Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym

Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym

Four Continents Figure Skating Championships, znane również jako Four Continents 4 CC to kontynentalne i Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym to zawody mistrzowskie. Organizuje je Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU). Pierwsza edycja rozegrana została w 1999 r. w zawodach udział wzięli reprezentacji państw z Ameryki, Azji, Afryki i Australii. W najbliższej edycji powalczą w dniach 7-12 lutego 2023 r. Jak wypadną reprezentanci czterech kontynentów tym razem? Obstawiaj zawodników, którzy sięgną po złoto w zakładach bukmacherskich LV BET!

Czym są Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym?

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym były 23. edycją mistrzowskich zawodów. Łyżwiarze figurowi z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii wystąpili w dniach 18 – 23 stycznia 2022 r. w Tallinnie, a dokładniej w hali Tondiraba Ice Hall.

Co prawda planowano, że mistrzostwa odbędą się w Tiencinie w Chinach, jednak plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Po rezygnacji Chin impreza przeniesiona została do Estonii, gdzie wcześniej rozegrano mistrzostwa Europy. Był to pierwszy raz w historii rozgrywania mistrzostw na Starym Kontynencie.

Kto zwyciężył w 2022 r.? Mistrzem w konkurencji solistów został Koreańczyk Cha Jun-hwa. Wśród solistek najlepsza była Japonka Mai Mihara. W rywalizacji par sportowych niepokonani byli Amerykanie – Audrey Lu i Misha Mitrofanov. Do USA trafiło też mistrzostwo w parach tanecznych. Otrzymali je Caroline Green i Michael Parsons.

Tym razem łyżwiarze udadzą się do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Colorado Spring, gdzie powalczą w Broadmoor World Arena.

Kategorie

Podczas mistrzowskich zawodów łyżwiarze mogą rywalizować w jednej z czterech dyscyplin: łyżwiarstwie indywidualnym kobiet, łyżwiarstwie indywidualnym mężczyzn, łyżwiarstwie parowym oraz w tańcu na lodzie.

Podczas obstawiania warto pamiętać, że wiele federacji nie wysyła na mistrzostwa… swoich mistrzów. Zawodnicy zaś musza pochodzić z pozaeuropejskiego kraju członkowskiego ISU. Liczba państw jest ograniczona a każde z nich może zgłosić do trzech zawodników na dyscyplinę. O tym, kto i w jakiej kategorii wystąpi decydują federacje narodowe.

Nagrody

Zwycięzcy turniejów solowych i w parach walczą o mistrzowskie tytułu. Każda rywalizacja niesie też za sobą możliwość uzyskania nagród pieniężnych.

Reprezentanci z których krajów biorą udział w mistrzostwach?

Do udziału w mistrzostwach przystąpić mogą tylko reprezentanci krajów dopuszczonych do turnieju przez ISU. To 22 kraje, które położone są na czterech kontynentach. Do rywalizacji podczas zawodów przystępują: Republika Południowej Afryki, Australia, Argentyna, Brazylia, Kanada, Chiny, Korea Północna, Korea Południowa, Stany Zjednoczone, Hongkong, Indie, Japonia, Kazachstan, Meksyk, Mongolia, Nowa Zelandia, Uzbekistan, Filipiny, Portoryko, Singapur, Tajwan i Tajlandia.

Faworyci

Do postawienia pewnych typów bukmacherskich niezbędna jest wiedza nie tylko o samej dyscyplinie sportu, ale przede wszystkim o najważniejszych zawodnikach. Historia tego sportu pokazuje, że mistrzowską formę zachowują oni na długi czas, nie tylko na jeden sezon. Warto sprawdzić konkursy, które rozegrane były w danym sezonie. Na kogo warto więc postawić? Jedną z takich zawodniczek jest czterokrotna Mistrzyni Czterech Kontynentów, Mai Mihara, która zajęła 2. miejsce w ostatnich zawodów GP w fińskim Espoo. Świetnie spisuje się też młody Amerykanin Ilia Malinin.

Kto wygrywał w poprzednich edycjach Mistrzostw Świata czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym? Oto lista zwycięzców (rok, miejsce):

2022 r., Tallin, Estonia:

 • Mężczyźni: Cha Jun-hwan
 • Kobiety: Mai Mihara
 • Pary sportowe: Andrey Lu / Misha Mitrofanov
 • Pary taneczne: Caroline Green / Michael Parsons

2021 r. – mistrzostwa odwołane z powodu pandemii COVID-19

2020 r., Seul, Korea Południowa:

 • Mężczyźni: Yuzuru Hanyo
 • Kobiety: Rika Kihira
 • Pary sportowe: Sui Wenjing / Han Cong
 • Pary taneczne: Madison Chock / Evan Bates

2019 r., Anahei, Stany Zjednoczone:

 • Mężczyźni: Shoma Uno
 • Kobiety: Rika Kihira
 • Pary sportowe: Sui Wenjing / Han Cong
 • Pary taneczne: Madison Chock / Evan Bates

Obstawianie łyżwiarstwa w LV BET

Łyżwiarstwo figurowe to sport chętnie oglądany przez widzów telewizji. Do kogo trafi złoto na początku 2023 r.? Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym możesz obstawiać w LV BET! Legalny bukmacher towarzyszy sportowcom w ich rywalizacji i udostępnia szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy na mistrzostwa. Do typowania zwycięzców zawodów warto wcześniej się przygotować. Dokładna analiza bukmacherska ułatwi postawienie tylko pewnych kuponów!

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym

Swoje typy postawisz łatwo i szybko w dwóch miejscach – w serwisie internetowym oraz aplikacji mobilnej LV BET. Wskażesz m.in. do kogo trafi złoto w poszczególnych konkurencjach. Możesz ograniczyć się do typowania wyników wybranych zawodników, czy stylu, np. taniec dowolny. Postawisz też swoje kupony na zwycięzców całych zawodów. Sprawdź te możliwości i obstawiaj Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym. Przyłącz się do rywalizacji w LV BET i wygrywaj!