Turniej snookera: Northern Ireland Open 2022

Turniej snookera: Northern Ireland Open 2022

Irlandzki turniej będzie 7. edycją tej imprezy. Zawodnicy po raz kolejny wystąpią w Belfaście. Zobacz, kto weźmie udział w tej rywalizacji! Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na snookera w LV BET!

Northern Ireland Open 2022- co musisz wiedzieć?

Northern Ireland Open 2022 to czwarty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2022/2023, po Championship League, European Masters i British Open. Za udział i wygraną w irlandzkiej rywalizacji zawodnicy otrzymują więc punkty w rankingu.

Nowe zawody, tym razem w Irlandii Północnej, pojawiły się w kalendarzu zawodników snookera w sezonie 2016/2017. Ta impreza i turnieje Welsh Open, Scottish Open i English Open są częścią cyklu Home Series. W turnieju tym nie przewidziano kwalifikacji. Z założenia 128 snookerzystów przystępuje więc do pierwszej rundy zmagań.

Kiedy i gdzie odbędzie się Northern Ireland Open 2022

Kolejna edycja turnieju rozegrana zostanie w dniach 16-23 października 2022 r. Zawodnicy wystąpią w Waterfront Hall w irlandzkim Belfaście.

Co jest do wygrania?

Zawodnicy w Irlandii Północnej walczą o trofeum Alexa Higginsa, jednego z najlepszych snookerzystów w historii.

Poza tym do najlepszych trafiają nagrody finansowe. W puli tegorocznych zmagań znajdzie się 422 tys. funtów. Jak będzie rozdzielona ta kwota?

 • Zwycięzca: 80 tys. funtów
 • Finalista: 35 tys. funtów
 • ½ finału: 17,5 tys. funtów
 • ¼ finału: 11 tys. funtów
 • Ostatnie 16: 7,5 tys. funtów
 • Ostatnie 32: 4,5 tys. funtów
 • Ostatnie 64: 3 tys. funtów
 • Najwyższy brejk fazy telewizyjnej: 5 tys. funtów

Northern Ireland Open 2022 terminarz finałów

Pierwsze mecze turniejowe w Belfaście zaplanowane są na 16 października 2022 r. Codziennie, przez kolejny tydzień, snookerzyści będą walczyli ze sobą w kolejnych meczach. Ostatniego dnia rywalizacji, 23 października 2022 r. rozegrany będzie finałowe spotkanie.

Northern Ireland Open 2022 drabinka

Zawodnicy rozpoczną zmagania od fazy wstępnej. Podzieleni zostaną na 4 grupy, po 16 zawodników w każdej z nich, co daje po 8 par meczowych. W ich ramach rozegrają 3 rundy do 4 frame’ów. Najlepsi zawodnicy w każdej grupie przejdą do ćwierćfinałów, które będą rozegrane do 5 frame’ów.

Kolejnym krokiem będzie faza finałowa. Tam spotka się ośmiu zawodników. Utworzą oni cztery pary meczowe, z których połowa snookerzystów przejdzie do półfinałów (do 6 frame’ów). Dwój najlepszych zaś zmierzy się w finale. Ten rozgrywany będzie aż do 9 frame’ów.

Faworyci Northern Ireland Open 2022

Kwalifikacje do tegorocznej rywalizacji rozegrane zostały w dniach 23-28 sierpnia 2022 r. w Robin Park Leisure Centre w Wigan. Wszystkie mecze były rozegrane do 4 wygranych frame’ów. To właśnie w nich wyłonionych zostało 64 zawodników, którzy zagrają w Belfaście. Na liście snookerzystów znaleźli się m.in. Luca Bracel, który wygrał tegoroczne Championship League i finalista tego turnieju Lu Ning (wiadomo już, że zmierzy się w pierwszym meczu z Hammad Miah), Kyren Wilson, zwycięzca European Masters i jego finałowy rywal Barry Hawkins. Nie zabraknie też Judda Trumpa i Ronniego O’Sullivana, ale też obecnego mistrza Marka Allena.

Kto z kim i kiedy gra?

Zeszłoroczny finał zapamiętali zarówno kibice, jak i gracze. Po trzyletniej dominacji tego turnieju przez dwóch zawodników, Judda Trumpa i Ronnie’go O’Sullivana, w najważniejszym meczu zmienili się uczestnicy. Naprzeciw Marka Allena stanął John Higgins. Pojedynek był bardzo wyrównany, a emocje trzymały do samego końca. Wygrał Allen.

Zwycięzcy poprzednich edycji turnieju w Irlandii Północnej:

 • 2021 r. – Mark Allen
 • 2020 r., 2019 r., 2018 r. – Judd Trump
 • 2017 r. – Mark Williams
 • 2016 r. – Mark King

Obecnie znanych jest tylko część par meczowych, które zmierzą się ze sobą w rozgrywkach wstępnych. To m.in.: Andy Lee – Dylan Emery, Hossein Wolnghatuthai – Craig Steadman, Zak Surety – Stephen Maguire, Jordan Brown – Thepchaiya Un-Nooh, Michael White – Dig Jungui.

Gdzie można oglądać finały Northern Ireland Open 2022?

Pierwsze mecze rozgrywane w ramach tegorocznego irlandzkiego turnieju pokazane była na kanałach Eurosport i Eurosport 2. To właśnie tam będzie można również oglądać na żywo mecze turniejowe.

Październikową rywalizację bez problemu będziesz mógł też śledzić w internecie. Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z legalnych streamów online!

Typowanie Northern Ireland Open 2022 w LV BET

Trzeba przyznać jasno – obstawianie snookera wymaga wiedzy.  Im bardziej jest ona fachowa, tym łatwiej jest wskazać zwycięzcę pojedynku. To jednak nie jest jedyna możliwość typowania snookera w LV BET. Popularnymi są też: liczba frame’ów, handicapy, poniżej/powyżej, maksymalny break, braek 100+ czy na pierwszą bilę. Możesz też wskazać zwycięzcę poszczególnych partii czy obstawić zakłady na punkty. Sprawdź dostępne możliwości i wybierz te najbardziej interesujące!

Zakłady bukmacherskie na Northern Ireland Open 2022 w LV BET

Turnieje rankingowe w snookerze przyciągają najlepszych zawodników z całego świata. Kibice i typerzy zaś chętnie zaglądają do zakładów bukmacherskich. A to oznacza, że legalny bukmacher LV BET nie mógł pominąć irlandzkiego wydarzenia w swojej ofercie! W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej operatora dostaniesz szeroki wybór rynków. Snooker umożliwia też obstawiania zakładów bukmacherskich live. Sprawdź sam możliwości, przeprowadź analizę i postaw swoje typy bukmacherskie na Northern Ireland Open 2022 w LV BET!