Mistrzostwa Świata w Snookerze – prestiżowy turniej wieńczący sezon 2020/2021

Mistrzostwa Świata w Snookerze – prestiżowy turniej wieńczący sezon 2020/2021

W drugiej połowie kwietnia rozpocznie się turniej Betfred World Championship 2021, czyli mistrzostwa świata w Snookerze, rozgrywane co roku w Crucible Theatre w Sheffield. Turniej ten tradycyjnie zwieńczy kolejny profesjonalny sezon i przyniesie zawodnikom upragnioną przerwę od gry na najwyższym poziomie. Fani Snookera z całego świata zacierają ręce przed najciekawszym i najbardziej prestiżowym turniejem w tej dyscyplinie sportu.

Kiedy odbędzie się turniej Betfred World Championship 2021?

Początek mistrzostw na dobrą sprawę przypada na dni 7-14 kwietnia. W tych dniach odbędą się kwalifikacje, które wyłonią szesnastu zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. Ponadto, pewny udział ma 15 zawodników najwyżej notowanych w rankingu, a także obrońca tytułu, Ronnie O’Sullivan (obecnie wicelider rankingu). Główna impreza, Betfred World Championship 2021, rozpocznie się 17 kwietnia. Zawodnicy będą rywalizować w systemie pucharowym. Impreza zakończy się 3 maja, ale pierwsze sesje spotkania finałowego rozpoczną się już 2 maja. Mecze półfinałowe i finał są bowiem rozgrywane w kilku sesjach z przerwami, przez co spotkanie rozkłada się na 2 dni rywalizacji.

Którzy zawodnicy wystąpią w mistrzostwach świata w Snookerze?

Już teraz jesteśmy w stanie wymienić 13 zawodników, którzy na pewno pojawią się na mistrzowskim turnieju Betfred World Championship. Będą to: Judd Trump, Ronnie O’Sullivan (obrońca tytułu), Neil Robertson, Mark Selby, John Higgins, Kyren Wilson, Shaun Murphy, Stephen Maguire, Ding Junhui, Jack Lisowski, Mark Allen, Yan Bingtao oraz Mark Williams. O ostatnie trzy miejsca rankingowe, uprawniające do występu w mistrzostwach powalczą: Barry Hawkins, Anthony McGill, Stuart Bingham oraz David Gilbert. W ten sposób wyłoniona zostanie szesnastka rozstawionych zawodników. Będą oni umieszczeni w drabince turniejowej w taki sposób, aby coraz wyższe miejsca rankingowe spotykały się ze sobą w kolejnych fazach turnieju. W pierwszej rundzie, zawodnicy rozstawieni zmierzą się z szesnastką zawodników wyłonionych w ramach kwalifikacji.

W jaki sposób rozgrywane są mecze mistrzostw świata w Snookerze?

W pierwszej rundzie zawodnicy rywalizują do 10 wygranych frejmów. Mecz może się składać maksymalnie z trzech sesji (w każdej sesji gra się maksymalnie 8 frejmów, po czym następuje kilkugodzinna przerwa). W rundzie drugiej oraz ćwierćfinałach gracze rywalizują do 13 wygranych frejmów. W półfinale potrzeba aż 17, a w finale 18 frejmów. W związku z tym, te mecze mogą być rozgrywane nawet w pięciu sesjach, co oznacza konieczność rozkładania rozgrywki na dwa dni.

Doskonałym przykładem są Mistrzostwa Świata z 2020 roku. Oba półfinały zakończyły się wynikiem 17-16, czyli maksymalnym możliwym wynikiem na tym etapie turnieju. Pula nagród rzędu ponad 2,3 mln funtów jest rozdzielana proporcjonalnie na wszystkich uczestników turnieju. Ponadto, przysługuje nagroda 40,000 funtów za brejka maksymalnego oraz 15,000 funtów za najwyższego brejka (nie w każdym turnieju mistrzowskim jesteśmy świadkami brejka maksymalnego – 147 punktów).

Analiza bukmacherska na Betfred World Championship 2021

Mistrzostwa Świata w Snookerze to bez wątpienia niezwykle trudny i wyczerpujący turniej. Utrzymanie koncentracji na najwyższym poziomie przez tak długi okres czasu jest prawdziwym wyzwaniem. W wielu meczach zdarzają się zatem chwilowe załamania formy, dzięki czemu, wynik zmienia się jak w kalejdoskopie, gwarantując fanom większe emocje. Głównym faworytem nadchodzących mistrzostw będzie lider rankingu, Judd Trump. Jego głównym rywalem, według analiz, będzie obrońca tytułu, Ronnie O’Sullivan. O tytuł mogą powalczyć także zawodnicy, którzy znajdują się obecnie w wysokiej formie i mają już na swoim koncie tytuł mistrzowski. W tym gronie wymienimy: Neila Robertsona, Marka Selby’ego, Johna Higginsa oraz Shauna Murphy’ego.

Zakłady bukmacherskie na mistrzostwa świata w Snookerze

Interesujące mecze Betfred World Championship 2021 można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Bukmacher odznacza się bogatą ofertą przedmeczową, a także pozwala nam typować wyniki w ofercie na żywo. Już teraz gracze mogą wskazać swojego faworyta do mistrzostwa świata. Snooker cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. Choć z pozoru gra może wydawać się nieco nudna, osoby, które miały okazje oglądać mecze mistrzostw świata w Snookera, wiedzą, że ten sport potrafi wciągać widza na wiele  godzin.