Dowiedz się więcej o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Dowiedz się więcej o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022

Cały sportowy świat czeka na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022. Do rodziny dyscyplin dołączy w tym roku siedem nowych konkurencji. Wydaje się, że tylko część z nich ma szansę na pozostanie w kalendarzu w kolejnych latach, a niektóre są tylko olimpijską ciekawostką. Poznaj najważniejsze informacje o nowych dyscyplinach, a obstawianie olimpiady nie będzie miało przed Tobą tajemnic!

Typowanie olimpiady jest bardzo emocjonujące. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 masz więcej możliwości stawiania kuponów bukmacherskich. W sumie sportowcy w Pekinie wystartują w 15 dyscyplinach: biathlon, bobsleje, curling, hokej na lodzie, saneczkowo, łyżwiarstwo figurowe, short track, speed skating, narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie, freestyle, kombinacja norweska, skoki narciarskie oraz snowboard. Przyłącz się do tej rywalizacji!

Skoki narciarskie – drużyny mieszane

To zdecydowanie konkurencja, która jest ciekawostką tegorocznej olimpiady. Do tej pory drużyny mieszane już występowały w międzynarodowych rozgrywkach, a dokładniej w Pucharze Świata. Było to jednak tylko dwa razy w historii, w sezonie 2012/13 i 2013/14. Od 2013 r. drużyny damsko-męskie regularnie rywalizują natomiast w ramach mistrzostw świata. Pierwszą edycję zdominowali Japończycy, zaś kolejne – Niemcy. Najwyższe miejsce na podium przypadało też reprezentantom Norwegii i Austrii. W turnieju nie zabrakło też Polaków w składzie Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel, Kamil Stoch. Skład ten zajął 6. miejsce, najwyższe w historii.

Short Track – sztafety mieszane

Od sezonu 2018/2019 konkurencja ta rozgrywana jest w ramach Pucharu Świata. To ciekawy wybór dla typerów, bo nie ma w niej wyraźnych faworytów. Wyścig jest bardzo widowiskowy; sztafeta ma do pokonania zaledwie 2000 m). Kim są pretendenci do medali? Wśród nich znajdują się Rosjanie, Chińczycy, Koreańczycy, Kanadyjczycy i Holendrzy. Eksperci wskazują, że – co prawda mniejsze – szanse medalowe mają też reprezentacje Węgier i Japonii. Polacy raczej są bez szans na znalezienie się na podium.

Snowboard Cross – drużyny mieszane

To bardzo widowiskowa konkurencja, która polega na zjeździe po torze z przeszkodami. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który najszybciej zjawi się na mecie. Mimo tego, że do igrzysk zostało niewiele czasu, trudno jest wskazywać faworyta. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ograniczoną liczbę zawodów w tej konkurencji. W 2019 r. odbyły się ostatnie mistrzostwa świata, w których wygrali Amerykanie: Mick Dierdorff i Lindsey Jacobellis. Dobre występy zaliczyli też reprezentanci Włoch (Omar Visintin i Machela Moioli, którzy zdobyli srebro) oraz Niemcy (Paul Berg i Hanna Ihedioha).

Narciarstwo dowolne. Drużyny mieszane w skokach akrobatycznych

To dyscyplina, w której można wskazać jednego faworyta – to Rosyjska Federacja Narciarska. Swoją dominację udowodnili podczas mistrzostw świata w Kazachstanie. Jej reprezentanci zajęli nie tylko medalowe miejsca w rywalizacji indywidualnej, ale też w drużynowej. Tytułu sprzed dwóch lat bronili Szwajcarzy, ale im się nie udało i zajęli drugie miejsce. Zawody były bardzo wyrównane, a zwycięzca wyłoniony został w ostatniej rundzie. Najniższe miejsce na podium przypadło reprezentantom Stanów Zjednoczonych. Kto wygrał w Rosyjskiej Federacji Narciarskiej? W skład reprezentacji weszli Ljubow Nikitina, Paweł Krotow i Maksim Burow).

Eksperci wskazują, że w rywalizacji liczyć się będą również drużyny z Białorusi, Australii, Kanady i Kazachstanu.

Bobsleje – jedynki kobiet

Do tej pory kobiety jeździły jedynie w duetach, ale w Pekinie po raz pierwszy będą rywalizowały również w pojedynkę. Podczas ubiegłorocznego Pucharu Świata również rozegrano zawody w monobobach. Na starcie można liczyć na maksymalnie kilkanaście zawodniczek. Wśród tych najlepszych eksperci wskazują Carrie Russell (Jamajka), Marinę Silvę Tuono (Brazylia), Breeanę Walker (Australia), Melissę Lotholz (Kanada) czy Nadieżdę Sergiejewę (Rosja).

Narciarstwo dowolne – big air kobiet i mężczyzn

Można spodziewać się, że rywalizację w tej konkurencji będą śledzili nie tylko jej fani. Jest ona niezwykle widowiskowa – narciarze wyskakują ze skoczni wykonując w powietrzu różne tricki. Podczas oceny pod uwagę bierze się m.in. stopień trudności, jakość wykonania i lądowanie. W sezonie 2020/2021 były rozegrane zawody w tej konkurencji. Wygrali je Birk Ruud (Norwegia) i Giulia Tanno (Szwajcaria). Eksperci wskazują, że nie są oni jednak jedynymi pretendentami do olimpijskiego złota. Stawiając typy bukmacherskie na olimpiadę pod uwagę warto wziąć również Amerykanów i Kanadyjczyków, a wśród nich szczególnie Alexandra Halla i Teala Harle’ma. Wśród kobiet najlepsze są m.in. Tess Ledeux (Francja), Mathilde Gremaud (Szwajcaria), Johanne Killi (Norwegia) czy Julia Krass (Stany Zjedoczone).

Obstawianie olimpiady Pekin 2022 w LV BET

Na wszystkie dyscypliny rozgrywane podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie będziesz mógł postawić swoje typy bukmacherskie. Olimpiada to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie sportowe na świecie i nie może ujść uwadze żadnego profesjonalnego typera. Sprawdź ostatnie wyniki, przeprowadź własną analizę bukmacherską i przekonaj się, jak łatwe jest obstawianie olimpiady! Swoje kupony postawisz w LV BET i będziesz cieszył się wygraną!