Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Biathlon to jedna z najważniejszych dyscyplin, która rozegrana będzie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022. Rozdanych zostanie aż 11 kompletów medali. Czy Polacy mają szansę na zgarnięcie krążków? Poznaj typy ekspertów na biathlon. Igrzyska Olimpijskie zakłady bukmacherskie znajdziesz w LV BET!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 rozpoczną się 4 lutego 2022 r. i potrwają do 22 lutego. Udział w nich wezmą reprezentanci 84 krajów z całego świata. Będą konkurowali w 15 dyscyplinach. Jedną z nich jest biathlon.

Zakłady na olimpiadę: biathlon

W Pekinie sportowcy będą rywalizowali w sześciu konkurencjach: sztafecie mieszanej, biegach indywidualnych (kobiety i mężczyźni), sprintach (kobiety i mężczyźni), biegach pościgowych, czyli dochodzeniu (kobiety i mężczyźni), sztafetach kobiety i mężczyźni) oraz w biegach masowych (wspólny start obu płci). Do rywalizacji podejdzie 30 najlepszych biathlonistów z całego świata. Mężczyźni będą mieli do pokonania dłuższe dystanse, a kobiety krótsze. Wyniosą one – w zależności od konkurencji, od 1,5 do 5 km na pętli.

Aby dostać się do rywalizacji w Pekinie zawodnicy musieli walczyć w kwalifikacjach. Zgodnie z ich wynikami reprezentacja Polski może wystawić cztery kobiety i jednego mężczyznę. Kto może znaleźć się w tym składzie? Wśród pań wymieniane są Monika Hojnisz-Staręga oraz Kamila Żuk. W kadrze może znaleźć się też Grzegorz Guzik

Zakłady na olimpiadę: faworyci w biathlonie

Aby obstawiać wyniki biathlonu warto dobrze się do tego przygotować. Szczególnie jeśli chodzi o rywalizację kobiet, w której ciężko będzie wskazać jedną faworytkę. Stawka jest bardzo wyrównana, a eksperci wskazują, że szanse na najwyższe miejsce na podium ma nawet… 25 zawodniczek! Liderkami są m.in.: Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia), Tril Eckhoff, Denise Hermann, Annais Bescond, Dorothea Wierer, Marketa Davidoca czy siostry Elvira i Hanna Oeberg. Na wyróżnienie zasługują też Białorusinki: Hanna Sola i Dzinara Alimbekava.

Rywalizacja mężczyzn zapewne będzie zdominowana przez reprezentantów trzech krajów: Norwegii (Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Boe, Johannes Boe, Sturla Holm Laegreid), Szwecji (Sebastian Samuelsson, Martin Ponsluoma) i Francji (Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Simon Dsethieux, Faben Claude). Eksperci i typerzy wskazują, że to właśnie pomiędzy nimi rozstrzygnie się rywalizacja o miejsca na podium. Szansę na konkurowanie z nimi ma też jeszcze jeden zawodnik – Rosjanin Eduard Latypow.

Biathlon – Igrzyska Olimpijskie 2018

Podczas ostatniej olimpiady w Pjongczangu po medale sięgnęli reprezentanci dziesięciu krajów. Najwięcej trafiło do Niemców (Arnd Peiffer – sprint, Laura Dahlmeier – sprint, bieg pościgowy) i Francuzów (Martin Fourcade – bieg pościgowy i masowy, Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux, Martin Fourcade – sztafeta mieszana).

Złote medale wygrali również: Johannes Thingnes Boe, Hanna Oeberg (bieg indywidualny), Anastasija Kuźmina (bieg pościgowy), Peppe Femling, Jasper Nelin, Sebastian Samuelsson, Fredrik Lindstroem (sztafeta mieszana), Nadieżda Skardino, Iryna Kryuko, Dzinara Alimbiekawa, Darja Domraczewa (sztafeta kobieca).

Biathlon terminarz. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

Biathloniści swoją rywalizację rozpoczną już dzień po ceremonii otwarcia. Przez 10 dni będą walczyli w różnych kategoriach. Ostatnich mistrzów poznamy 19 lutego. Przez cały ten czas postawisz swoje zakłady na olimpiadę w LV BET!

 • 5 lutego, godz. 10 – Sztafeta mieszana 2×6 km + 2×7,5 km
 • 7 lutego, godz. 10 – Bieg indywidualny kobiet na 15 km
 • 8 lutego, godz. 9:30 – Bieg indywidualny mężczyzn na 20 km
 • 11 lutego, godz. 10 – Sprint kobiet na 7,5 km
 • 12 lutego, godz. 10 – Sprint mężczyzn na 10 km
 • 13 lutego, godz. 10 – Bieg pościgowy kobiet na 10 km
 • 13 lutego, godz. 11:45 – Bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 km (godz. 11:45)
 • 15 lutego, godz. 10 – Sztafeta mężczyzn 4×7,5 km
 • 16 lutego, godz. 8:45 – Sztafeta kobiet 4×6 km
 • 18 lutego, godz. 10 – Bieg masowy kobiet na 12,5 km
 • 19 lutego, godz. 10 – Bieg masowy mężczyzn na 15 km

Igrzyska olimpijskie: zakłady bukmacherskie w LV BET

Olimpiada LV BET – pod tym hasłem znajdziesz najlepsze możliwości typowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W serwisie i w aplikacji mobilnej postawisz swoje olimpiada typy na wszystkie dyscypliny, w których będą walczyli sportowcy, w tym na biathlon. Przeprowadź swoją analizę bukmacherską i wskaż zwycięzców. Postaw kupon na biathlon w LV BET i ciesz się wygraną! Jesteś gotowy na tę rywalizację?