Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Montrealu

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Montrealu

Łyżwiarstwo figurowe to jeden z najpiękniejszych sportów. Już wkrótce najlepsi zawodnicy powalczą o tytuł mistrza świata w kilku kategoriach. W rywalizacji tej zabraknie Polaków. Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji i rozpocznij przygotowania do typowania łyżwiarstwa figurowego w zakładach bukmacherskich LV BET.

Co trzeba wiedzieć o Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Montréalu?

Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym 2024 rozegrane zostaną w dniach 18-24 marca 2024 r. Zawodnicy wystąpią w hali Bell Centre w Montrealu. Miasto to miało być gospodarzem mistrzostw świata w 2020 r., jednak zawody zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Będzie to jedenasty raz, gdy łyżwiarze zawitają do Kanady, aby powalczyć o mistrzowskie tytuły, a drugi, gdy zawody rozegrane zostaną w Montrealu. Miasto to po raz pierwszy gościło mistrzostwa w 1932 r. Ostatnia edycja zawodów w Kanadzie odbyła się w 2023 r. w Ontario.

Poprzednie edycje Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym

Po raz ostatni łyżwiarze figurowi walczyli w Mistrzostwach Świata w 2023 r. Zawody rozegrane w hali Saitama Super Arena w Saitamie odbywały się w dniach 20-26 marca 2023 r.

W konkurencjach solistów i solistek tytuły mistrzowskie zostały obronione przez Japończyków – Shome Uno i Kaori Sakamoto. Po swoje pierwsze tytuły sięgnęły zaś pary taneczne. W sportowej rywalizacji najlepsi byli Japończycy Riku Miura i Ryuichi Kihara, zaś w tanecznej konkurencji złoto wywalczyli Amerykanie, Madison Chock i Evan Bates.

W zawodach udziału nie wzięli sportowcy z Rosji i Białorusi. Zostali oni wykluczeni przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską ze względu inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę.

Uczestnicy Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Montrealu

W Montrealu wystartują reprezentanci 15 krajów. Państwa mogą wystawić po 2 lub 3 zawodników. Te zasady wprowadza regulamin Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, do której należą wszyscy uczestnicy mistrzostw. Do zawodów przystąpić mogą łyżwiarze, którzy ukończyli 15 lat przed dniem 1 lipca roku poprzedzającego mistrzostwa. Ilu zawodników wystawić mogą poszczególne państwa?

Soliści:

– po 3 zawodników: Japonia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone

– po 2 zawodników: Kanada, Francja, Włochy, Szwajcaria

Solistki:

– po 3 zawodników: Japonia, Korea Południowa

– po 2 zawodników: Belgia, Estonia, Niemcy, Szwajcaria, Stany Zjednoczone

Pary sportowe:

– po 3 zawodników: Kanada, Japonia, Stany Zjednoczone

– po 2 zawodników: Australia, Niemcy, Węgry, Włochy

Pary taneczne:

– po 3 zawodników: Kanada, Stany Zjednoczone

– po 2 zawodników: Czechy, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Litwa.

Jacy zawodnicy mogą wyjechać na lód? Jacy zawodnicy mogą wyjechać na lód? W sumie do rywalizacji przystąpi 200 najlepszych sportowców z 50 krajów i będą rywalizować w czterech dyscyplinach. Do obrony tytułu podejdzie Shoma Uno. Japończyk wystąpił ostatnio w Cup od China, gdzie zajął pierwsze miejsce w programie krótkim w rywalizacji solistów. Skład reprezentacji Japonii na MŚ w Montrealu:

– singiel męski: Uno Szoma, Kagiyama Yuma, Miure Kao

– singiel damski: Sakamoto Kaori, Chiba Mone, Yoshida Hana

– pary: Nagaoka Yuna / Moriguchi Sumitada, Miura Riku/Kihara Ryuichi

Wśród rywalizujących par zobaczymy za to duet Allison Reed / Saulius Ambrulvicias. Para reprezentująca Litwę zdobyła niedawno brązowy medal w zawodach tańca na lodzie Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym.

Wciąż nie znamy listy zawodników, którzy będą reprezentować kraj gospodarzy w Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym ISU 2024. Pojawiła się informacja, że zostaną oni ogłoszeni w późniejszym terminie.

Harmonogram Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Montrealu

Najpiękniejsze popisy łyżwiarzy figurowych na świecie można będzie śledzić przez cztery dni. Fani tego sportu zasiądą na trybunach, ale też przed telewizorami. Transmisję tego wydarzenia znajdziesz na żywo w Eurosporcie oraz w Playerze.

Poznaj terminarz rozgrywek, a nie ominą Cię występy warta obejrzenia.

20 marca 2024 r.

Pary sportowe, solistki – program krótki

21 marca 2024 r.

Soliści – program krótki

Pary sportowe – program dowolny

22 marca 2024 r.

Pary taneczne – taniec rytmiczny

Solistki – program dowolny

23 marca 2024 r.

Pary taneczne – taniec dowolny

Soliści – program dowolny

Obstawianie Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w LV BET

Postawienie pewnych typów bukmacherskich uzależnione jest wyłącznie od Ciebie! Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci na postawienie tylko pewnych kuponów na łyżwiarstwo figurowe. Znajomość zawodników, ich możliwości i celów na zbliżające się zawody jest podstawą każdej analizy bukmacherskiej. Warto sprawdzać również wskazania ekspertów i śledzić rywalizację na żywo.

Typy i zakłady bukmacherskie na łyżwiarstwo w LV BET

Mistrzostwa świata, które odbędą się w Montrealu, będziesz mógł obstawiać w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia wskazanie najlepszych zawodników. Wskażesz, którzy łyżwiarze sięgną po złoto, srebro i brąz. Porównasz szanse wybranych uczestników zmagań. Skorzystaj z atrakcyjnych kursów bukmacherskich, ale też z promocji i bonusów. Szczególnie atrakcyjne są te skierowane dla początkujących typerów. W LV BET jednak każdy znajdzie coś dla siebie! Poznaj ofertę legalnego bukmachera w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony na łyżwiarstwo figurowe w LV BET i wygrasz!