Dota 2 the international 2022- turniej esportowy

Dota 2 the international 2022- turniej esportowy

Tegoroczny turniej Dota 2 jeszcze się nie zaczął, a już wywołał skandal. W najważniejszej rozgrywce tej gry na świecie udział mają wziąć Rosjanie. Kto przystąpi do rywalizacji oprócz nich? Poznaj najważniejsze informacje o Dota 2 The International 2022 i najlepsze zakłady bukmacherskie na esport w LV BET!

Najważniejsze informacje o turnieju Dota 2 The International 2022

Valve to firma odpowiedzialna za dwie najpopularniejsze gry esportowe na światowym rynku: Dota 2 oraz CS:GO. Jej decyzja o dopuszczeniu do rywalizacji w turniejach zawodników i teamów z Rosji spotkała się z wielkim sprzeciwem. W The International 2022, czyli mistrzostwach świata w Dota 2, postanowiła dopuścić rosyjską organizację Virtus.pro. Stało się to z powodu zmiany CEO Virtus.pro, którym został nieznany na scenie esportowej Ormianin Aram Karamanukjan. Do tej pory VP było zbanowane z wszelakich rozgrywek esportowych. Rosyjska organizacja nigdy nie ukrywała swoich bliskich powiązań z Kremlem. Jednym z jej inwestorów jest Aliszer Usmanow, uchodzący za jednego z ulubionych oligarchów Władimira Putina. Obecnie zaszło kilka zmian i nowym dyrektorem generalnym Virtus.pro został biznesmen z Armenii Aram Karamanukjan, postać również nieznana na esportowej scenie.

Gdzie i kiedy się odbędzie turniej Dota 2 the international 2022?

W głównym etapie tegorocznych mistrzostw zawodnicy powalczą w dniach 15-30 października w Singapurze.

O jakie nagrody walczą drużyny?

To przede wszystkim pieniądze – i to bardzo duże. W głównej fazie turnieju w Singapurze rywalizacji pula nagród przekroczy 11 000 000 USD. Powalczy o nią 20 drużyn. Zwycięzcy mają otrzymać 7 280 000 USD, zaś za kolejne miejsca odpowiednio: 209 000 USD i 122 000 USD.

Całkowita pula nagród w tym roku wyniosła 45 000 000 USD.

Kto triumfował w poprzedniej edycji turnieju?

Była to historyczna edycja The International, w której zaoferowano rekordową pulę nagród wynoszącą nieco ponad 40 milionów dolarów.

10. turniej z serii The International miał odbyć się w sierpniu 2020 r., jednak przez pandemię COVID-1 został przełożony o 1 rok. W związku z przełożeniem Valve zresetowało punkty DPC zdobyte przez drużyny w sezonie 2019-2020 i na początku 2021 r. drużyny musiały przejść kolejne kwalifikacje do turnieju. W rezultacie 12 najlepszych drużyn zdobyło upragnione miejsca w tej rywalizacji, a kolejnych drużyn dostało się w regionalnych kwalifikacjach. Kto okazał się najlepszy?

Wygrani 2021 r.:

  1. Team Spirit – 18 208 300 USD
  2. PSG.LGD – 15 202 400 USD
  3. Team Secret – 3 601 600 USD

Dota 2 the international 2022 terminarz:

Przez trzy dni, od 15 października do 18 października 2022 r., drużyny powalczą w fazie grupowej. Do tej rywalizacji przystąpi dwadzieścia drużyn, podzielonych na dwie grupy. Na awans do dalszych rozgrywek liczyć mogą po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. W dalszej części turnieju znajdą się one w górnej drabince. Drużyny, które zajmą miejsca od 5 do 8 awansują do dolnej drabinki turnieju.

Główna rywalizacja rozegrana będzie w dniach 20-23 października i 29-30 października 2022 r. Na tym etapie do gry przystąpi 16 drużyn w drabince podwójnej eliminacji.

Daty i przebieg kwalifikacji

W Singapurze wystąpi 12 zakwalifikowanych drużyn Dota Pro Circuit i 6 regionalnych drużyn kwalifikacyjnych: po jednej z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy Zachodniej, Europy Wschodniej, Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Są to zespoły: Evil Geniuses, OG, Team Spirit, Fnatic, PSG.LGD, Entity, BOOM, Team Aster, RNG, Beastcoast, Hokori, Tundra Esports, Talon Esports, Thunder Awaken, TSM, Gaimin Gladiators, BetBoom Team, Soniqs.

Terminarz fazy grupowej

Faza grupowa potrwa od 15 do 18 października 2022 r. 8 drużyn jest podzielonych na dwie grupy po dziewięć drużyn każda, grających w systemie round-robin. Wszystkie mecze rozegrane będą w Bo2.

Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do górnej drabinki play-offów. Najniższa drużyna w każdej grupie zostaje wyeliminowana. Pozostałe drużyny awansują do dolnej drabinki.

Do play-offów zakwalifikuje się szesnaście drużyn gra w drabince podwójnej eliminacji. Osiem drużyn startuje z górnej drabinki, osiem z dolnej.

Formaty meczów: pierwszy mecz dolnej drabinki – Bo1, mecz finałowy – Bo5, wszystkie pozostałe mecze – Bo3.

Ta rywalizacja odbędzie się między 20 a 23 października w centrum kongresowo-wystawienniczym Suntec Singapore.

Kiedy odbędą się finały?

Najlepsze drużyny dotrą do finałów. Najważniejsza rywalizacja zaplanowana jest na 29 i 30 października na Singapore Indoor Stadium.

Dota 2 The International 2022- transmisja na żywo

Kibice, którzy chcą zobaczyć mistrzowską rywalizację na żywo już mogą kupić bilety. Pozostałym fanom musi wystarczyć możliwość obejrzenia transmisji najważniejszych meczów online. Bez problemu znajdziesz ją w internecie.

Typy i zakłady bukmacherskie na turniej Dota 2: The International 2022 w LV BET

Wszystkie turniejowe mecze będziesz mógł obstawić w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór typów bukmacherskich na to wydarzenie. Aby postawić pewne kupony warto uzupełnić swoją wiedzę o najważniejsze informacje o Dota 2 i jej uczestnikach. Składy ekip, ich możliwości, styl gry, osiągane wyniki – to tylko niektóre z informacji niezbędne do analizy bukmacherskiej. Poznaj też ofertę dostępnych rynków i typy bukmacherów. Jakie typy możesz postawić w LV BET? To m.in. typ na zwycięzcę meczu, grupy czy całego turnieju, First Blood, liczba zabitych, poniżej/powyżej, handicapy czy typy na rundy.

Obstawianie turnieju Dota 2: The International 2022 w LV BET

Szeroki wybór rynków na Dota 2 The International 2022 znajdziesz w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie turnieju w swoim serwisie bukmacherskim oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przyłączysz się do mistrzowskiej rywalizacji! Obstawiaj esporty w LV BET i wygrywaj!