Grand Prix 2021 – Toruń (Polska)

Grand Prix 2021 – Toruń (Polska)

Wszystkie rozgrywki sportowe na świecie zmagają się z problemami w organizacji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku żużla. Ale tu z kolei polscy kibice mają powód do radości, bo w naszym kraju odbędzie więcej turniejów niż początkowo planowano. Cykl Grand Prix 2021 zakończy się w Toruniu i to nie jedną rundą, a dwoma. Wydarzenie zaplanowano na 1 i 2 października 2021 r. A jeszcze przed zawodami możesz typować wyniki wyścigów w serwisie internetowym bukmachera LV BET.

Pandemia koronawirusa wciąż wymusza zmiany w kalendarzu Speedway Grand Prix 2021, w wymuszając m.in. podwójne rundy. Najpierw ogłoszono taką zmianę z Grand Prix w Lublinie, później również z Toruniem. Dwie rundy odbędą się na Motoarenie im. Mariana Rosego. To właśnie tam poznamy kolejnego mistrza świata. Tytułu bronić będzie Polak Bartosz Zmarzlik, którzy również zmierzy się z innymi zawodnikami podczas Grand Prix Danii.

Speedway Grand Prix 2021

Tegoroczne rozgrywki żużlowe to aż 11 turniejów. Cykl żużel Grand Prix rozpocznie się 16 i 17 lipca w Pradze. Po krótkiej przerwie zawodnicy wrócą na tor we Wrocławiu 30 i 31 lipca. Na zakończenie zmagań najlepsi żużlowcy świata znów wrócą do Polski, tym razem do Torunia. To właśnie ta zakończy się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Terminarz Grand Prix Żużel 2021

 • I runda – 16 lipca (Praga)
 • II runda – 17 lipca (Praga)
 • III runda – 30 lipca (Wrocław)
 • IV runda – 31 lipca (Wrocław)
 • V runda – 6 sierpnia (Lublin)
 • VI runda – 7 sierpnia (Lublin)
 • VII runda – 14 sierpnia (Malilla)
 • VIII runda – 28 sierpnia (Togliatti)
 • IX runda – 11 września (Vojens)
 • X runda – 1 października (Toruń)
 • XI runda – 2 października (Toruń)

Grand Prix Toruń 2021

Radości z organizacji dwóch rund cyklu nie kryją władze Torunia. To też dobra informacja dla naszych żużlowców, którzy powalczą przez własną publicznością i z nią będą świętować triumf. A to zdecydowanie dodaje siły zawodnikom.

W Toruniu trofeum dla żużlowego mistrza świata do tej pory było wręczane sześciokrotnie. W poprzednim cyklu również rozegrane były tu dwie rundy. Prezydent miasta już zapowiedział, że władze zadbają o bezpieczeństwo zarówno zawodników, jak i kibiców. Jeśli nic się nie zmieni ci drudzy będą mogli zasiąść na toruńskich trybunach.

Zawodnicy podczas Grand Prix 2021 w Toruniu

Do tegorocznych rozgrywek SGP zakwalifikowało się 3 Polaków, po dwóch Szwedów, Brytyjczyków, Duńczyków, Rosjan, Australijczyków i po jednym reprezentancie ze Słowacji i ze Słowenii. Niektórzy z zawodników brali udział w tegorocznej edycji Speedway of Nations. Przed każdym turniejem organizator będzie przydzielał też dziką kartę.

Żużlowcy, którzy wystąpią podczas Grand Prix 2021:

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 4. Maciej Janowski (Polska)
 5. Leon Madsen (Dania)
 6. Jason Doyle (Australia)
 7. Artiom Łaguta (Rosja)
 8. Emil Sajfutdinow (Rosja)
 9. Martin Vaculik (Słowacja)
 10. Max Fricke (Australia)
 11. Matej Zagar (Słowenia)
 12. Anders Thomsen (Dania)
 13. Oliver Berntzon (Szwecja)
 14. Krzysztof Kasprzak (Polska)
 15. Robert Lambert (Wielka Brytania)

Analizy i typy bukmacherskie na Grand Prix 2021 Toruń

GP żużel już wkrótce rozpoczyna swoje rozgrywki i każdy typer może przygotować się do obstawiania tej dyscypliny sportowej. Dokładna analiza ułatwi to zadanie. Typy bukmacherskie będą pewne, tym bardziej, że toruńskie rundy zakończą tegoroczne mistrzostwa.

Zakłady bukmacherskie na Grand Prix 2021 Toruń

W serwisie bukmacherskim legalnego bukmachera LV BET znajdziesz wiele ciekawych rynków na Grand. Prix 2021, w tym na dwie rundy, które odbędą się w Toruniu. Obok możliwości wytypowania zwycięzcy całego cyklu będziesz mógł też wskazać triumfatorów poszczególnych wyścigów, czy konkretne miejsca, które zajmą wskazani zawodnicy. To, które z rynków wybierzesz, zależy tylko od Ciebie! Postaw swój kupon bukmacherski na Speedway Grand Prix 2021 i przyłącz się do wyścigu!