KSW 85

KSW 85

Dwie walki o pas, ale też inne wyjątkowe starcia. Tak zapowiada się kolejna gala najlepszej polskiej organizacji MMA! Poznaj kartę walk KSW 85 i postaw swoje typy bukmacherskie na to wydarzenie w LV BET.

Najważniejsze informacje o gali KSW 85

KSW 85 po raz drugi w historii odbędzie się w Nowym Sączu. Walki w oktagonie zaplanowano w dniu 19 sierpnia 2023 r. Fighterska klatka stanie w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Miejsce nieprzypadkowe, bo – podobnie jak podczas pierwszego eventu w tym miejscu – głównym bohaterem gali będzie Robert Ruchała (9-0, 1 KO, 3 Sub). Polak dzierżącym pas tymczasowy wagi piórkowej zmierzy się z podwójnym mistrzem KSW, Salahdine Parnasse (17-1, 2 KO, 7 Sub). W karcie walk KSW 85 znajduje się też druga walka mistrzowska, tym razem w kategorii półciężkiej. Panujący mistrz, Ibragim Chuzigaev, podejdzie do drugiej obrony tytułu. Jego przeciwnikiem będzie numer trzy w rankingu, niepokonany Bohdan Gnidko.

Kto weźmie udział w gali KSW 85?

Salahdine Parnasse – zawodnik, który zdobył ostatnio tytuł mistrzowski wagi lekkiej na najbliższej gali KSW wróci do wagi piórkowej i podejdzie do trzeciej obrony pasa tej kategorii. Francuz dzierży go od 2019 r., gdy pokonał przed czasem Romana Szymańskiego. Po kilku miesiącach obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem, a w 2021 r. utracił pas na rzecz Daniela Torresa. Po kolejnych kilku miesiącach zrewanżował się Torresowi na gali KSW 65. Obronił też pas walcząc z Danielem Rutkowskim i przeniósł się do wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pokonał Sebastiana Rajewskiego, dzięki czemu w jego ręce trafił tymczasowy tytuł. W czerwcu 2023 r. planowana była unifikacja z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką jego rywal musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Obecnie Francuz jest pełnoprawnym mistrzem dwóch kategorii wagowych. Podczas KSW 85 stanie do rywalizacji w obronie tytułu kategorii piórkowej.

Jego rywalem będzie Robert Ruchała. Polak po raz drugi w karierze będzie miał okazję walczyć w swoim rodzinnym mieście. We wcześniejszym pojedynku stoczonym z Nowym Sączu zawodnik Grapplingu Kraków pokonał bardzo doświadczonego Damiana Stasiaka. Walka ta została wybrana najlepszym pojedynkiem gali KSW 75, a przede wszystkim otworzyła Ruchale drzwi do starcia o pas. Do tej walki doszło w marcu 2023 r. Do oktagonu wszedł też Lom-Alim Eskievem. Polak pokonał go na mistrzowskim dystansie i zdobył tymczasowy pas wagi piórkowej. Wysoki poziom sportowy i świetne widowisko zostało okrzyknięte najlepszym pojedynkiem wieczoru. Robert Ruchała do dziś pozostaje niepokonany. 25-latek zwyciężył w dziewięciu pojedynkach, z czego sześć z nich stoczył w organizacji KSW.

Kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy podczas zbliżającej się gali KSW 85 będzie Patryk Surdyn. Zawodnik ten ma za sobą pięć pojedynków w KSW. Po raz ostatni walczył na gali XTB KSW 81 z Werllesonem Martinsem. Musiał uznać jego wyższość w klatce. Przerwał tym samym passę dwóch zwycięstw z rzędu. Przed KSW Patryk Surdyn był reprezentantem Fight Club Łomża. Ma też na koncie tytuł mistrzowski Armia Fight Night. Fighter stoczył do tej pory dziesięć zawodowych pojedynków, z których siedem wygrał. W najbliższym starciu spotka się z Kamilem Szkaradkiem. Zawodnik ten zadebiutował w KSW w październiku 2022 r. W okrągłej klatce wystąpił z Davidem Martinikiem, którego pokonał na pełnym dystansie. W marcu tego roku poddał Patryka Chrobaka. Szkaradek ma duże doświadczenie w konfrontacjach amatorskich i półzawodowych. Przed przejściem na zawodowstwo reprezentował klub Grappling Kraków.

