Mistrzostwa Świata w Hearthstone 2022

Mistrzostwa Świata w Hearthstone 2022

Szesnastu najlepszych zawodników z całego świata powalczy w finale Mistrzostw Świata w Hearthstone 2022! Zmierzą się w sieciowym pojedynku, a nagrodą będą wielkie pieniądze. Chcesz przyłączyć się do tej rywalizacji? Postaw swoje typy na zwycięzców i wyniki meczów w Hearthstone w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o Mistrzostwach świata w Hearthstone 2022

Mistrzostwa Świata Hearthstone to najważniejszy turniej roku w karciance Blizzarda. W 2019 r. po raz pierwszy w historii wziął w nich udział Polak, Kacper „A83650” Kwieciński. Swoje zmagania zakończył jednak już na fazie grupowej.

W nadchodzących Mistrzostwach Świata Hearthstone 2022 zagra czterech graczy z Grandmasters, czterech z chińskiej Gold Series i ośmiu z Masters Tour. Każdy z nich ma szanse na zdobycie tytuł mistrza świata Hearthstone 2022!

Format rozgrywek

Szesnastu uczestników podzielonych zostanie na cztery grupy po czterech graczy. Będą oni rywalizować ze sobą w formacie dwóch turniejów. Gdy w grze pozostanie tylko czterech z nich rywalizacja przeniesie się do drabinki pojedynczej eliminacji. Wszystkie mecze będą rozgrywane w formacie podboju do pięciu zwycięstw z blokadą.

Pula nagród

W puli nagród MŚ 2022 znajdzie się 500 000 dolarów.

Uczestnicy Mistrzostw świata w Hearthstone 2022

Organizatorzy turnieju zmienili nieco zasady, dzięki czemu do najważniejszego etapu gry nie przechodzą już jedynie arcymistrzowie, którzy otrzymali zaproszenia. Tym razem będzie ich tylko 4 z World Championship i 4 z Chin. Ostatnie 8 miejsc przyznanych zostanie najlepszym graczom z Masters Tour.

Kogo zobaczymy więc w rywalizacji? Organizatorzy podali połowę graczy. Będą to: Jarla, Posesi, xBlyzes, Pascoa, Mighty, Habugabu, Ievik i DeadDraw.

Kolejnych graczy poznaliśmy po turnieju Masters Fall Championships.  Rozgrywka początkowa odbywała się w 4 grupach:

  • Grupa A – KZGXiaobai, Furyhunter, Habugabu i plastiik
  • Grupa B – Gaboumme, PoskeTrain, glory i Tansoku
  • Grupa C – Bunnyhoppor, 5KSLoveStorm, Zochi i Aojiru
  • Grupa D – Spring, KZGXmg, Gregoriusil i ystyacnd

Na podium tej rywalizacji stanęli: Bunnyhooppor, Habugabu, XMG i Xiaobai. To właśnie oni awansowali do rywalizacji na Mistrzostwach Świata Hearthstone 2022.

Harmonogram Mistrzostw świata w Hearthstone 2022

Mistrzowska rywalizacja potrwa trzy dni. Zawodnicy zameldują się na turnieju 16 grudnia, a już 18 grudnia 2022 r. poznamy nowego mistrza.

Dzień 1

  • 16 grudnia 09.00 – 21.00
  • Wstępne mecze grupowe, mecze zwycięzców grup, mecze grupowe eliminacyjne

Dzień 2

  • 17 grudnia 09.00 – 21.00
  • Dalsze mecze eliminacyjne

Dzień 3

  • 18 grudnia 09.00 – 21.00
  • Półfinały i finał MŚ

Mistrzostwa świata w Hearthstone 2022- gdzie oglądać transmisję z wydarzenia?

Mistrzowskie mecze będzie można oglądać online. Najłatwiej – na kanale Youtube o nazwie Hearthstone. Transmisje pojedynków będą udostępnione na żywo i za darmo.

Typy i zakłady na Mistrzostwa świata w Hearthstone 2022

Hearthstone to gra wydawana przez Blizzard Entertainment w 2014 r.  Jest kolekcjonerską grą karcianą, która oferuje grę pojedynczą, ale też wieloosobową rozgrywkę. Przez lata doczekała się wielu rozszerzeń i przyciągnęła fanów z całego świata. Dziś rozgrywana jest w trzech regionach świata: Europie, Azji i Ameryce. Najlepsi zawodnicy mogą rywalizować ze sobą podczas najważniejszych turniejów. Kto w tym roku pokona konkurencję i sięgnie po zaszczytny tytuł mistrza świata w Hearthstone? To jeden z głównych typów dostępnych na e-sporty w LV BET!

Obstawianie Hearthstone w LV BET

Skuteczny typer wie, jak ważna jest nie tylko oferta bukmachera, ale przede wszystkim wiedza i umiejętności gracza. Po sprawdzeniu dostępnych rynków i kursów bukmacherskich warto uaktualnić wiedzę i przeprowadzić analizę możliwości graczy. Transmisje meczów pozwolą na skonfrontowanie swojej wiedzy z występami zawodników. Swoje kupony z typami postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Obstawiaj wyniki meczów i wygrywaj!