Jack Paul vs Ben Askren – youtuber powalczy z doświadczonym zawodnikiem

Jack Paul vs Ben Askren – youtuber powalczy z doświadczonym zawodnikiem

Organizowanie walk, w których amator jest łączony z zawodowcem to coraz popularniejsze zjawisko, które obserwujemy także w Polsce. Nie tak dawno, organizacja Fame MMA ogłosiła, że Don Kasjo, znany m.in. z programu Warsaw Shore zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC, Normanem Parkiem. Jednakże w zestawieniu Jack Paul – Ben Askren przepaść jest jeszcze większa. W tej walce, z profesjonalnym zawodnikiem MMA zmierzy się niemal całkowity amator.

Kim właściwie jest Jack Paul?

Jack Paul to popularny, amerykański youtuber, który swoją popularność w dużej mierze budował w serwisie Vine. Ogromną popularność, Jack w dużej mierze zawdzięcza swojemu dwa lata starszemu bratu, Loganowi. Profile społecznościowe starszego z braci obserwuje ponad 22 mln użytkowników z całego świata. Wartość wyświetleń ocenia się nawet na 5 miliardów dolarów. Nie dziwi zatem fakt, że już niebawem Logan Paul będzie miał okazję zmierzyć się z Floydem Mayweatherem, jednym z najwybitniejszych pięściarzy ostatnich lat. Nie przeszkadza w tym nieudany debiut, w którym youtuber przegrał z komikiem i raperem, Olajde Olatunji.

Jego młodszy brat, Jack Paul, również zamarzył o karierze w sportach walki. Jego wartość rynkowa jest jednak odpowiednio mniejsza, a co za tym idzie, Jack nie może liczyć na zawodnika pokroju wielkiego Maywathera. Po dwóch wygranych walkach bokserskich będzie miał jednak okazję zmierzyć się z dobrze znanym zawodnikiem MMA, Benem Askrenem. Przykład braci Paul jest mocno kontrowersyjny, ponieważ pokazuje, jak bardzo skomercjalizowany jest świat profesjonalnych sportów walki. Całkowici amatorzy mogą powalczyć z profesjonalistami, do których nie mieli dostępu utalentowani zawodnicy.

Kiedy odbędzie się walka Jack Paul vs Ben Askren?

Po wielu negocjacjach udało się wybrać satysfakcjonujący obie strony termin. Panowie zmierzą się 17 kwietnia w ramach Triller Fight Club. Lokalizacja tego wydarzenia nie jest jeszcze znana, ale możemy śmiało zakładać, że na trybunach nie zasiądą kibice. Galę będzie można oglądać przez Internet po zakupieniu transmisji w ramach PPV. Walka Jacka Paula z Benem Askrenem będzie główną atrakcją wieczoru na gali Triller Fight Club. Wiemy również, że na 2021 rok planowana jest walka Logana Paula przeciwko Floydowi Mayweatherowi. Prawdopodobnie będzie to jednak druga połowa roku.

Na jakich zasadach zmierzą się zawodnicy?

Jack Paul miał okazję stoczyć już dwie amatorskie walki bokserskie. Obie wygrał przed czasem. Klasa sportowa jego rywali znacznie odbiegała jednak od tej, jaką dysponuje Ben Askren. Duże zaskoczenie wzbudził jednak szybki nokaut przeciwko Nate’owi Robinsonowi, byłemu zawodnikowi NBA. Pojedynek zakontraktowano na osiem rund po trzy minuty, a walka uzyskała status zawodowej. Trzeba przyznać, że popularni youtuberzy wyznaczają sobie całkiem ambitne cele. O ile Logan będzie walczył z prawdziwą legendą boksu, o tyle Jack już teraz zaczepia Connora McGregora, żywą legendę UFC. Jest to co najmniej ryzykowne, biorąc pod uwagę temperament McGregora. Można bowiem śmiało zakładać, że pewnego dnia Irlandczyk chętnie wyjaśni to nieporozumienie, ale niekoniecznie w ringu.

Analiza bokserska na walkę Jack Paul vs Ben Askren

Ben Askren to profesjonalny zapaśnik, mistrz świata w grapplingu z 2009 roku. Ma na swoim koncie 21 profesjonalnych walk w MMA, z czego wygrał aż 19 z nich. Trzeba jednak zaznaczyć, że w MMA Askren bazował przede wszystkim na umiejętnościach parterowych. To zapewne główny powód, dla którego faworytem w tym zestawieniu okazuje się młody youtuber, Jack Paul. Choć większość środowiska profesjonalnych sportów walki upatruje zwycięzca w Askrenie, aktualne typy dosyć wyraźnie wskazują jednak na niedoświadczonego Paula.

Zakłady bukmacherskie na walkę Jack Paul vs Ben Askren

Jack Paul i Ben Askren spotkają się w ringu 17 kwietnia na gali Triller Fight Club. W serwisie bukmacherskim LV BET można obstawiać zakłady bukmacherskie na nadchodzącą walkę. Kursy na chwilę obecną wskazują na Jacka Paula, ale wielu ekspertów twierdzi, że Ben Askren pokona swojego rywala doświadczeniem. Należy jednak mieć na uwadze, że Askren swój ostatni pojedynek stoczył w październiku 2019 roku, a zatem jego obecna forma pozostaje pewną niewiadomą.