a w tym sezonie zdobyła 15 bramek przy zaledwie 5 straconych.

Aston Villa – Viking: zapowiedź meczu

W środę 21 października 2026 roku o godzinie 21:00 na Villa Park odbędzie się mecz Aston Villa – Viking. To spotkanie w ramach rozgrywek UEFA Champions League, w których gospodarze mają wyraźnie większy cel niż tylko zdobycie punktów. Dla Villi to szansa na utrzymanie dobrej passy i potwierdzenie, że zespół może rywalizować o najwyższe lokaty w fazie ligowej. Viking przyjeżdża do Birmingham z zadaniem postawienia twardych warunków i wykorzystania każdego błędu rywala. Dla Norwegów to przede wszystkim okazja do sprawdzenia się na zapleczu europejskiej elity, a każdy punkt będzie na wagę złota.

Kto jest faworytem? Kursy bukmacherskie

Faworyt jest tu oczywisty i odzwierciedla to oferta LV BET. Kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi 1.25, remis został wyceniony na 5.75, a triumf gości na 11.00. Taki układ kursów oznacza, że rynek daje Villi bardzo wysokie szanse, a Vikingowi traktuje jako zespół, który musi zaskoczyć. Argumenty za Aston Villą są konkretne: gospodarze mają lepszy bilans, zdobywają średnio 3 bramki na mecz i przed własną publicznością grają z dużą pewnością siebie. Viking ma w tym zestawieniu więcej do udowodnienia, bo jego obrona w sezonie straciła tyle samo goli, ile zdobyła, a wyjazdy nie zawsze kończyły się dla Norwegów dobrze. To właśnie Villa ma więcej do stracenia, bo oczekiwania kibiców i rywalizacja w europejskich pucharach wymagają od niej wygrywania spotkań, z których nie można wyjść bez punktów.

Forma i statystyki

Porównanie sił

Aston Villa Viking
Zwycięstwa w sezonie
80%
20%
Siła ataku (śr. gole/mecz)
57%
43%
Solidność obrony
62%
38%

Statystyki sezonowe (ostatnie 5 rozegranych meczów)

Ostatnie mecze
Aston Villa
Z Newcastle 1:0
Z Fenerbahçe 6:0
R Brentford 2:2
Z Sevilla 3:1
Z Tottenham 3:2
Viking
Z Brann 2:0
Z Lillestrom 3:0
Z Kristiansund BK 8:1
P VfB Stuttgart 1:3
R Sandefjord 1:1
Ostatnie 5 rozegranych meczów (wszystkie rozgrywki)
Aston Villa
5
Mecze
4
Wygrane
1
Remisy
0
Porażki
15:5
Bramki
3.0
Śr/mecz
Forma
WWRWW
Viking
4
Mecze
1
Wygrane
2
Remisy
1
Porażki
9:9
Bramki
2.3
Śr/mecz
Forma
RWPR

Chcesz obstawić ten mecz?

Aktualne kursy na Aston Villa vs Viking oraz setki innych meczów znajdziesz w ofercie
LV BET. Pamiętaj o odpowiedzialnej grze.

Aston Villa rozegrała w sezonie pięć spotkań: cztery wygrała i jeden zremisowała. W tym czasie zdobyła 15 bramek, tracąc 5, co daje średnio 3.0 gola strzelonego i 1.0 straconego na mecz. Najlepszym dowodem jej formy jest wynik 6:0 z Fenerbahçe rozegrany na własnym stadionie, a także wyjazdowe zwycięstwo 1:0 nad Newcastle. Villa zremisowała 2:2 z Brentford, co pokazało, że potrafi tracić bramki w ważnych momentach. Ciekawostką jest fakt, że gospodarze w pięciu meczach strzelili więcej goli niż ich rywale razem wzięci w większości spotkań, co świadczy o ofensywnej mocy ekipy.

