Grand Prix Niemiec na żużlu

Grand Prix Niemiec na żużlu

Po rywalizacji żużlowców na PGE Narodowym (13 maja 2023 r.) cykl Grand Prix przeniesie się do niemieckiego Teterowa. „Dzika karta” trafiła do Dominika Kubera. Kolejnym wyścigiem będzie zaś GP Czech w Pradze (3 czerwca 2023 r.) Liderem we wszystkich tych zawodach jest zwycięzca chorwackiego etapu w Gorican i broniący mistrzowskiego tytułu Bartosz Zmarzlik. Kto ma szanse na zwycięstwo w GP Niemiec? Obstawiaj żużel w zakładach bukmacherskich LV BET!  

Najważniejsze informacje o Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie

Obecnym liderem cyklu jest Bartosz Zmarzlik (20 pkt.) Na podium znajdują się też Robert Lambert (18 pkt.) i Fredrik Lindgren (16 pkt.) W rywalizacji udział biorą też Patryk Dudek (11. miejsce, 6 pkt.) oraz Maciej Janowski (14. miejsce, 3 pkt.)

Grand Prix Niemiec to kolejne zawody z cyklu żużlowego Grand Prix. Są one organizowane od 1995 r. Do tej pory rozgrywane były na niewielkich stadionach w Pocking, Abensbergu i Landshut. Od 2001 r. zaś sportowcy walczą na większych obiektach. Jednym z nich był w 2001 r. stadion lekkoatletyczny w Berlinie. Na torze czasowym w tym miejscu wygrał Polak Tomasz Gollob.

W 2016 Grand Prix Niemiec na żużlu powróciło do kalendarza GP w miejsce Grand Prix Finlandii. Żużlowcy rozpoczęli zmagania na torze żużlowym Bergring Arena w Teterow.

Warto pamiętać, że w Niemczech od klasycznego żużla popularniejsze są jego dwie odmiany: żużel na torach długich i na torach trawiastych.

Gdzie odbędzie się Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie?

Bergning Arena w Teterow ma długość 314 m. Rekordzistą tego miejsca jest Tyron Proctor, który 22 maja 2010 r. przejechał go z prędkością 59,75 s.

Jakiś czas temu okazało się, że miejsce to jeszcze może ulec zmianie. Mówi się, że tamtejszy tor nie gwarantuje bezpieczeństwa ścigającym się zawodnikom, bo jego stan jest fatalny. Na warunki w Teterow zawodnicy narzekali już w zeszłym roku. Nawierzchnia zaczęła się rozpadać już na treningu. Nieoficjalnie mówi się nawet, że w ostatnim czasie odeszło z klubu wielu działaczy, właśnie z uwagi na stan obiektu. Jego jakość nie tylko nie pozwala na rywalizację, ale przede wszystkim na zachowanie bezpieczeństwa zawodnikom. Czy na pewno rozegrana zostanie tam jedna z rund GP? Na razie innej decyzji nie ma. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli konieczna będzie zmiana lokalizacji zawody przeniesione zostaną do bawarskiego Pocking. Żużlowcy występowali w tym miejscu dwukrotnie.

Harmonogram Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie

Weekend pełen emocji – na takie emocje mogą liczyć fani żużla w Niemczech! Dokładny terminarz będzie udostępniony przed imprezą.

Pierwszy wyścig w Teterowie odbędzie się 10 czerwca 2023 r. Początek o godz. 19.04.

Uczestnicy Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie

Organizatorzy GP Niemiec poinformowali już, do kogo trafi „dzika karta” na udział w czwartych zawodach w ramach indywidualnych mistrzostw świata w Teterowie w Niemczech. Podobnie jak przed rokiem trafiła ona do Kaia Huckenberga. Będzie to czwarty występ 30-latka w GP w tym miejscu. Najlepszy wynik na Bergring Arenie osiągnął w czerwcu 2022 r. Zdobył siedem punktów i zajął 10. miejsce. Tylko dwa punkty dzieliły go od półfinału.

Rezerwowymi zawodnikami Huckenbecka zostali zaś Norick Bloedorn i Michael Haertel, który przed rokiem walczył w Speedway of Nations.

Speedway Grand Prix 2023 klasyfikacja generalna:

 1. Bartosz Zmarzlik – 20 punktów
 2. Robert Lambert – 18
 3. Fredrik Lindgren – 16
 4. Jason Doyle – 14
 5. Tai Woffinden – 12
 6. Mikkel Michelsen – 11
 7. Dan Bewley – 10
 8. Martin Vaculik – 9
 9. Max Fricke – 8
 10. Jack Holder – 7
 11. Patryk Dudek – 6
 12. Anders Thomsen – 5
 13. Leon Madsen – 4
 14. Maciej Janowski – 3
 15. Kim Nilsson – 2
 16. Matej Zagar – 1

Faworyci Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie

Wskazując faworytów każdego wyścigu warto poznać zwycięzców poprzednich edycji zawodów. Podium zdominowali Polacy. W 2019 r. zwyciężył Maciej Janowski, a w 2022 r. – Patryk Dudek. Na drugim miejscu obu edycji stanął Bartosz Zmarzlik, zaś trzecie miejsce zajmowali Matej Zagar i Fredrik Lindgren.

Wyniki wcześniejszych rywalizacji pokazują, że Mistrz świata 2022 Bartosz Zmarzlik nie tylko zna niemiecki tor i dobrze sobie na nim radzi, ale też będzie miał motywację do sięgnięcia po swoje pierwsze złoto w tym miejscu. Pierwsze występy w tym sezonie, które miały miejsce w Gorican w Chorwacji, udowadniają jego mistrzowską formę. Po pierwszym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Świata zajął czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej. Eksperci podkreślają, że ma spore szanse na końcowy sukces. Pozostałe miejsca w czołówce “generalki” również nie przyniosły większych niespodzianek. Drugie miejsce Roberta Lamberta czy trzecie Fredrika Lindgrena zasługują na wysokie miejsca, ale też dobre notowania takich zawodników jak Jason Doyle, Tai Woffinden czy Mikkel Michelsen nie powinny nikogo dziwić.

Obstawianie Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie w LV BET

Żużlowe GP Teterow Niemcy to kolejna okazja do obstawiania tego sportu w LV BET! Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci zminimalizować ryzyko, a co za tym idzie postawić wyłącznie pewne typy bukmacherskie. W światowym żużlu obecnie jest dość klarowna sytuacja, a najważniejszym czynnikiem, który może wpłynąć na niespodziewany wynik w rywalizacji, są kontuzje zawodników. To powód, dla którego warto śledzić rozgrywki na bieżąco i obstawiać wszystkie zawody odbywające się w ramach cyklu Speedway Grand Prix.

Typy i zakłady bukmacherskie na Grand Prix Niemiec na żużlu w Teterowie w LV BET

Zwycięzca zawodów, najlepszy zawodnik w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix, ale też najszybszy żużlowiec na pierwszym okrążeniu czy na drugim okrążeniu – to tylko niektóre z możliwości obstawiania żużla w LV BET! Możesz też skupić się na obstawianiu występów poszczególnych zawodników. Patryk Dudek, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik czy Robert Lambert to zawodnicy, których karierze warto się przyjrzeć i wygrywać razem z nimi. Legalny bukmacher przygotował specjalną ofertę na wszystkie zawody Speedway GP i systematycznie udostępnia ją w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Możesz też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym będziesz miał szansę na dłuższą zabawę i wyższe wygrane. Obstawiaj Poznaj dostępne rynki, sprawdź kursy i postaw swoje typy bukmacherskie na zawody w niemieckim Teterow w LV BET!