Hearthstone

Hearthstone

Jak rozpocząć przygodę z emocjonującą karcianką Hearthstone?

Jeśli poprosilibyśmy graczy o wskazanie jednej z najtrudniejszych gier karcianych, wymagających analitycznego myślenia oraz strategii, wielu z nich wskazałoby grę Hearthstone. Bez wątpienia jest to również jedna z najpopularniejszych gier tego gatunku. Kilkadziesiąt milionów graczy z całego świata otworzyło konto, aby spróbować swoich sił w tej grze. Jakie są zasady Hearthstone? Jak można rozpocząć swoją przygodę z tą grą? Ile zarabiają profesjonalni gracze?

Co to jest Hearthstone?

Miliony graczy z całego świata toczą codzienne batalie o prym w karcianej strategii. Jeszcze większa grupa słyszała o tej grze, ale nie zdecydowała się na jej wypróbowanie. Mimo tak wielkiej rozpoznawalności, nie brakuje osób, które pytają, co to Hearthstone oraz dlaczego cieszy się taką popularnością.

Uniwersum Warcraft to prawdopodobnie jedno z najbardziej rozbudowanych oraz najciekawszych światów stworzonych na potrzeby gier komputerowych. Hearthstone jest grą karcianą stworzoną przez firmę Blizzard i wypuszczoną na rynek w 2014 roku. Zalicza się ona się serii Warcraft i bazuje na tym właśnie uniwersum. Jest to jedna z najpopularniejszych gier multiplayer. Choć znajdziemy w niej tryb jednoosobowy, to właśnie rozgrywka online cieszy się szczególnym zainteresowaniem.

Podstawowe założenia rozgrywki w Hearthstone

W sieci znajdziemy rozbudowane, wielostronicowe poradniki, które tłumaczą zasady oraz przedstawiają strategię gry. To pokazuje, jak trudno jest wyjaśnić Hearthstone o co chodzi w tej grze. Spróbujemy jednak zająć się podstawowymi informacjami.

Mamy tu dwóch przeciwników, którzy przed rozpoczęciem meczu wybierają bohatera oraz przypisaną do niego talię kart. W sumie, nasza talia składa się z 30 kart. Gracze zaczynają z określoną liczbą punktów życia oraz many.

Karty posiadają statystyki ataku oraz punkty życia. Często dysponują również jednym z kilkudziesięciu atrybutów dodatkowych, które wpływają na rozgrywkę. Np. okrzyk bojowy pozwala odkryć kilka kart oraz wybrać jedna do swojej talii. Grę rozpoczynamy bowiem z trzema kartami bazowymi. Ręka może zostać wzbogacona o dodatkowe karty poprzez umiejętności oraz monety. Trzy karty otrzymane na początku możemy wymienić na inne. W dalszej rozgrywce będziemy dobierać kolejne karty z puli wybranych 30. Jest to losowe, poza atrybutami, które pozwalają wybrać konkretną kartę.

Karty dostępne w grze Hearthstone

Absolutną podstawą potrzebną do zrozumienia gry jest poznanie wszystkich kart. Dzielimy je na pięć kategorii: Bohaterowie, stronnicy, zadania, zaklęcia oraz bronie. Największą pulę stanowią stronnicy ze statystykami ataku oraz punktów życia. Ponadto, każdy stronnik może posiadać atrybut specjalny. Oto przykładowe atrybuty: Furia Wichru – stronnik atakuje dwa razy w jednej turze, Szarża – stronnik atakuje w każdej turze, w której został wystawiony, Rekrutuj – przyzywamy stronnika dostępnego w naszej talii, Szał – stronnik otrzymuje dodatkowe cechy po zranieniu, Kradzież życia – atak stronnika leczy jego rany.

W sumie wyróżniamy kilkadziesiąt atrybutów, a każdy z nich ma inny wpływ na dalszą rozgrywkę. Wielu graczy zadaje sobie pytanie o Hearthstone jak grać, aby wygrywać. To długotrwały proces, który wymaga skompletowania silnej talii oraz nauczenia się podstawowych kombinacji oraz taktyk. Ponadto, w grze Hearthstone mamy dziewięć klas bohaterów: Mag, Kapłan, Czarnoksiężnik, Druid, Paladyn, Wojownik, Łowca, Łotr, Szaman.

Każda z klas posiada przypisanych bohaterów, stronników, zaklęcia, zadania oraz bronie. Ponadto, wyróżniamy także karty neutralne, które mogą zostać wykorzystane w każdym zestawie. Blizzard regularnie bilansuje wszystkie zestawy, aby każdy z nich mógł stanowić bardzo silną broń w rękach doświadczonego gracza.

Jak rozpocząć swoją przygodę w Hearthstone?

Gra jest dostępna za darmo i możemy ją pobrać na oficjalnej platformie Blizzard. W grze zawarte są jednak mikropłatności. Gracze mogą kupować różne dodatki oraz wirtualną walutę, która pozwala np. dobrać dodatkową kartę na początku meczu. Zanim zaczniemy rozgrywkę Heartstone online, warto przejść kampanią jednoosobową, dzięki czemu zrozumiemy podstawy oraz nauczymy się wielu kart. Przed przystąpieniem do gry wieloosobowej możemy także wykonać zadania treningowe, za które otrzymujemy wirtualną walutę. To najlepszy sposób, aby zrozumieć podstawowe mechanizmy dostępne w grze oraz przygotować się na trudniejszą rozgrywkę przeciwko innym graczom.

Rozgrywki Hearthstone dla profesjonalnych graczy

Gra zalicza się do czołowych dyscyplin eSport. Niemal codziennie odbywają się turnieje na różnych szczeblach, które pozwalają piąć się w rankingach. Hearthstone cybersport pokazuje, jak trudna i złożona jest ta gra oraz jak dużych umiejętności potrzeba, aby stać się profesjonalnym zawodnikiem. Trzeba również przyznać, że zawodowcy mogą liczyć na wysokie zarobki. Coroczny Hearthstone turniej mistrzowski przewiduje dla zwycięzcy 250 tysięcy dolarów. W puli nagród znajduje się okrągły milion. Mimo upływu lat, Hearthstone e sport cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wciąż przyciąga do siebie nowych graczy.

Obstawianie zakładów bukmacherskich na Hearthstone

Popularne gry e – sportowe cieszą się dużą popularnością także wśród typerów. Nie inaczej jest w przypadku tej emocjonującej karcianki. Obstawianie Hearthstone jest możliwe przy okazji ważnych turniejów odbywających się na całym świecie w każdym tygodniu. Możemy typować naszych ulubionych zawodników, a wiedza o tej dyscyplinę pozwala na bardzo opłacalne zakłady na Hearthstone. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba doświadczonych graczy decyduje się obstawiać esport. Jeśli dysponujesz dużą wiedzą na temat gry, a także czołowych zawodników na świecie, interesuje Cię pewnie odpowiedź na pytanie, gdzie obstawiać Hearthstone. Taką możliwość daje nam legalny serwis bukmacherskich LV BET, w którym znajdziemy kilkanaście dyscyplin esportowych. Serwis słynie również z ciekawych promocji oraz bardzo dużego bonusu powitalnego dla nowych klientów, w tym bonus bez depozytu. W związku z tym, LV BET to najlepszy wybór, jeśli chcesz obstawiać zakłady na Hearthstone.