Grand Prix 2021 – Wrocław

Grand Prix 2021 – Wrocław

27. sezon żużlowy o medale w formule Grand Prix nie jest szczęśliwy ani dla zawodników, ani dla fanów. Najwięcej słyszymy o… anulowaniu rozgrywek. Na tę chwilę dość pewnym jest Grand Prix 2021 we Wrocławiu. Jak mogą wyglądać te zawody? Przygotowaliśmy podpowiedź, która przyda się każdemu typerowi w zakładach bukmacherskich LV BET. Znajdź interesujące Cię rynki i obstawiaj Grand Prix Wrocław 2021!

Sezon Speedway Grand Prix 2021 miał rozpocząć się 24 kwietnia we włoskim Terenzano, a zakończyć 2 października w Toruniu. Inauguracja na Stadionie Olimpia została jednak odwołana. Zaraz po tej decyzji ogłoszono też kolejne – nie odbyła się zaplanowana na 22 maja rywalizacja w Teterow w Niemczech oraz odwołano Grand Prix Wielkiej Brytanii planowane na 17 lipca w Cardiff. Impreza w Warszawie najpierw została przełożona, ale ostatecznie również ją odwołano. Grand Prix we Wrocławiu na razie jest planowane zgodnie z harmonogramem.

Terminarz Speedway Grand Prix 2021

Harmonogram meczy żużlowych w ramach światowej rywalizacji wciąż się zmienia. Obecnie tylko część z zaplanowanych rozgrywek jest jeszcze w kalendarzu żużlowców. Na 11 zawodów nie odwołano terminów 7 z nich, w tym Speedway Grand Prix Wrocław.

 • 16-17 lipca – GP Czech w Pradze (przełożony z 5 czerwca i podzielone starty na dwa dni)
 • 19 czerwca – przeniesione; miejsce i data nie jest jeszcze znana
 • 31 lipca – GP Polski we Wrocławiu
 • 14 sierpnia – GP Szwecji w Malilli
 • 28 sierpnia – GP Rosji w Togliatti
 • 11 września – GP Danii w Vojens
 • 2 października – GP Polski w Toruniu.

Zawodnicy Grand Prix Wrocław

Podczas każdych zawodów z cyklu GP startuje 15 stały zawodników. W tym roku otwiera ją Bartosz Zmarzlik. 25-latek już raz obronił mistrzowski tytuł. Eksperci wskazują, że również w tym roku ma szansę na wygraną. Oczywiście, o ile sezon się odbędzie i pandemia oraz kontuzje go nie wykluczą z walki o najwyższe miejsce na podium. Nie ma co się dziwić, że Polak szczególnie dobrze będzie chciał się pokazać we Wrocławiu – po odwołaniu GP w Warszawie będzie to pierwszy występ żużlowców w Polsce i szansa na sprostanie oczekiwaniom fanów.

Lista stałych zawodników GP 2021:

 1. Bartosz Zmarzlik (mistrz świata 2020)
 2. Tai Woffinden (wicemistrz świata 2020)
 3. Fredrik Lindgren
 4. Maciej Janowski
 5. Leon Madsen
 6. Jason Doyle
 7. Artiom Łaguta
 8. Emil Sujfudinow
 9. Martin Vaculik
 10. Max Fricke
 11. Matej Zagar
 12. Andres Thomsen
 13. Oliver Berntzon
 14. Krzysztof Kasprzak
 15. Robert Lambert (mistrz Europy 2020)

Na liście rezerwowych znalazło się kolejnych siedmiu zawodników. Otwiera ją Aleksandr Loktaev (Ukraina). Poza nim szansę na występ mają również: Jaimon Lidsey (Australia), Dominik Kubera (Polska), Olegs Mihailovs (Łotwa), Dan Bewley (Wielka Brytania), Lukas Fienhage (Niemcy) i Jan Kvech (Czechy). Kto zwycięży podczas Speedway Grand Prix we Wrocławiu?

Zakłady bukmacherskie na żużel w LV BET

Wszystkie mecze z cyklu Grand Prix Wrocław możesz typować w zakładach bukmacherskich LV BET. Legalny bukmacher oferuje szeroki wybór rynków. W jego serwisie znajdziesz możliwość typowania zarówno ogólnych zakładów, jak wskazanie zwycięzcy zawodów, ale też wiele szczegółowych. 1×2, handicap, under/over – to tylko niektóre z nich. Żużel, tak jak każdy sport, jest nieprzewidywalny. Szczegółowa analiza i śledzenie na bieżąco rozgrywek na pewno ułatwi obstawienie tego wydarzenia. To, który rynek wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie! Dołącz do gry i stawiaj swoje kupony bukmacherskie na Speedway Grand Prix Wrocław.