Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Biegi narciarskie to jedna z najpopularniejszych zimowych dyscyplin sportowych. W zbliżających się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie najlepsi biegacze znów będą rywalizowali o olimpijskie medale. W programie biegów narciarskich nie zmieniło się nic od poprzednich igrzysk. Do zgarnięcia będzie dwanaście kompletów medali. Postaw swoje typy na olimpiadę w LV BET! Bukmacher przygotowuje na te wydarzenie wyjątkową ofertę!

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie sportowcy będą rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegach łączonych, sprintach i sprintach drużynowych, sztafetach, biegach indywidualnych i biegach masowych. Standardowo mężczyźni będą mieli do pokonania dłuższe dystanse od kobiet.

Reprezentacja Polski w biegach narciarskich w Pekinie 2022

Kadra naszego kraju w biegach narciarskich może wystawić cztery zawodniczki i trzech zawodników.  Minima kwalifikacyjne wypełniło pięć naszych biegaczek: Izabela Marcisz, Weronika Kaleta, Monika Skinder, Karolina Kaleta i Magdalena Kobielusz. Jedna z nich nie pojedzie jednak do Pekinu. Wśród mężczyzn jest większa rywalizacja, bo szanse na występ mają: Dominik Bury, Maciej Staręga, Mateusz Haratyk, Kacper Antolec, Kamil Bury, Michał Skowron i Łukasz Gazurek. Eksperci wskazują, że awans zaliczą Kaleta, Marcisz, Skinder oraz Maciej Staręga.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 w biegach narciarskich: faworyci

W rywalizacji kobiet największe szanse na medal ma jedna zawodniczka – Therese Johaug. Zawodniczka nie wystąpiła w Pjongczangu ze względu na doping, chociaż była wskazywana jako pretendentka do olimpijskiego złota. Teraz ma więc szansę na zdobycie swojego pierwszego indywidualnego złotego medalu. Zawodniczka ma jednak szansę nie tylko na jeden medal, ale na cały ich komplet, również na dystansach oraz w sztafecie. Jedynie w sprincie eksperci wskazują inne pretendentki do medalów. Wśród nich znajdują się m.in.: Maja Dahlqvist, Frida Karlsson, Rosie Brennan, Jessica Diggins, Anamarija Lampić oraz Natalia Nieprajewa.

W rywalizacji mężczyzn o olimpijskie medale najprawdopodobniej powalczą Norwegowie i Rosjanie. Na giełdzie nazwisk pojawiają się m.in. Johannes Klaebo, Vaavard Solaas Taugboel, Erik Valnes, Siergiej Ustiugow, Alexandr Bolszunow i Alexasandr Terentiew. Do rywalizacji przyłączyć się mogą też Francuz Richard Jouve i Włoch Federico Pellegrino. Na wszystkich zawodników będziesz mógł postawić swoje typy! Specjalna oferta olimpiada zakłady bukmacherskie czeka na Ciebie w LV BET!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018

A jak zakończyła się rywalizacja cztery lata temu w Pjongczang? Po mistrzostwo w skiathlonie sięgnęli Szwedka Charlotte Kalla i Norweg Simen Hegstad Krueger. W sprincie najszybsza była Szwedka Stina Nilsson i Norwego Johannes Hosflot Klaebo. Medale w biegu indywidualnym trafiły do Norweżki Ragnhild Haga i Szwajcara Dario Cologna, a w masowym do Norweżki Marit Bjoergen i Fina Iivo Niskanena.

Sztafeta zdominowana została przez reprezentację Norwegii. Do kadry męskiej weszli: Dodrik Toenseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krueger i Johannes Hosflot Klaebo, a żeńskiej: Ingvild Flugstad Oestberg, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga ii Marit Bjoergen. Norwegowie wygrali też w sprincie drużynowym (Martin Johnsrud, Johannes Hoesflot Klaebo). Najlepsze okazały się Amerykanki (Kikkan Randall i Jessica Diggins).

Biegi narciarskie terminarz. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

10 dni pełne emocji – tak zapowiadają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie dla fanów biegów narciarskich! Rywalizacja rozpocznie się już 5 lutego 2022 r., a zakończy 22 lutego. Przez cały czas będziesz mógł postawić swoje typy bukmacherskie w LV BET!

  • 5 lutego, godz. 8:45 – bieg łączony kobiet 7,5+7,5 km
  • 6 lutego, godz. 8:00 – bieg łączony mężczyzn 15+15 km
  • 8 lutego, godz. 9:00 – sprinty style dowolnym kobiet i mężczyzn
  • 10 lutego, godz. 8:00 – bieg indywidualny stylem klasycznym kobiet 10 km
  • 11 lutego, godz. 8:00 – bieg indywidualny stylem klasycznym mężczyzn 15 km
  • 12 lutego, godz. 8:30 – sztafeta kobiet 4×5 km
  • 13 lutego, godz. 8:00 – sztafet mężczyzn 4×10 km
  • 16 lutego, godz. 10:00 – sprint drużynowy stylem klasycznym kobiet i mężczyzn
  • 19 lutego, godz. 7:00 – bieg masowy stylem dowolnym mężczyzn 50 km
  • 20 lutego, godz. 7:30 – bieg masowy stylem dowolnym kobiet 30 km

Olimpiada: zakłady bukmacherskie na biegi narciarskie

Kto ma największe szanse na zwycięstwo w biegach narciarskich podczas rywalizacji w Pekinie? Tę i inne zimowe dyscyplin możesz typować w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków na to najważniejsze wydarzenie sportowe w roku. Postaw swoje olimpiada zakłady i wygrywaj podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 na biegi narciarskie w LV BET!