Jakie są szanse Polaków na Mistrzostwach Europy w siatkówce?

Jakie są szanse Polaków na Mistrzostwach Europy w siatkówce?

We wrześniu po raz 32 w historii rozegrane będą Mistrzostwa Europy w siatkówce EuroVolley 2021. Nasza drużyna będzie miała szansę na zdobycie kolejnego krążka. Złotego? Być może, bo możliwości na zwycięstwo podopieczni Vitala Heynena niewątpliwie mają. Do tej pory jednak udało się im zdobyć złoto tylko raz. Jak wyglądają szanse Polaków w tegorocznych mistrzostwach? Siatkówka LV BET to jedna z pozycji w ofercie legalnego bukmachera.

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn organizowane są co dwa lata przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej. Polacy brali w nich udział 26 razy (na 31 finałów). W tym czasie wywalczyli jeden złoty medal (2009 r. w Izmirze), pięć srebrnych (1975 r., 1977 r., 1979 r., 1981 r., 1983 r.) i trzy brązowe (1967 r., 2011 r., 2019 r.) Tegoroczny turniej odbędzie się w dn. 1-9 września 2021 r.

Polacy w historii EuroVolley

Nasz kraj będzie organizatorem rozgrywek po raz trzeci w historii. Po raz pierwszy Polska była współgospodarzem w 2013 r. Czempionat organizowała również Dania. Cztery lata później najlepsi siatkarze Starego Kontynentu znów wrócili do Polski, która tym razem była samodzielnym organizatorem turnieju o nazwie LOTTO EuroVolley Polska 2017. Tym razem, z Finlandią, Estonią i Czechami, znów będzie gościła turniej. W Polsce rozegranych będzie najwięcej, bo 25 meczów, w tym półfinał i finał.

Reprezentacja Polski ma pewny udział w imprezie jako organizator, a i tak mieliby pewny awans, bo w 2019 r. zajęli trzecie miejsce na podium. Awans z uwagi na osiągi przypadł też Serbii (złoci medaliści ME z 2019 r.), Ukraina (7. miejsce na ME 2019 r.) i Belgia (9. miejsce na ME 2019 r.)

Terminarz meczów grupowych Polaków:

  • 2 września 20:30 Polska – Portugalia
  • 4 września 20:30 Serbia – Polska
  • 5 września 20:30 Grecja – Polska
  • 6 września 20:30 Polska – Belgia
  • 8 września 20:30 Polska – Ukraina

Skład reprezentacji Polski na ME siatkówka

Już wiadomo, że podczas europejskiego turnieju na boisko wyjdzie podobny skład do tego, który walczył podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Eksperci wskazują, że Vital Heynen da zawodnikom szansę na rehabilitację. W lipcu w kadrze znaleźli się:

  • atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
  • środkowi: Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek
  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  • przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • libero: Paweł Zatorski.

We wrześniowych rozgrywkach dołączy do nich trzech zawodników: środkowy Norbert Huber, przyjmujący Tomasz Fornal i libero Damian Wojtaszek.

Szanse Polaków podczas Mistrzostw Świata w siatkówce 2021

Polacy mieli szczęście podczas losowania grup. Trafili na teoretycznie słabą grupę, której uczestnicy nie należą do europejskiej czołówki. Biało-czerwoni zagrają z Ukrainą, Belgią, Grecją, Portugalią. Jedynym silnym przeciwnikiem będą Serbowie.

Szans na awans, a nawet na zwycięstwo w mistrzostwach, nie ma jednak wypatrywać w słabych przeciwnikach, a jedynie w jakości naszej reprezentacji. A te są wielkie. Po laniu w Tokio i łzach na boisku zawodnicy będą chcieli zapewne pokazać swoją klasę. Bartosz Kurek czy

Wilfredo Leon to obecnie jedni z najlepszych zawodników na świecie. Przy wsparciu reszty drużyny mają szansę na złoto. W końcu Biało-czerwoni są mistrzami świata. Eksperci wskazują naszą reprezentację jako faworyta mistrzostw.

A kto może być niebezpieczny? Wśród czarnych koni turnieju wymieniane są takie państwa jak Czechy, Belgia i Włochy.

Analizy i typy bukmacherskie na Polaków podczas Mistrzostw Europy w siatkówce

Dokładna analiza możliwości siatkarzy to tylko część informacji, która jest niezbędna do postawienia pewnych typów bukmacherskich. Pod uwagę trzeba wziąć również inne okoliczności, jak kontuzje w zespole, nastawienie czy zmęczenie. Dzięki własnym analizom i sprawdzeniu typów ekspertów możesz śmiało postawić swój kupon na Polaków na ME 2021. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności możesz skorzystać z darmowych typów oraz analiz innych typerów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „siatkówka typy”, a na pewno znajdziesz wiele podpowiedzi.

Zakłady bukmacherskie na Polaków podczas Mistrzostw Europy w siatkówce

W serwisie bukmacherskich LV BET znajdziesz szerokie możliwości typowania europejskiego turnieju, w tym meczów, w których wezmą udział Polacy. Siatkówka to dyscyplina, która pozwala na udostępnienie wielu ciekawych rynków bukmacherskich, a LV BET dorzuca do tego atrakcyjne kursy. Zwycięstwo w secie lub meczu, wyjście z grupy, wskazanie mistrza, dokładnej liczby zdobytych punktów w meczu czy secie – to tylko niewielka część z zakładów bukmacherskich, które mogą znaleźć się na Twoim kuponie.