Gala KSW 89

Gala KSW 89

Mikołajki to czas prezentów, również dla wielbicieli KSW. To właśnie tego dnia, a dokładniej wieczoru, odbędzie się kolejna gala najlepszej polskiej organizacji. Kto weźmie w niej udział? Poznaj najważniejsze informacje o gali XTB KSW 89 i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Najważniejsze informacje o gali XTB KSW 89

6 grudnia 2023 r. w Gliwicach – to właśnie tam będzie można oglądać pojedynki organizacji KSW!

Podczas gali XTB KSW 89 dojdzie do wyjątkowego wydarzenia – pierwszej w dziejach polskiej marki superwalki o trzeci pas mistrzowski. W starciu tym udział weźmie niepokonany do tej pory w wadze półśredniej Adrian Bartosiński (13-0, 11 KO, 1 Sub) oraz czempion kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine Parnesse (18-1, 3 KO, 7 Sub).

Po raz pierwszy w historii najlepszych organizacji MMA na świecie fighter stanie przed szansą jednoczesnego panowania w trzech kategoriach wagowych! Oktagon podczas tego niecodziennego wydarzenia rozstawiony będzie w PreZero Arenie Gliwice.

Kto weźmie udział w gali KSW 89?

Obecnie znamy dwóch zawodników gliwickiej gali – to uczestnicy walki wieczoru: Adrian Bartosiński i Salahdine Parnesse.

Polak to niepokonany do tej pory mistrz wagi półśredniej KSW. Nie tylko nikt z nim nie wygrał, ale też od 2018 r. żaden zawodnik nie przetrwał z nim do ostatniej rundy. „Bartos” ma na koncie trzynaście wygranych, z których aż jedenaście zakończył przez nokaut. Siedem walk kończył w pierwszej rundzie. Do tej pory przegrali z nim m.in: Lionel Padilla, Michał Michalski, Krystian Kaszubowski, Artur Szczepaniak czy Andrzej Grzebyk. Łodzianin po raz ostatni wchodził do oktagonu w marcu 2023 r., podczas XTB KSW 81. Już w pierwszej rundzie pokonał Artura Szczepaniaka i wywalczył mistrzowski tytuł. W grudniu 2023 r. stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa.

Rywalem Adriana Bartosińskiego będzie Salahdine Parnasse. Przez ekspertów okrzyknięty został fenomenem świata MMA. Gdy rozpoczynał swoją przygodę z KSW był niepokonany. Miał na koncie osiem wygranych z rzędu. W oktagonie polskiej organizacji wygrał już z Łukaszem Rajewskim, Romanem Szymańskim i Marcinem Wrzoskiem. Wynik ten pozwolił mu na walkę o pas wagi piórkowej. Tytuł zdobył w 2019 r. pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Później obronił pas w starciu z Ivanem Buchingerem, a w 2021 r. przegrał z Danielem Torresem i utracił trofeum. W kolejnym pojedynku poddał Filipa Pejicia, a kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi i zasiał ponownie na tronie wagi piórkowej.

Po pokonaniu Daniela Rutkowskiego rozpoczął swoją przygodę w wadze lekkiej. Rozpoczął od starcia podczas gali KSW 76, gdy pokonał Sebastiana Rajewskiego i zdobył tymczasowy tytuł. W czerwcu 2023 r. miał zmierzyć się w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim, ale przed walką na gali XTB KSW Colosseum 2 jego rywal musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Po raz ostatni Francuz walczył w sierpniu 2023 r. i pokonał Roberta Ruchałę.

Karta walk KSW 89

Organizatorzy gali KSW ujawnili do tej pory tylko jedną parę fighterów, którzy powalczą podczas grudniowego wydarzenia. Można spodziewać się, że kolejnych zawodników będziemy poznawać na dniach. Sprawdzaj kartę walk regularnie i przygotuj się do typowania MMA w zakładach bukmacherskich LV BET!

Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii półśredniej | KSW Wealterweight Championship Bout

77,1 kg/170 lb: Adrian Bartosiński #C (13-0, 11 KO, 1 Sub) vs. Salahdine Parnasse #C FW LW (18-1, 3 KO, 7 Sub)

Wśród zawodników grudniowej gali wymieniani są też Marcin Wrzosek i Łukasz Rajewski. Fighterzy ci nie znajdują się jednak w oficjalnej karcie walk gali XTB KSW 89, w której znajdzie się każdy pojedynek zaplanowany w klatce podczas grudniowego wydarzenia.

Gdzie można obejrzeć galę XTB KSW 89?

Od jakiegoś czasu wydarzenia KSW można oglądać wyłącznie na platformie Viaplay. Tak będzie również w grudniu. Aby skorzystać z transmisji KSW 84 musisz wykupić do niej dostęp. Pamiętaj, że tylko legalna transmisja gwarantuje nieprzerwane i pewne emocje!

Typowanie zwycięzcy gali KSW 89

Jak zakończą się walki w klatce? Wyniki pojedynków, które organizuje organizacja KSW możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Kluczem do sukcesu i wygranej jest dokładna analiza bukmacherska. Im więcej danych o zawodnikach i ich możliwościach weźmiesz pod uwagę, tym łatwiej wskażesz przyszłych zwycięzców i wygrasz! Zapowiedzi wydarzeń, ale też najważniejsze informacje o uczestnikach zmagań na pięści w klatce poznasz na blogu sportowym LV BET. Zaglądaj tam regularnie i korzystaj z podpowiedzi, które ułatwią postawienie kolejnych, trafnych kuponów na KSW.

Zakłady bukmacherskie na galę KSW 89

Najlepsze możliwości typowania sportów walki, w tym pojedynków rozgrywanych w klatce KSW, znajdziesz w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia postawienie szczęśliwych kuponów w dwóch miejscach: w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę i ograniczysz ją wyłącznie do tej interesującej. W zależności od rangi walki i uczestników możesz liczyć na różne możliwości typowania. Najszersze otrzymasz na walki o pas mistrzowski. Wskażesz zwycięzcę, sposób zakończenia pojedynku czy czas trwania. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym typowanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące! Obstawiaj galę KSW 89 w LV BET i wygrywaj!