Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Węgry

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Węgry

W sierpniu polskie siatkarki rozpoczną mistrzostwa Europy. W grupie ich rywalkami będą kolejno: Słowenia, Węgry, Serbia, Belgia oraz Ukraina. Czy reprezentacja Węgier może zaszkodzić Biało-czerwonym? Poznaj najważniejsze informacje o drużynach, dzięki którym postawisz pewne typy bukmacherskie na mecz Polska – Węgry w LV BET.

ME siatkarek: najważniejsze informacje o meczu Polska – Węgry

20 sierpnia 2023 r. o godz. 20 – to właśnie wtedy rozpocznie się spotkanie Węgry – Polska. Siatkarki powalczą o punkty w Top Sport Hall Gent w Gandawie w Belgii.

Mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet, w tym z udziałem reprezentacji Polski, kibice będą mogli oglądać w telewizji na sportowych kanałach Polsatu. Transmisje będą też dostępne dzięki online live stream na Polsat Box Go.

Najważniejsze informacje o reprezentacji Węgier

Reprezentacja Węgier w piłce siatkowej kobiet podlega Węgierskiej Federacji Siatkarskiej (Magyar Röplabda Szövetsége). Do mistrzowskich zmagań przygotuje ją Alessandro Chiappini, trener siatkarek ŁKS Commercecon. Na stanowisku selekcjonera reprezentacji Węgier zastąpi Niemca Andreasa Vollmera. Trener nadal będzie prowadził polską drużynę, z którym w tym sezonie wygrał rundę zasadniczą Tauron Ligi kobiet, a w rozgrywkach Ligi Mistrzyń odpadł w walce o ćwierćfinał. Chiappini w swojej 25-letniej karierze prowadził kluby włoskie, polskie (Trefl Sopot, ŁKS, Proksimę Kraków, TPS Piła, Legionovię) i azerskie. Był też selekcjonerem reprezentacji Turcji i Słowenii. Sięgnął po najwyższe odznaczenia – dwa razy zdobył mistrzostwo i puchar Włoch, a także Puchar CEV.

Obecnie jego celem jest awans do 1/8 finału mistrzostw Europy z reprezentacją Węgier. Do dyspozycji ma wiele utalentowanych zawodniczek, część z nich występuje w dobrych europejskich ligach. Czy uda mu się powtórzyć sukcesy Węgierek sprzed lat? Obstawiaj w LV BET!

Sukcesy reprezentacji Węgier siatkarek:

– Mistrzostwa Europy: srebro 1975 r., brąz 1977 r., 1981 r., 1983 r.

– Liga Europejska: złoto 2015 r., srebro 2018 r.

W ostatnich latach drużyna damska Madziarów nie radziła sobie najlepiej w Mistrzostwach Europy. W 2021 r., podczas turnieju w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii zajęła 16. miejsce.

Węgierska kobieca drużyna siatkówki przygotowywała się do sierpniowych mistrzostw Europy w Czechach. Podczas meczu w mieście Tabor, Madziarki przegrały z kadrą Jannisza Atanaszopoulosza, greckiego specjalisty pracującego w Vasas Óbuda.

W kadrze Węgier zagrały: Pintér, Boskó, Glemboczki, Kump, Németh A., Kiss G.. Zmiana: Tóth F., Kertész (liberos) Berkó, Petőváry, Lászlop, Török, Nacsa-Pekárik.

Na występ podczas ME mają szansę również: Greta Szakmary, Fruzsina Toth, Renata Szpin, Kata Czina, Zsuzsanna Talas, Bernadett Dekany, Nikolett Soos, Lilla Villam, Edina Dobi, Rita Liliom, Eszter Nagy, Reka Bleicher, Kata Torok.

Mistrzostwa Europy siatkarek: Polska – Węgry. Kto ma szansę na zwycięstwo?

  1. miejsce – to pozycją, którą zajmują reprezentantki Węgier w rankingu FIVB. W porównaniu do Polek, które są siódme, jest bardzo odległe. To doskonale odzwierciedla możliwości obu drużyn. Biało-czerwone są więc mocnymi faworytkami tego spotkania. Wydaje się, że przegrana Polek będzie dużym zaskoczeniem.

Polski trener Stefano Lavarini ogłosił szeroki skład kadry reprezentacji Polski siatkarek na rok 2023 jakiś czas temu. Informacje o tym, kto dokładnie znajdzie się w składzie wyjściowym na mecz Polska – Węgry, ale też inne spotkania grupowe, będą podawane przed tymi wydarzeniami. Kto ma szansę reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet?

Szeroki skład kadry reprezentacji Polski kobiet 2023:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Monika Gałkowska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różanski, Weronika Szlagowska, Zuzanna Górecka

Libero: Izabela Lemańczyk, Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska

Siatkarki z Polski i Węgier rywalizowały już wcześniej podczas czempionatu Starego Kontynentu. Jeden z meczy rozegrały 23 września 2017 r. Wygrały Biało-czerwone z wynikiem 3:1.

Wszystko wskazuje na to, że podobny wynik polskiej reprezentacji ponownie, nie będzie zaskoczeniem.

Typy i zakłady na Mistrzostwa Europy siatkarek i mecz Polska – Węgry w LV BET

Serwis internetowy i aplikacja mobilna LV BET – to właśnie w tych miejscach znajdziesz najlepsze zakłady bukmacherskie online! Na co dzień możesz wybierać z kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Siatkówka jest jedną z nich. Możesz mieć pewność, że na tak ważną imprezę, jak Mistrzostwa Europy, otrzymasz szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki których obstawianie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne.

Na jakie typy możesz liczyć? Zapewne będzie to bardzo szeroki wybór, a wśród nich znajdziesz możliwość wskazania zwycięzcy meczu, seta, dokładnego wyniku spotkania i in.

Obstawianie meczu Polska – Węgry w LV BET

W spotkaniu Polska – Węgry, które rozegrane będzie w ramach fazy grupowej ME, to Biało-czerwone są mocnymi faworytkami. Przed postawieniem kuponów bukmacherskich warto jednak przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. Poznaj ostatnie wyniki spotkań, sprawdź formę, ostatnio przebyte kontuzje przez zawodniczki, ale też motywacje i cele, które zespoły przed sobą postawiły. Wyciągnięcie wniosków pozwoli na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i postawienie tylko pewnych typów na mecz Polska – Węgry w LV BET.