PDC Cazoo World Darts Championship 2022/2023

PDC Cazoo World Darts Championship 2022/2023

Końcówka grudnia to dla miłośników darta nie tylko okres świąteczny, ale przede wszystkim Mistrzostwa Świata PDC! Rozgrywki rozpoczną się 15 grudnia 2022 r., a nowego mistrza poznamy 3 stycznia 2023 r. W tym czasie rywalizować będzie ze sobą 96 najlepszych graczy z całego świata. Pula nagród będzie bardzo wysoka, bo znajdzie się w niej aż 2,5 mln funtów! Ty też możesz powalczyć o wygraną, wystarczy, że postawisz swoje typy bukmacherskie na darta w LV BET!

Najważniejsze informacje o Mistrzostwach Świata w rzutkach

PDC World Darts Championship to mistrzostwa organizowane przez federację Professional Darts Corporation. Traktowany jest na równi z BDO World Darts Championship. Rozgrywane są co roku od 1994 r. W tym roku rywalizacja w Alexandra Palace nosi nazwę PDC Cazoo World Darts Championship, z uwagi na zmianę sponsora turnieju. Do tej pory mistrzostwa zwyciężało 10 sportowców: Dennis Priestley, Phil Taylor, John Part, Raymond van Barneveld, Adrian Lewis, Michael van Gerwen, Gary Anderson,Rob Cross, Peter Wright i Gerwyn Price. Kto do nich dołączy?

Gdzie i kiedy odbędą się mistrzostwa?

Rozgrywki Cazoo World Darts Championship rozpoczną się 15 grudnia 2022 r., a zakończą 3 stycznia 2023 r. Zawodnicy tradycyjnie już wystąpią w Alexandra Palace w Londynie. Kto w tym roku dostanie się do finału? Oglądaj mecze i typuj ich wyniki w zakładach bukmacherskich LV BET!

Uczestnicy Mistrzostw Świata PDC Cazoo w rzutkach

W zależności od sposobu zakwalifikowania się do turnieju zawodnicy rozpoczną swoje zmagania na różnym etapie: od pierwszej rundy lub drugiej.

Międzynarodowe kwalifikacje wyłonią w sumie 32 graczy. Na tej liście nie są znani jeszcze wszyscy sportowcy, a wśród zakwalifikowanych obecnie znajdują się m.in. Lisa Ashton, Danny Baggish, David Cameron, Mal Cyming czy Xicheng Han.

Pierwsza runda rozpocznie zmagania uczestników ze ścieżki Pro Tour. Będą to m.in. Josh Rock, Andrew Gliding, Martin Lukeman, Madars Razma, Rowby-John Rodriguea czy Jim Williams i Scott Williams.

W drugiej rundzie zmagań dołączą do gry najlepsi zawodnicy darta na świecie. Wśród nich znajdą się tak wybitni gracze jak Gerwyn Price, broniący tytułu Peter Wright, Michael van Gerwen, Josh Rock, Michael Smith czy też Krzysztof Ratajski.

Kto według bukmacherów ma największą szansę na wygraną?

W poprzedniej edycji mistrzostw do finałowego meczu przeszli Peter Wright i Michael Smith. Górą był Szkot, który wygrał 7-5. W puli nagród znalazło się 2,5 mln funtów, z czego zwycięzca otrzymał 500 tys., a finalista 200 tys. funtów. Eksperci i bukmacherzy wskazują, że Szkot ma spore szanse na kolejną wygraną. Byłoby to jego trzecie zwycięstwo. Oprócz Smitha we wcześniejszym finale pokonał Holendra Michaela van Gerwena. W międzyczasie sięgnął też po mistrzostwo Europy, turniej Masters, a w poprzednim roku wygrał World Matchplay i Players Championship Finals.

Format rozgrywek PDC Cazoo World Darts Championship

Mistrzowski turniej rozpocznie się od walki w czterech rundach, które będę eliminowały kolejnych zawodników z rozgrywek. Ośmiu z nich przejdzie do ćwierćfinałów, gdzie wystąpią w czterech parach meczowych (rozgrywanych do 9 setów). Ich zwycięzcy awansują do półfinału, a dwóch najlepszych uczestników zmagań zmierzy się w finale i powalczy o mistrzowski tytuł.

Podczas rozgrywek każdy set grany jest do trzech wygranych legów, z wyjątkiem ostatniego, gdzie zawodnicy grają do dwóch legów przewagi. W przypadku wyniku 5-5, rozgrywany jest ostatni leg.

Terminarz Mistrzostw Świata w rzutkach

Zawodnicy przystąpią do rywalizacji w Londynie 15 grudnia 2022 r. Do końca miesiąca przewidziane są tylko dwa dni przerwy – podczas świąt Bożego Narodzenia. Przed nimi i po nich będzie trwała zacięta walka! W nowym roku darciści rozpoczną zmagania od ćwierćfinałów, a nowego mistrza poznamy już 3 stycznia 2023 r.!

Harmonogram rozgrywek 2022/23 Cazoo World Darts Championship

  • 15 grudnia 2022 r. – 31 stycznia 2022 r. – rywalizacja w grupach
  • 1 stycznia 2023 r. – ćwierćfinały
  • 2 stycznia 2023 r. – półfinały
  • 3 stycznia 2023 r. – finał

PDC Cazoo World Darts Championship- gdzie oglądać transmisję?

Najważniejsze imprezy w darta można obejrzeć w TVP. Państwowy nadawca pokaże najprawdopodobniej na kanale sportowym. Transmisje spotkań można też bez problemu obejrzeć dzięki internetowemu streamowi i typować wyniki w LV BET!

Obstawianie darta w LV BET

Obstawianie darta może być bardzo emocjonujące, szczególnie jeśli gra toczy się o mistrzostwo! W LV BET możesz liczyć na szeroki wybór rynków bukmacherskich. Obok typów na zwycięzcę postawisz m.in. zakłady na liczbę legów, dokładny wynik spotkania czy handicapy. To też zakłady specjalne, np. czy w danym meczu będziemy świadkami wzorowego lega wygranego w 9 lotkach?

Typy i zakłady na PDC Cazoo World Darts Championship

Swoje typy bukmacherskie na mistrzowski turniej możesz postawić w dwóch miejscach: serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej bukmachera LV BET. Legalny operator oferuje szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy, ale to od Ciebie zależy, jak przygotujesz się do obstawiania. Do postawienia pewnych kuponów niezbędna jest odpowiednia analiza bukmacherska. Warto więc poznać zawodników, ich możliwości i wcześniejsze osiągnięcia. Szczególnie ważne są występy w tym samym roku. Dobrym źródłem informacji o zawodnikach są dziś media społecznościowe czy fora bukmacherskie. Wyciągnięcie odpowiednich wniosków pozwoli Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na PDC Cazoo World Darts Championship 2022/2023 i zwycięstwo!