Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Igrzyska olimpijskie obstawianie – to jeden z najgorętszych tematów wśród typerów! Nie ma co się dziwić, bo Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Od 4 lutego 2022 r. oczy kibiców będą zwrócone w kierunku Pekinu. Na pewno nie zabraknie tam emocji na najwyższym poziomie. Część z nich dostarczy snowboard, w którym rozdanych zostanie aż 11 kompletów medali. Po raz pierwszy w historii igrzysk powalczą ze sobą cross drużyny mieszane. Kto ma szansę na wygraną? Postaw swoje typy na olimpiadę w LV BET!

Snowboard na zimowych igrzyskach rozgrywany jest od 1998 r. Po raz pierwszy sportowcy walczyli o olimpijskie krążki w Nagano w Japonii. Najwięcej zwycięstw na koncie mają w tej dyscyplinie Amerykanie, którzy w sumie zdobyli 24 medale, w tym 10 złotych. Drugie miejsce w medalowej klasyfikacji zajmują Szwajcarzy z dorobkiem o połowę mniejszym (ale za to 7 mistrzami olimpijskimi), a trzecie Francuzi (10 medali). Kto w tym roku sięgnie po olimpijskie złoto? Swoje typy na olimpiadę możesz postawić już dziś!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie: zawodnicy w snowboardzie

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 odbędzie rywalizacja w 15 dyscyplinach sportowych. Jedną z nich jest w snowboarding. W sumie rozegrane będą zawody aż w jedenastu konkurencjach, a wśród nich: half-pipie, slalomie gigancie równoległym, snowboard crossie, slopestyle’u, Big Airze kobiet i mężczyzn oraz w drużynowym snowboard crossie. Po raz pierwszy rozegrane zostaną zawody drużynowe na igrzyskach olimpijskich.

W Pekinie wystąpi pięciu Polaków: trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Co ciekawe – wszyscy wezmą udział w slalomie równoległym. Do rywalizacji mężczyzn przejdą najprawdopodobniej Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk. Pretendentki do występów podczas igrzysk są zaś cztery: Aleksandra Król, Aleksandra Michalik oraz Weronika-Biela Nowaczyk lub Julia Sitarz.

Typy na olimpiadę w snowboardzie: faworyci

Eksperci wskazują, że reprezentanci Polski w snowboardingu nie raz udowadniali, że stać ich na sprawienie niespodzianki. Miejmy nadzieję, że w lutym również ją sprawią. Za sukces będzie można uznać zajęcie przez Polaków miejsc w okolicach pierwszej dziesiątki w zawodach slalomu giganta równoległego. Na miejsca na podium w tej kategorii będą walczyły przede wszystkim Niemki, Rosjanki, Szwajcarki i Austriaczki.

Wśród mężczyzn warto zwrócić uwagę na występy Rosjan, Włochów, Austriaków i Słoweńców.  Fani tego sportu i bukmacherzy wskazują, że największe szanse na medal jest Amerykanin Shaun White. Zawodnik jest trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim w konkurencjach snowboardowych i ma realne szanse na kolejne krążki.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 r.

Podczas igrzysk w Pjongczangu w 2018 r. mistrzami w big air zostali Austriaczka Anna Gasser i Kanadyjczyk Sebastian Toutant. W halfpipe oraz w slopestyle triumfowali Amerykannie – Chloe Kim i Shaun White oraz Jamie Anderson i Redmond Gerard. Włoszka Michela Moioli i Francuz Pierre Vaultier pokonali konkurentów w snowboard crossie. W ostatniej konkurencji, czyli gigancie równoległym wygrali Czeszka Ester Ledecka i Szwajcar Nevin Galmarini.

Snowboard terminarz. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

 • 6 lutego, godz. 2:30 – Slopestyle kobiet
 • 7 lutego, godz. 5:00 – Slopestyle mężczyzn
 • 8 lutego, godz. 7:30 – Gigant równoległy mężczyzn
 • 8 lutego, godz. 7:30 – Gigant równoległy kobiet
 • 9 lutego, godz. 7:30 – Snowboard cross kobiet
 • 10 lutego, godz. 2:30 – Halfpipe kobiet
 • 10 lutego, godz. 7:00 – Snowboard cross mężczyzn
 • 11 lutego, godz. 2:30 – Halfpipe mężczyzn
 • 12 lutego, godz. 3:00 – Drużynowy snowboard cross
 • 15 lutego, godz. 2:30 – Big Air kobiet
 • 15 lutego, godz. 6:00 – Big Air mężczyzn

Igrzyska Olimpijskie obstawianie w LV BET

Zimowe Igrzyska Olimpijskie to wielkie wydarzenie dla każdego sportowca, ale też typera. Wyjątkową ofertę zakładów bukmacherskich na to wydarzenie, również na snowboard, znajdziesz w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET. Sprawdź możliwości, które daje Ci bukmacher i wybierz swoje rynki. Olimpiada kursy są bardzo atrakcyjne i warto postawić swój kupon na najlepszych zawodników na świecie.

Typowanie w LV BET to bardzo szeroki wybór rynków. Możesz mieć pewność, że postawisz swój kupon na każdą z dyscyplin, w której powalczą sportowcy w Pekinie. Co prawda w snowboardzie nie wystąpią Polacy, jednak rywalizacja ta na pewno będzie bardzo atrakcyjna. Przyłączysz się do tej rywalizacji? Typuj snowboard podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 w LV BET!