Finał Diamentowej Ligi. Sprawdź najważniejsze informacje!

Finał Diamentowej Ligi. Sprawdź najważniejsze informacje!

Diamentowa Liga 2022 we wrześniu wyłoni nowych mistrzów! Po rywalizacji lekkoatletów  i lekkoatletek w Brukseli na najlepszych czeka udział w finale w Zurychu. Kto w tym roku zwycięży z rywalami? Obstawiaj wszystkie konkursy Diamentowej Ligi w zakładach bukmacherskich LV BET! 

Wrzesień dla lekkoatletów oznacza jedno – finał Diamentowej Ligi! Przed zawodnikami i kibicami jeszcze dwa mityngi: 2 września 2022 r. w Brukseli i 7-8 września 2022 r. w Zurychu. Wszystkie zawody możesz typować w zakładach bukmacherskich LV BET. Wskaż mistrzów i wygrywaj!

Finał Diamentowej Ligi

7 i 8 września 2022 r. w Zurychu – to właśnie tam poznamy najlepszych lekkoatletów świata. Ostatni z konkursów będzie też podsumowaniem całej tegorocznej rywalizacji. W sumie w 2022 r. rozegranych będzie 14 mityngów. Po raz pierwszy w historii jeden z nich rozegrany został w Polsce. Był to Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, podczas którego Biało-czerwoni zaprezentowali się szczególnie dobrze. W biegu na 400 m drugie miejsce zajęła Natalia Kaczmarek. Paweł Fajdek wygrał w rzucie młotem i ustanowił nowy rekord Diamentowej Ligi, a za nim uplasował się Wojciech Nowicki. Pia Skrzyszowska zaś pobiła swój rekord życiowy i ustanowiła nowy rekord Europy do lat 23.

Do finału Diamentowej Ligi dostają się zawodnicy, którzy w trakcie sezonu zdobędą największą liczbę punktów. Przez cały sezon zwycięzcy dostają 8 pkt., za zajęcie 2. miejsca – 7 pkt., 3. miejsca 6 pkt. itd., aż do 1 pkt. Do właśnie podczas finału okaże się, kto zostanie mistrzem Diamentowej Ligi. Za zajęcie tego prestiżowego miejsca przyznawane są oczywiście nagrody. To tytułowe diamenty, a dokładniej trofeum z diamentem o wartości 80 tys. dolarów, a także pieniądze. W 2021 r. było to 30 tys. dolarów.

Diamentowi mistrzowie wybierani są we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych rozgrywanych podczas mityngów. Zgodnie z przepisami podczas każdych zawodów musi być rozegranych 14 konkurencji i dodatkowo jest wymóg, aby każda z nich odbyła się co najmniej cztery zawody w każdym sezonie. W sumie lekkoatleci i lekkoatletki walczą w 32 konkurencjach.

Lista konkurencji Diamentowej Ligi:

 • Bieg na 100 metrów
 • Bieg na 200 metrów
 • Bieg na 400 metrów
 • Bieg na 800 metrów
 • Bieg na 1500 metrów/milę
 • Bieg na 3000/5000 metrów
 • Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
 • Bieg na 100/110 metrów przez płotki
 • Bieg na 400 metrów przez płotki
 • Skok wzwyż
 • Skok o tyczce
 • Skok w dal
 • Trójskok
 • Pchnięcie kulą
 • Rzut dyskiem
 • Rzut oszczepem

Już wkrótce poznamy nazwiska sportowców, którzy powalczą o mistrzowskie tytuły. Czy Polacy również mają na nie szansę? Na pewno tak! Obecnie na szansę występu w finale największe szanse mają: Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki (5. miejsce w rankingu), Norbert Kobielski w skoku wzwyż (7. miejsce), Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą (4. miejsce) i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m ( 4. miejsce).

Miting lekkoatletyczny

Diamentowa Liga to cykl najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych, który zastąpił Golden League. Zawody rozgrywane są od 2010 r. Co roku rozgrywanych jest co najmniej 12 mityngów na całym świecie – w Chinach (z przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa), USA, w Europie i na Bliskim Wschodzie w Dosze.

W ubiegłym roku zawody w Zurychu zdominowali medaliści z igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W stawce tej znalazło się niewielu Polaków, m.in. Piotr Sieradzki, Kamila Lićwinko, Natalia Kaczmarek czy Maria Andrejczyk. Niestety obeszli się bez medali. Już wkrótce poznamy sportowców, którzy wystąpią podczas Diamentowej Ligi 2022! Pamiętaj, że na każdego z nich będziesz mógł postawić swoje typy bukmacherskie w LV BET.

Zakłady bukmacherskie na Diamentową Ligę 2022 w LV BET

Lekkoatletyka to dyscyplina, w której skład wchodzą 32 konkurencje. W każdej z nich najlepsi sportowcy będą walczyli o wygraną i tytuł mistrza w Zurychu. W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET możesz typować wszystkie występy! Nie musisz obstawiać każdej rywalizacji. Ogranicz się wyłącznie do tych konkurencji, które znasz. Aby postawić pewne typy niezbędna jest też dokładna analiza bukmacherska, a w jej ramach sprawdzenie formy lekkoatletów, ich ostatnich osiągnięć czy celów obranych w danym sezonie. Jesteś gotowy do obstawiania? Szeroki wybór rynków na Diamentową Ligę 2022 czeka na Ciebie w LV BET!