Viking w czterech meczach zdobył 9 bramek i stracił dokładnie tyle samo, co przekłada się na średnio 2.3 gola na mecz w obie strony. Norwegowie pokazali jednak charakter, pokonując Brann 2:0 i Lillestrom 3:0, a także rozbijając Kristiansund BK 8:1. Równie wymowna była porażka 1:3 z VfB Stuttgart, która obnażyła słabsze punkty defensywy. Warto też zwrócić uwagę na kontuzje: Viking traci kilku zawodników podstawowego składu, co utrudnia planowanie ustawienia. Villa również ma problemy kadrowe, ale ich skala jest mniejsza, a dodatkowo część kontuzjowanych zawodników może wrócić do gry przed meczem.

Historia bezpośrednich spotkań (Aston Villa vs Viking)

Bezpośrednie pojedynki tych klubów nie należą do częstych, dlatego historia wzajemnych starć daje tu ograniczoną wiedzę o tym, kto zwykle dominuje. Zespoły pochodzą z zupełnie innych lig i tradycji, a ich ostatnie mecze rozgrywane były w różnych kontekstach rozgrywkowych. Kluczowe znaczenie ma więc to, jak obie drużyny prezentują się teraz, a nie to, co działo się w przeszłości. Z perspektywy typów najważniejsza jest aktualna dyspozycja zawodników i organizacja gry, które w przypadku Villi zdecydowanie przemawiają na jej korzyść.

Przewidywane sklady i absencje

Poniżej prezentujemy sklad orientacyjny obu drużyn na podstawie ostatnich wyjściowych jedenastek.

Aston Villa (4-2-3-1)
  • Z. Suzuki (bramkarz)
  • M. Cash (obrona)
  • T. Mings (obrona)
  • B. Kamara (pomoc)
  • João Gomes (pomoc)
  • E. Buendía (atak)
  • N. Jackson (atak)
Viking (4-4-2)
  • A. Ostbo (bramkarz)
  • H. Heggheim (obrona)
  • G. Stensness (obrona)
  • H. Bjordal (pomoc)
  • E. Botheim (atak)

W kadrze Aston Villi pewnej absencji należy spodziewać się w przypadku M. Cisse, T. Harwood-Bellis, I. Maatsena, B. Madjo, A. Onany oraz M. Ruggeriego. Wątpliwe są występy G. Hemmingsa, J. Manzambiego i A. Wan-Bissaki, a ich decyzje zapadną najpóźniej tuż przed pierwszym gwizdkiem. Viking nie będzie mógł skorzystać z A. Baertelsena, V. Berishy, S. Bjorshola, N. D’Agostino, K. Frimponga i M. Roseth, co znacząco osłabia jego możliwości rotacji i głębię składu.

UWAGA: Brak kilku zawodników Vikinga oznacza ryzyko, że gości może zabraknąć wystarczającej jakości w środku pola i przy wyprowadzaniu kontrataków.

Gdzie oglądać Aston Villa vs Viking?

Mecz można oglądać na kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Sprawdź program TV w dniu meczu, ponieważ transmisje mogą się zmieniać w zależności od pakietów i ustaleń praw medialnych. Mecz można także śledzić na żywo przez zakłady live w LV BET — aktualne kursy live dostępne są od pierwszego gwizdka, a zmieniające się kursy pozwalają reagować na przebieg spotkania, w tym na wczesne bramki i zmiany w składach.

Nasze typy na Aston Villa vs Viking

Wybierając typy bukmacherskie na ten mecz, stawiamy na to, co wynika z analizy formy, składów i kursów. Aston Villa jest zdecydowanym faworytem i ma najlepsze warunki, by sięgnąć po komplet punktów przed własną publicznością. Gospodarze w tym sezonie dużo strzelają, mają przewagę w jakości zawodników i nie przegrali żadnego z pięciu ostatnich meczów. Viking, mimo nielicznych sukcesów, będzie chciał zagrać zwarcie w obronie, ale brak kilku podstawowych graczy ogranicza jego opcje. Kurs 1.25 nie jest wysoki, jednak ryzyko zaskoczenia jest niewielkie, a rozsądny typ nie musi oferować wielkiego zwrotu.

