British Open 2022

British Open 2022

Jeden z najważniejszych turniejów snookerowych na świecie. Najlepsi zawodnicy, największa rywalizacja mistrzów. Ten opis może odnosić się tylko do jednego wydarzenia na świecie – British Open 2022! Poznaj najważniejsze informacje o tegorocznej rywalizacji i obstawiaj jej wyniki. Swoje typy bukmacherskie na British Open 2022 postawisz w zakładach bukmacherskich LV BET! 

British Open to trzeci rankingowy turniej snookerowy w trwającym sezonie 2022/2023. Rozegrany będzie w dniach 26 września – 2 października 2022 r. w Marshall Arena w Milton Keynes. Jeszcze przed rozpoczęciem tej imprezy będziesz mógł postawić swoje pierwsze typy bukmacherskie na zwycięzców. Świetną ofertę przygotuje LV BET!

Turniej snookerowy

Do głównego turnieju przeszło 64 zawodników. Musieli oni przebrnąć przez kwalifikacje. Te odbyły się w dniach 9-14 sierpnia w Robin Park Leisure Centre w Wigan. Wśród snookerzystów, którzy wystąpią w Milton Keynes, zobaczymy takie gwiazdy, jak m.in. Ronnie O’Sullivan, Mark Selby, Joe O’Connor, Judd Trump czy Shaun Murphy.

Eksperci wskazują, że dzięki stosowaniu losowania w British Open, już w pierwszej rundzie mogą stanąć naprzeciwko siebie wysoko postawieni gracze. Fani celują w takie pary meczowe jak Mark Selby i Ricky Walden, Joe Perry i Hossein Vafaei czy Graeme Dott z Lucą Brecelem. Wielkim nieobecnym turnieju będzie Stephen Hendry, trzykrotny mistrz tego turnieju.

Na najlepszych zawodników British Open czekają cenne nagrody. W łącznej puli znajdzie się 478 000 £. Zostanie ona podzielona:

  • Zwycięzca: 100 000 £
  • II Miejsce: 45 000 £
  • Półfinalista: 20 000 £
  • Ćwierćfinalista: 12 000 £
  • Runda 3: 8 000 £
  • Runda 2: 5 000 £
  • Runda 1: 3 000 £

Za najwyższy break turnieju przyznana będzie premia w wysokości 5 000 £.

W ubiegłym roku w finale British Open triumfował Mark Williams. Trzykrotny mistrz świata w decydującym starciu pokonał Gary’ego Wilsona 6:4. Była to jego druga wygrana w historii tego turnieju. Po raz kolejny triumfował po… 24 latach!

Snooker: co to?

Gra ta jest jedną z odmian bilarda. Z roku na rok zyskuje na popularności. Powstała w Indiach. Znudzeni bilardem brytyjscy żołnierze zaczęli tworzyć nowe zasady gry i tak powstał snooker. Dziś rozgrywany jest na większym stole niż klasyczna rozgrywka. Znajdują się na nim 22 bile. Zawodnicy uderzają kilami w białą i na przemian wbijają czerwoną bilę i o innym kolorze. Wygrywa ten, kto trafi najwięcej razy. Snooker uchodzi za grę dżentelmenów. Podczas rozgrywki uczestnicy muszą być ubrani w eleganckie stroje, z muszkami, kamizelkami i w koszuli.

Zakłady bukmacherskie na British Open 2022 w LV BET

British Open to jeden z najważniejszych turniejów snookerowych na świecie. Nie może go zabraknąć w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie wszystkich meczów, a na każdy z nich przygotowuje szeroką ofertę rynków. Najważniejsze starcia możesz też obstawiać w zakładach bukmacherskich live. Jakie opcje dostaniesz do wyboru? Snooker pozwala na wskazanie zwycięzcy meczu oraz zwycięzcy całego turnieju. W LV BET znajdziesz też zakłady na liczbę frame’ów, handicapy czy breaki. Możesz też obstawiać dokładny wynik, wygraną w poszczególnych partiach czy zakłady na punkty. Sprawdź możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie na British Open w LV BET!