W kolejnej walce zobaczymy Patryka Kaczmarczyka i Daniela Tărchilă. Pierwszy z nich wchodząc do KSW miał na swoim koncie same wygrane i pas mistrzowski organizacji Armia Fight Night. Zdobył też statuetkę Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku”. W okrągłej klatce pokonał Michała Sobiecha, Michała Domina i Pascala Hintzena/ Przegrał pojedynki z Robertem Ruchałą i Dawidem Śmiełowskim. Jego rywal, zaledwie dziewiętnastolatek, zadebiutował w zawodowym MMA w 2021 r. Ma na koncie siedem stoczonych pojedynków, z czego sześć wygrał. W KSW zadebiutował w marcu 2023 r. pokonując Wojciecha Kazieczkę. Ma na koncie cztery wygrane z rzędu: dwa przez nokaut i dwa przez poddanie. W zawodowstwie Daniel Tarchila występował wcześniej w Mołdawii, Bułgarii, Rumunii i Serbii.

Walka, której nie możesz przegapić, to również Ibragim Chuzigaev vs. Bohdan Gnidko. Ibragim Chuzigaev zadebiutował w KSW w styczniu 2022 r. Podczas gali KSW 66 rywalizował z Tomaszem Narkunem, mistrzem wagi półciężkiej. W pięciorundowym pojedynku odebrał tytuł najdłużej panującemu czempionowi w historii tej kategorii wagowej. Na gali XTB KSW 77 podszedł do pierwszej obrony pasa i pokonał Ivana Erslana. Oba te starcia z udziałem Ibragima zostały wybrane najlepszymi walkami wieczoru. 31-latek jest niepokonany od 2017 r. Ma na koncie ośmiem wygranych z rzędu. Na gali KSW 85 zmierzy się z ukraińcem Bohdanem Gnidko. Zawodnik ten zadebiutował w okrągłej klatce niedawno, bo podczas gali KSW 73. Pokonał Damiana Piwowarczyka już w piątej sekundzie starcia i tym samym zanotował najszybszy nokaut w historii polskiej organizacji MMA. Podczas gali XTB KSW 77 Ukrainiec znokautował niepokonanego Madalina Pirvulesca. Pokonał go już w pierwszej minucie pojedynku. W trzecim występie zaś uległ mu Rafał Kijańczuk. Gnidka zaliczył dziesięć zwycięstw przed czasem, sześć razy nokautował, a cztery razy poddawał swoich przeciwników. Ciekawostką jest, że wszystkie walki wygrał już w pierwszej rundzie.

Karta walk KSW 85

Poznaj wyjątkową kartę walk zbliżającej się rywalizacji fighterów MMA, a nie ominie Cię żaden ważny pojedynek!

XTB KSW 85 karta walk

Walka wieczoru: walka o pas kategorii piórkowej | Main event: KSW Featherweight Championship Bout

65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse #C (17-1, 2 KO, 7 Sub) vs Robert Ruchała #IC (9-0, 1 KO, 3 Sub)

Walka o pas wagi półciężkiej | Light Heavyweight Championship Bout

93 kg/205 lb: Ibragim Chuzhigaev #C (17-5, 8 KO, 2 Sub) vs Bohdan Gnidko #3 (10-0, 6 KO, 4 Sub)

Karta główna | Main card

65,8 kg/145 lb: Patryk Kaczmarczyk #7 (9-2, 3 KO, 2 Sub) vs Daniel Tărchilă (6-1, 2 KO, 2 Sub)

77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak #5 (10-6-1, 3 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak #8 (12-4, 5 KO, 6 Sub)

61,2 kg/135 lb: Patryk Surdyn #6 (7-3, 1 KO, 2 Sub) vs Kamil Szkaradek #7 (4-0, 1 KO, 1 Sub)

Gdzie można obejrzeć galę KSW 85?

Jedyny legalny stream online imprez organizowanych przez KSW dostępny będzie na platformie Viaplay. Dostęp do niego kosztuje 55 złotych.

Typowanie zwycięzcy gali KSW 85

Nie tylko zwycięzca walki wieczoru, ale też pozostałych pojedynków – to najpopularniejsze zakłady, z których korzystają typerzy. Przed postawieniem pewnych typów warto sprawdzić jak najwięcej dostępnych informacji o zawodnikach, ale też obejrzeć ich wcześniejsze występy. Dzięki temu poznasz styl walki, ale też słabe strony fighterów. Nie zapomnij też o typach ekspertów i innych graczy – te informacje ułatwią Ci postawienie pewnych typów bukmacherskich na MMA w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na galę KSW 85

Każda gala organizowana przez najlepszą polską organizację fighterską to wielkie wydarzenie. Możesz je nie tylko śledzić dzięki transmisji, ale też typować w LV BET. Swoje kupony postawisz w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz dostępną ofertę, postawisz swoje typy na MMA i wygrasz w LV BET!