Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze

Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze

Narciarki rozpoczęły rywalizację w ramach Pucharu Świata w sezonie 2022/2023, początek zmagań zainaugurowany został pod koniec października 2022 r. W kalendarzu zawodniczek na obecny sezon zaplanowano 38 konkursów w pięciu konkurencjach. Jedne z zawodów zaplanowano w Kranjskiej Gorze. Zawodniczki wystąpią tam 7 i 8 stycznia 2023 r. w slalomie gigancie. Wyniki tej i innych rywalizacji będziesz mógł typować w zakładach bukmacherskich LV BET.

Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze – najważniejsze informacje

W słowackim kurorcie szczególnie udany występ zaliczyła rok temu Maryna Gąsienica-Daniel. Podczas zawodów Kranjska Gora 2022 była 6. w slalomie gigancie. W drugim przejeździe zaliczyła świetny zjazd i awansowała aż o jedenaście pozycji. Wyprzedziła m.in. gwiazd tej dyscypliny, Mikaelę Shiffrin czy Petrę Vlhovą. Najlepszą zawodniczką została Szwedka Sara Hector, która zanotowała dwa najlepsze czasy przejazdu. W tym roku Maryna Gąsienica-Daniel również przystąpi do światowej rywalizacji. Czy w tym roku również osiągnie podobne wyniki? Polscy kibice trzymają kciuki, ani pierwszy przejazd był równie udany, jak i drugi. Reprezentacja Polski B zaś składa się z dwóch zawodniczek. To Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska.

Kto weźmie udział?

Do rywalizacji na alpejskich stokach powróci sporo zawodników, którzy mieli przerwę w występach spowodowaną problemami zdrowotnymi. To m.in. Marte Monsen, która zmagała się z zerwanym więzadłem piszczelowo-strzałkowym. Na liście startowej zobaczymy takie zawodniczki jak m.in. Alice Merryweather, Julia Scheib, Thomas Dressen, Laura Pirovano,

Camile Cerutti, Lisa Hörnblad, Nina O’Brien, Rosina Schneeberger, Kajsa Vickhoff Lie, Nicole Schmidhofer, Michaela Heider, Marie-Therese Sporer, Martina Peterlini czy Andrea Filser.

Znacznie więcej sportowców jednak znów zostało wykluczonych z rywalizacji. Jedną z nich jest Jasmine Suter, która na początku października zerwała więzadło krzyżowe w kolanie. Podobny problem mają też Katharina Gallhuber, Andreja Slokar, Victoria OIivier i Nadine Kapfer. U Szwajcarki Katja Grossman zdiagnozowano zaś złamanie kości śródręcza.

Słowenka Tina Robnik zaś doznała złamania w okolicy kości piszczelowej, ale przewidziany jest dopiero na styczeń. Jest więc szansa, że wystąpi Kranskiej Gorze.

Harmonogram PŚ w Kranjskiej Gorze

Po raz pierwszy narciarki alpejskie wystąpią w słoweńskiej Kranjskiej Gorze w sobotę 7 stycznia 2023 r. Drugi przejazd zaś odbędzie się dzień później. To właśnie wtedy poznamy kolejne zwyciężczynie w slalomie gigancie. W tym samym czasie odbywać się będzie Puchar Świata mężczyzn. Ci wystąpią jednak w szwajcarskim Adelboden, również w slalomie gigancie. Zawody w Kranjskiej Gorze w ich wykonaniu zaplanowane są dopiero w marcu 2023 r.

Kto ma największą szansę na zwycięstwo

Od kilku lat faworytką każdego sezonu jest Mikaela Shiffrin. Amerykanka zachwyciła w poprzednim sezonie swoimi umiejętnościami. Co ciekawe, nie wygrała do tej pory żadnej małej Kryształowej Kuli, ale w trzech klasyfikacjach stanęła na najwyższym miejscu podium w końcowej klasyfikacji. Nie wygrała tylko w generalce w zjeździe chociaż triumfowała w finałowych zawodach w tej konkurencji.

Drugą wyjątkową zawodniczką jest Petra Vlhova, która konkurowała z Amerykanką w slalomach oraz w gigantach.

Na podium rywalizacji Kranjska Gora 2022 stanęła też Federica Brignone i wszystko wskazuje na to, że w obecnym sezonie również powalczy o medale. Kto jeszcze typowany jest wśród faworytek w sezonie 2022/2023? Sofia Goggia, Lara Gut-Behrami, Sara Hector, Ragnhild Mowinckel czy Michelle Gisin.

Pierwszy konkurs w obecnym sezonie odbył się 19 listopada 2022 r. w Levi Black. Zawodniczki rywalizowały ze sobą w slalomie. Na podium stanęły: Mikaela Shiffrin, Anna Swenn-Larsson i Petra Vlhova. Faworytki supergiganta zaatakowały od samego początku!

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze?

Prawa do transmisji zimowych rywalizacji ma grupa Discovery. A to oznacza, że konkurs w Kranjskiej Gorze będzie można oglądać w Eurosporcie oraz TVN. Transmisje online zaś dostępne będą w serwisie Player. W tych miejscach zobaczysz nie tylko narciarstwo alpejskie, ale też biegi narciarskie, konkursy kombinacji norweskiej, w narciarstwie dowolnym czy w snowboardzie.

Obstawianie PŚ w Kranjskiej Gorze w LV BET

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem alpejskim? Najpierw się do tego przygotuj! Warto poznać najważniejsze informacje o rywalizacji w ostatnich sezonach, ale też najnowsze informacje o zawodnikach. Szczególnie ważny jest zdrowotny aspekt, bo kontuzje potrafią wykluczyć najlepszych sportowców nie tylko z kilku konkursów, ale aż z całego sezonu. Swoje kupony bukmacherskie na wszystkie konkursy w tej dyscyplinie, w tym rozgrywany w Kranjskiej Gorze, postawisz w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia ich postawienie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej.

Typy i zakłady na PŚ w Kranjskiej Gorze w LV BET

Wytypowanie zwycięzcy całego sezonu Pucharu Świata, mistrzostw świata czy konkursu, wskazanie miejsca, które zajmie zawodnik, zakłady H2H czy określające miejsca 1-3 lub 1-6 w narciarstwie alpejskim – to tylko niektóre z możliwości obstawiania, z których skorzystasz w zakładach bukmacherskich LV BET. Wśród dostępnych rynków możesz też liczyć na kolejność startu czy wynik osiągnięty w pierwszym przejeździe. Slalom gigant kobiet to tylko jedna dyscyplin w tym sezonie. Zawodniczki w ramach kombinacji alpejskiej będą też rywalizowały m.in. w slalomie, zjeździe czy supergigancie. Obstawiaj zawody na stoku w Kranjskiej Gorze i wygrywaj w LV BET!