Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa A | Katar 2022

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa A | Katar 2022

Grupa A podczas Mistrzostw Świata Katar 2022 – jak będzie wyglądała? Kto jest jej faworytem? Chcesz poznać typy bukmacherskie na te mecze? Poznaj je w zakładach bukmacherskich LV BET! 

Przed nami mundial pełen nowości! XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia w Katarze. Po raz pierwszy piłkarze zagrają na Bliskim Wschodzie, po raz pierwszy w kraju islamskim i po raz pierwszy jesienią. Nie zmieni się na pewno jedno – najlepsze zakłady bukmacherskie na mundial postawisz w LV BET!

W Katarze zmierzą się 32 reprezentacje, podzielone na osiem grup. Z każdej z nich do następnego etapu turnieju awansują dwa zespoły, które w danej grupie zajęły dwa najwyższe miejsca.

Mistrzostwa Świata grupa A – najważniejsze informacje dla kibica

Losowanie grup na tegoroczny mundial odbyło się 1 kwietnia 2022 r. Co prawda nie byli jeszcze znani wszyscy uczestnicy tegorocznych zmagań, jednak nie dotyczyło to grupy A. tradycyjnie z losowaniu nie podlegał gospodarz turnieju, który automatycznie znajduje się najpierw w pierwszym koszyku, a później w grupie A. Do Kataru dołączył też Ekwador, Senegal i Holandia.

Drużyna Ranking FIFA Konfederacja FIFA Miejsce w eliminacjach
Katar 51 gospodarz
Ekwador 46 CONMEBOL 4. miejsce
Senegal 20 CAF 1. miejsce
Holandia 10 UEFA 1. miejsce grupy G

Katar

Reprezentacja Kataru jeszcze nigdy nie brała udziału w piłkarskich mistrzostwach świata. W tegorocznej edycji zapewne też nie przeszłaby przez kwalifikacji. Dzięki organizacji Mundialu 2022 katarscy piłkarze zaliczą swój debiut na imprezie piłkarskiej o tej randze. Czy mają szansę na wyjście z grupy? Bukmacherzy wskazują, że niewielkie. Eksperci jednak wskazują, że to jednak Bliski Wschód i nie wiadomo do końca, czego będzie można się spodziewać na boisku.

Ekwador

Reprezentacja tego najmniejszego kraju regionu andyjskiego swoją przygodę z Mistrzostwami Świata rozpoczęła w 2002 r. Od tej pory będzie to ich czwarty występ. Czy mają szansę na awans? Zapewne Ekwadorczycy będą rywalizowali o drugie miejsce w grupie z Senegalem. Ich szanse na awans są bardzo wyrównane. Co zadecyduje o wyniku? Zapewne forma, jaką zaprezentują w listopadzie na katarskich boiskach.

Senegal

Będzie to trzeci mundial dla Senegalczyków. W 2002 r. wyszli nawet z grupy, a swoją mistrzowską przygodę zakończyli dopiero na ćwierćfinałach. W 2018 r. nie powtórzyli tego sukcesu. Jak będzie tym razem? Do Kataru reprezentacja tego kraju przyjedzie jako triumfator Pucharu Narodów Afryki. To pierwszy ich puchar, dzięki któremu udowadniają, że ich siła rośnie z roku na rok. Czy dadzą radę udowodnić ją również podczas turnieju Katar 2022?

Holandia

Faworyt grupy? Wielu ekspertów wskazuje Holendrów jako pewnych zwycięzców rywalizacji w tej grupie. To jedyna drużyna na świecie, która w swojej w historii trzykrotnie docierała do finału MŚ, ale nigdy go nie wygrała. Wcześniej Oranje przegrywali z RFN (1974 r.), Argentyną (1978 r.) oraz z Hiszpanią (2010 r.) 

Stadiony grupy A na mundialu w Katarze:

Grupa A rozegra mecze na 3 stadionach: Al Bayt Stadium, Al Thumama Stadium i Khalifa International Stadium. 

Al Bayt Stadium

 • Miejscowość: Al-Chaur 
 • Pojemność: 60 000
 • Mecze: mecz otwarcia, 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał 

Al Thumama Stadium 

 • Miejscowość: Doha 
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał

Khalifa International Stadium

 • Miejscowość: Ar-Rajjan
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, mecz o 3. miejsce

Terminarz meczów grupy A: 

 • Senegal – Holandia (21 listopada, godz. 11:00, Al Thumama Stadium)
 • Katar – Ekwador (21 listopada, godz. 17:00, Al Bayt Stadium)
 • Katar – Senegal (25 listopada, godz. 14:00, Al Thumama Stadium)
 • Holandia – Ekwador (25 listopada, godz. 17:00, Khalifa International Stadium)
 • Holandia – Katar (29 listopada, godz. 16:00, Al Bayt Stadium)
 • Ekwador – Senegal (29 listopada, godz. 16:00, Khalifa International Stadium)

Typy bukmacherów i kursy na grupę A na Mistrzostwach Świata 2022

Czy w tej grupie jest przyszły mistrz świata w piłce nożnej? Obserwując typy bukmacherów można wyciągnąć wniosek, że raczej nie. Największe szanse na to mieliby Holendrzy. Już dziś w LV BET możesz typować ich na tegorocznych zwycięzców mistrzostw z kursem 13. Legalny bukmacher umożliwia też typowanie wyników meczów fazy grupowej.  W każdym z udziałem Holendrów Oranje są oczywiście faworytami, np. obstawiając ich wygraną w meczu z Senegalem możesz liczyć na kurs 1.77, zaś kupon na rywali będzie opiewał na 4.85. Znacznie bardziej wyrównane kursy dostaniesz podczas obstawiania meczów bez udziału Holendrów. Możesz m.in. typować wynik spotkania Katar – Ekwador, gdzie kursy na zwycięstwo wynoszą kolejno 3.6 i 2.15.

Zakłady bukmacherskie na faworytów grupy A w LV BET

Grupa A na mistrzostwach świata w Katarze – kto z niej awansuje do dalszych rozgrywek Mundial 2022? Legalny bukmacher LV BET już postawił swoje typy, teraz czas na Ciebie! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej tego operatora już dziś postawisz swoje typy na awanse z poszczególnych grup, ale też na zwycięzcę MŚ. Pamiętaj, że im bliżej rozgrywek tym oferta dostępnych rynków będzie się zwiększała. Wykorzystaj ją i postaw swoje kupony! Poznaj też pozostałe grupy mundial 2022 i typuj Mistrzostwa Świata w Katarze w LV BET!