Typ główny LV BET
Aston Villa wygra
Kurs: 1.25
Aston Villa ma wyraźnie lepszą formę i bilans bramkowy, a przed własną publicznością na Villa Park jest zespołem trudnym do pokonania. Viking osłabiony absencjami kilku podstawowych zawodników będzie miał problem z utrzymaniem się przy piłce w ataku i jednoczesnym zabezpieczeniem własnej bramki. Gospodarze w pięciu meczach zdobyli 15 goli i nie przegrali żadnego spotkania, co potwierdza ich stabilność. Warto obstawiać ten typ z rozsądkiem, zwracając uwagę na aktualne składy tuż przed meczem.

Zestawienie typów opieramy na aktualnych kursach w LV BET, a decyzje warto podejmować po sprawdzeniu ostatecznych składów i ewentualnych zmian w ostatniej chwili.

Warunki pogodowe na mecz

Prognoza na okolice godziny meczu w mieście Birmingham: temperatura około 7°C, wilgotność 78%, wiatr 20 km/h, pochmurno (szansa opadów 49%). Warunki są komfortowe dla obu drużyn i nie powinny istotnie wpłynąć na styl gry.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

1

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Aston Villa vs Viking?

Mecz Aston Villa vs Viking w ramach UEFA Champions League odbędzie się 21.10.2026 na stadionie Villa Park. Sprawdź dokładną godzinę i aktualne kursy na lvbet.pl.

2

Gdzie oglądać mecz Aston Villa vs Viking na żywo?

Mecz Aston Villa vs Viking można oglądać na kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Sprawdź program TV w dniu meczu. Możesz też śledzić przebieg spotkania na żywo przez zakłady live w LV BET.

3

Jakie są kursy na mecz Aston Villa vs Viking?

Kurs na wygraną Aston Villa: 1.25, remis: 5.75, wygraną Viking: 11.00 (LV BET, stan na dzień publikacji). Kursy zmieniają się dynamicznie — sprawdź aktualne na lvbet.pl.

4

Jaki jest typ bukmacherski na Aston Villa vs Viking?

Szczegółową analizę i typ bukmacherski na mecz Aston Villa vs Viking znajdziesz w powyższym artykule. Pamiętaj: każdy typ to ryzyko — obstawiaj odpowiedzialnie.

5

Jak obstawić mecz Aston Villa vs Viking w LV BET?

Mecz Aston Villa vs Viking możesz obstawić w LV BET na lvbet.pl. Dostępne rynki to 1X2, over/under, BTTS, handicapy i wiele innych. Zakłady live dostępne od pierwszego gwizdka. Nowi gracze otrzymują bonus powitalny do 600 PLN.

6

Gdzie obstawiać Ligę Mistrzów z bonusem?

W LV BET możesz obstawiać Ligę Mistrzów z bonusem powitalnym do 600 PLN. Kursy na Aston Villa vs Viking dostępne na lvbet.pl.

Kursy na Aston Villa vs Viking
Sprawdź aktualne kursy i pełną ofertę Liga Mistrzów w LV BET. Dostępne zakłady pre-match i live.

Sprawdź kursy →

18+ | Hazard wiąże się z ryzykiem | Graj odpowiedzialnie

18+ | Treści na tej stronie mają charakter informacyjny i rozrywkowy. Obstawianie zakładów bukmacherskich wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych. Graj odpowiedzialnie. Jeśli czujesz, że hazard staje się problemem, zadzwoń na Telefon Zaufania: 801 889 880 lub odwiedź uzaleznienia.gov.pl. Zakłady bukmacherskie dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich. LV BET posiada zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych.