Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Łyżwiarstwo figurowe jest jedną z najstarszych dyscyplin sportowych, w których toczy się olimpijska rywalizacja. Po raz pierwszy zawodnicy zmagali się w 1908 r. w Londynie, a teraz – ponad 100 lat później – znów będzie można śledzić występy najlepszych łyżwiarzy świata. W Pekinie przyznanych zostanie 5 kompletów medali. Do kogo one trafią? Obstawianie olimpiady możesz rozpocząć już dziś w LV BET! Postaw swoje typy na łyżwiarstwo figurowe i przyłącz się do gry!

Rywalizacja w łyżwiarstwie figurowym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie będzie rozgrywana w pięciu konkurencjach: dla solistów, solistek, par tanecznych, par sportowych oraz drużyn. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że w zawodach weźmie udział maksymalnie 144 zawodników. Będzie to nie więcej niż 9 mężczyzn i 9 kobiet z Narodowego Komitetu Olimpijskiego, po 30 w konkurencji solistów i solistek, 19 par w konkurencji sportowej i 23 pary w konkurencji tanecznej. W rywalizacji drużynowej weźmie udział nie więcej niż 10 zespołów.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie: zawodnicy w łyżwiarstwie figurowym

W Pekinie zobaczymy najprawdopodobniej trzech Polaków, którzy będą rywalizowali w tej dyscyplinie. Kwalifikację olimpijską uzyskali Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew w kategorii pary taneczne, dzięki zajęciu 12. miejsca na mistrzostwach świata 2021 w Sztokholmie. Do Pekinu pojedzie też Jekaterina Kurakowa w kategorii solistek. Ta zawodniczka zaś znalazła się na drugiej pozycji w zawodach Nebelhorn Trophy 2021.

Naszych reprezentantów zabraknie zaś w rywalizacji drużynowej. Przeszły do niej reprezentacje następujących krajów: Kanada, Chiny, Czechy, Gruzja, Niemcy, Włochy, Japonia, Rosja, Ukraina i USA. To właśnie od tej konkurencji rozpoczną się zmagania podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022: faworyci

Po raz pierwszy zawody drużynowe zmagały się w Soczi w 2014 r. Pierwszymi mistrzami zostali Rosjanie; drugie miejsca zajęli Rosjanie, a trzecie Amerykanie. W kolejnej edycji olimpiady zaś zmieniły się jedynie miejsca, a nie najlepsi sportowcy – triumfowali Kanadyjczycy przed Rosjanami i Amerykanami. Eksperci wskazują, że w tym roku zapewne wygrają reprezentacje tych samych krajów.

Wśród solistek faworytkami są Rosjanki. Reprezentantki tego kraju zajęły ostatnio wszystkie miejsca na podium podczas Mistrzostw Świata – Anna Szczerbakowa, Jelizawieta Tukamyszewa i Aleksandra Trusowa. Wśród ich konkurentek wskazywane są m.ni. Karen Chen (USA), Kaori Sakamoto i Rika Kihira (Japonia) czy Loena Heindrickx (Belgia). W rywalizacji męskiej zaś na najlepsze występy liczyć mogą m.in. Nathan Chen (USA), który został niedawno Mistrzem Świata. Na dobre występy mają szansę również: Jason Brown (USA), Yuma Kigiyama, Yuzuru Hanyu i Shoma Uno (Japonia) czy Michaił Kolada i Jewgienij Siemienienko (Rosja).

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 r.

A kto triumfował cztery lata temu w Pjongczangu? Te informacje mogą pomóc Ci postawić olimpiada typy na zbliżające się wydarzenie!

W rywalizacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się Kanadyjczycy w składzie: Patrick Chan, Kaetlyn Osmond, Gabrielle Daleman, Meagan Duhamel, Eric Radford, Tessa Virtue i Scott Moir.

Wśród solistek najlepsza okazała się Alina Zagitowa, a solistów – Yuzuru Hanyu. Kategorię par tanecznych zwyciężyła również para z Kanady w składzie Tessa Virtue i Scott Moir, a wśród par sportowych Niemcy – Alona Sawczenko i Bruno Massot.

Łyżwiarstwo figurowe terminarz. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

 • 4 lutego, godz. 02:30 – Zawody drużynowe, soliści, solistki, pary taneczne, pary sportowe
 • 6 lutego, godz. 02:30 – Pary sportowe, soliści
 • 7 lutego, godz. 03:30 – Pary taneczne, solistki, soliści
 • 8 lutego, godz. 2:30 – Zawody indywidualne, soliści
 • 10 lutego, godz. 2:40 – Zawody indywidualne, soliści
 • 12 lutego, godz. 12:00 – Pary taneczne
 • 14 lutego, godz. 2:20 – Pary taneczne
 • 15 lutego, godz. 11:10 – Solistki
 • 17 lutego, godz. 11.10 – Solistki
 • 18 lutego, godz. 11:40 – Pary sportowe
 • 19 lutego, godz. 12:10 – Pary sportowe
 • 20 lutego, godz. 05:00 – Pokazy mistrzów

Obstawianie igrzysk olimpijskich Pekin 2022 w LV BET

Obstawianie olimpiady to jedna z najciekawszych możliwości, które znajdziesz u bukmacherów w lutym. Zimowe zmagania przyciągają najlepszych sportowców i najlepszych typerów! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET już dziś możesz postawić swoje olimpiada typy bukmacherskie. Jeszcze więcej możliwości zaś dostaniesz podczas rywalizacji, w zakładach live. Przeprowadzenie dokładnej analizy bukmacherskiej na pewno ułatwi CI podjęcie decyzji i wskazanie zwycięzców poszczególnych konkurencji. Oglądaj jeden z najpiękniejszych sportów zimowy, sprawiaj swoje kupony i wygrywaj! Łyżwiarstwo figurowe w LV BET czeka właśnie na Ciebie!